Warszawski ratusz złożył kilkanaście zawiadomień do prokuratury ws. reprywatyzacji

Władze Warszawy złożyły w ostatnim czasie kilkanaście zawiadomień do prokuratury ws. zwrotu nieruchomości w mieście - przekazała PAP Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Warszawski ratusz złożył kilkanaście zawiadomień do prokuratury ws. reprywatyzacji
Warszawski ratusz złożył kilkanaście zawiadomień do prokuratury ws. reprywatyzacji (fot. Tomasz Golab / Foto Gosc / FORUM)

"Składamy doniesienia wszędzie tam, gdzie pojawiają się wątpliwości" - zapewniła Kłąb. Wskazała m.in. na trzy doniesienia złożone przez ratusz 30 sierpnia, jedno z nich dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości Marzenę K.

W czwartek Onet.pl podał, że w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie zwrotu nieruchomości przy ul. Piaseczyńskiej 32, w której jako pełnomocnik spadkobiercy występuje - warszawski mecenas Robert Nowaczyk oraz jego siostra, była urzędniczka w resorcie sprawiedliwości Marzena K.

Według Biura Audytu Wewnętrznego ratusza - podał Onet.pl - mogło dojść do sfałszowania podpisów na pełnomocnictwach udzielonych przez spadkobiercę nieruchomości. Mogło też dojść do wyłudzenia zawarcia umowy w celu wzbogacenia się przy ewentualnej decyzji reprywatyzacyjnej

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl mówił w połowie października, że działania służb miasta dają podstawę, żeby złożyć kolejne powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Zaznaczył jednak, że z uwagi na dobro postępowania nie może ujawnić, kogo dotyczy powiadomienie i jakiej sprawy.

"Chodzi o sprawę, która się już toczy. To postępowanie administracyjne. W trakcie postępowania kontrolnego, które zleciłem, uznaliśmy, że w tej sprawie mogło dojść do fałszerstwa dokumentów, a co za tym idzie - próby wyłudzenia majątku kosztem miasta" - wyjaśniał. (PAP)

kos/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~NYT

Hieny donoszą na "samych" siebie, a raczej dają podpuchę lemingom ,że coś robią , bo nie robiły nic przez ostatnią dekadę tylko zerowały na ludzkiej krwawicy. Te bes-tie w togach jeszcze się nie nażarły, jeszcze ostatnie łupy chcą wynieść przed powstającą komisją sejmową , ktora miejmy nadzieję dobierze się tym antyobywatelskim PO-mio-tom do skóry. Najwyższy czas sztandary P-O wynieść i pozamiatać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Radca

Trzeba mieć tupet, przez 10 lat było ok, a w momencie kiedy Stowarzyszenie i obecny rząd zabrał się za mafię nagle HGW składa doniesienia, KPN by się uśmiał

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil