Wojskowy flash mob zaprasza na defiladę

Duża niespodzianka czekała na mieszkańców stolicy oraz gości, którzy w sobotnie popołudnie postanowili spędzić w Warszawie. O godz. 13.00 na Placu Zamkowym odbył się nietypowy koncert - flash mob zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Żołnierze z Orkiestry Wojskowej w Siedlcach pod batutą kpt. Dariusza Kaczmarskiego odegrali marsze wojskowe. Wybrzmiała także piosenka zespołu Dwa Plus Jeden „Iść w stronę słońca”. Muzykom towarzyszyli żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego. Wszystko po to, aby zachęcić jak największą liczbę gości do udziału w defiladzie „Silni w Sojuszach”.

Wielu melodii w wykonaniu wojskowych muzyków będzie można wysłuchać już wkrótce, podczas wielkiej defilady „Silni w sojuszach”, która odbędzie się 3 maja br. na warszawskiej Wisłostradzie. Początek o godz. 14.00.

Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia defilady, a tym samym wspólnego świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy wstąpienia do UE. Razem z żołnierzami w defiladzie udział wezmą po raz pierwszy funkcjonariusze służb mundurowych – m. in policjanci i strażacy. Będą także uczniowie klas mundurowych oraz żołnierze armii sojuszniczych. Przejedzie ponad 200 pojazdów w defiladzie lądowej. Nad głowami przeleci pond 80 statków powietrznych.

W rejonie Parku Fontann oraz na Bulwarach Wiślanych będzie można spróbować wojskowej grochówki. Na stoiskach promocyjnych, które są organizowane w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie w Wojsku Polskim.

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 pull_up_terrain_ahead

Jak za sanacji.

! Odpowiedz
11 6 skaurus

Widzę kolega z domu gdzie na ścianie wisiał portret Stalina, bo wnioskując po durnym komentarzu to musi być rodzinne. Udowodnione naukowo jest, że trociny zamiast mózgu to przypadłość i domena wierzących w sierp i młot. Geny. Pewnie dziadek walczył bohatersko w GL a potem robił karierę w Ub całując cholewki czerwonym panom a wnuk korzystając z wolności wypowiedzi płodzi kretynizmy w sieci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 pull_up_terrain_ahead odpowiada skaurus

Jest dokładnie tak jak piszesz.

! Odpowiedz
2 5 pull_up_terrain_ahead odpowiada skaurus

Ty z jakiego domu, pochwal się. Czy aby dziadek na wojnie nie dorobił się za bardzo?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil