REKLAMA
WEBINAR

Więcej pieniędzy dla etatowców. Nawet kilkaset złotych na wakacje

Dominika Florek2023-05-29 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-05-29 06:00

Wczasy pod gruszą to opcja na otrzymanie dodatkowych pieniędzy dla osób zatrudnionych w ramach umowy o pracę. Pracownicy mogą otrzymać nawet kilka tysięcy złotych na sfinansowania letniego wypoczynku. Zasady przyznawania świadczenia są określone w regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Sprawdź, kto i, pod jakimi warunkami może liczyć na dodatkowe środki na wakacje. 

Więcej pieniędzy dla etatowców. Nawet kilkaset złotych na wakacje
Więcej pieniędzy dla etatowców. Nawet kilkaset złotych na wakacje
fot. Marek Skorupski / / Forum

Zbliża się sezon letnich wyjazdów. Zainteresowanie wakacyjnymi pobytami jest aktualnie wyższe niż w ubiegłym roku. Jak wynika z danych portalu rezerwacyjnego Travelist.pl. od stycznia do początku maja br. rezerwacji na lipiec i sierpień było o blisko 50 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Jednocześnie serwis podaje, że ceny noclegów są wyższe niż jeszcze 12 miesięcy temu. 

Dodatkowe pieniądze na wakacje? Sprawdź, czy masz prawo do wczasów pod gruszą

Wczasy pod gruszą to dofinansowanie do urlopu wypoczynkowego dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę.  

Pracownicy mogą liczyć na wsparcie przy opłacaniu wakacji w ramach tzw. wczasów pod gruszą. Jest to świadczenie wypłacane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Jego kwota uzależniona jest od kilka czynników m.in. sumy środków wpłaconych do ZFŚS oraz sytuacji materialnej osoby zatrudnionej składającej wniosek o przyznanie dodatku.

Reklama

Dodatkowe pieniądze na sfinansowanie letniego wypoczynku przysługuje tylko jednej grupie pracowników. Należą do niej osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę. Dodatkowo warto pamiętać, że Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych nie jest tworzony w każdej firmie. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. "Dodatkowe pieniądze na wakacje? Sprawdź, czy masz prawo do wczasów pod gruszą".

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
fiat126p
Same absurdy. Pracownik może dostać gruchę jak nie będzie w pracy 14 dni. Ale i tak nie będzie bo Kodeks Pracy nakazuje. Więc grucha powinna być z automatu bez składania wniosku.
Jeżeli pracodawca uważa, że niżej uposażony pracownik ma dostać większe z tego tytułu świadczenia z funduszu (bo socjalistyczny fundusz "musi"
Same absurdy. Pracownik może dostać gruchę jak nie będzie w pracy 14 dni. Ale i tak nie będzie bo Kodeks Pracy nakazuje. Więc grucha powinna być z automatu bez składania wniosku.
Jeżeli pracodawca uważa, że niżej uposażony pracownik ma dostać większe z tego tytułu świadczenia z funduszu (bo socjalistyczny fundusz "musi" świadczenia różnicować...), to niech po prostu więcej mu zapłaci. A uzależnianie wypłaty od np. ilości dzieci jest absurdem, bo praca wykonana dla firmy taka sama.
W ogóle należy te "świadczenia" uśrednić za kilka ostatnich lat, podzielić na 12 i dodać do pensji. I raz na zawsze zlikwidować fundusze socjalne w firmach! Będzie oszczędność na biurokracji (komisje, regulaminy świadczeń, rozliczenia, kontrola) i naruszanie prywatności pracowników (sytuacja "rodzinna").
zgadujzgadula
Kiedy etatinio zrobia zrzute na porzadne wczasy dla Prezesa On jest bardzo zmeczony pilnowaniem etatinio zeby nie kradli wiec wczasy sa mu potrzebne.
pikawka
i znowu ta patola i obywatel, ktory istnieje tylko po to aby sie prosic aby go najpierw okradli, a pozniej oszukali i podzielili sie lupem.
men24a
Dzisiaj na bankierze wyczytasz że za dobrej zmiany samochody za ostatnie 5 lat zdrożały o 70%, mieszkania o 100% , spożywka podobnie a suweren dziękuję że Jarosław zbawiciel mu pincet plus zrewaloryzuje, bo znów znalazł piniundze ale nie pamiętam czy od złodziei vatowskich czy od kogo już tam ale wiem jedno dług oficjalny zwiększył Dzisiaj na bankierze wyczytasz że za dobrej zmiany samochody za ostatnie 5 lat zdrożały o 70%, mieszkania o 100% , spożywka podobnie a suweren dziękuję że Jarosław zbawiciel mu pincet plus zrewaloryzuje, bo znów znalazł piniundze ale nie pamiętam czy od złodziei vatowskich czy od kogo już tam ale wiem jedno dług oficjalny zwiększył się o 600 mld zl
ptokbentonicznyjb odpowiada men24a
Jeśli już to Morawiecki, a nie żaden Jarosław.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki