Wielka Brytania: banki zamykają konta nielegalnym imigrantom

Banki otrzymały od brytyjskiego rządu listę nazwisk i wytyczne co do postępowania z prowadzonymi dla nich rachunkami osobistymi. Sprawdzanych jest ok. 70 mln kont, a te założone przez nielegalnych imigrantów są zamrażane – donosi Daily Mail.

(fot. Peter Nicholls / Reuters)

Lista z podejrzanymi o nielegalny pobyt na terenie Wielkiej Brytanii imigrantami trafiła do banków i towarzystw budowlanych z ramienia Home Office – rządowego departamentu ds. polityki imigracyjnej i porządku publicznego. Wspomniane instytucje są zobowiązane do zamykania kont tym, co do których podejrzenia okażą się uzasadnione.

Cały proces ma na celu poprawę bezpieczeństwa w kraju – niedostępność rachunku bankowego dla nielegalnego imigranta ma być bodźcem, który zmusi go do opuszczenia granic Wielkiej Brytanii. Obecna minister ds. imigracji Caroline Nokes powiedziała w tej sprawie: - Stanowisko rządu jest jasne, chcemy, żeby odeszli dobrowolnie.

70 mln kont ma być analizowane co kwartał – na tę chwilę celem rządu jest zlokalizowanie 6000 nielegalnie przebywających na Wyspach imigrantów. Nokes tłumaczyła, że utrudniają oni sytuacje obywateli Wielkiej Brytanii, zmniejszając płace i zwiększając obciążenie służb publicznych. Kontrola rachunków bankowych jest elementem stwarzania „nieprzyjaznego środowiska” dla imigrantów.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 9 fred_

Nielegalni imigranci nie uzywaja kont bankowych, bo po co, zebybich latwiej namierzyli? Takie osoby operuja tylko gotowka.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne