REKLAMA

WIG20 najwyżej od miesiąca. KGHM powyżej 200 zł

2021-04-15 18:00
publikacja
2021-04-15 18:00
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Po udanej środowej sesji zieleń zagościła w WIG20 i w czwartek. Indeks znalazł się tym samym na poziomach najwyższych od 15 marca, choć jego tegoroczna stopa zwrotu nadal "nie powala". Liderem dzisiejszych wzrostów był KGHM.

Wzrostami o 0,4 proc. zakończył czwartkową sesję WIG20. Jego notowania skoczyły tym samym do 2019 pkt., poziomu najwyższego od równo miesiąca. Warto jednak pamiętać, że na podobnych poziomach indeks był notowany także w trakcie pierwszej sesji tego roku, wciąż mówimy zatem o "kręceniu się w miejscu".

Dodatkowo - podobnie jak wczoraj - znów słabiej wypadły pozostałe główne indeksy. WIG zyskał "tylko" 0,2 proc., mWIG40 stracił z kolei 0,1 proc., a sWIG80 poszedł w dół o 0,04 proc. Sam WIG20 przed czerwienią też wyratował się dopiero pod koniec sesji. Być może pomogło mu w tym dobre otwarcie dnia na Wall Street, gdzie główne indeksy w momencie zamknięcia warszawskiego handlu szły w górę o blisko 1 proc. Także na głównych europejskich indeksach przeważała dziś zieleń.

kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

Główną siła napędową wzrostów WIG20 znów okazał się KGHM, który poszedł w górę o 2,8 proc. i tym samym znów znalazł się powyżej granicy 200 zł. Spółce, podobnie jak wczoraj, pomagała drożejąca miedź. Z kolei po publikacji wyników za 2020 rok w górę szły notowania drugiego pozytywnego bohatera sesji, a więc Orlen (+2,7 proc.). Wzrostowe podium zamknęła inna paliwowa spółka - PGNiG (+2,3 proc.).

Choć indeks dzień zamknął na plusie, to jednak wśród jego komponentów więcej było dziś czerwieni (11:9). Najwięcej, bo 2,4 proc., straciło LPP. O ponad 1,5 proc. w dół poszły notowania Dino, Tauronu i Allegro.

Na szerokim rynku przed południem uwagę na siebie zwracał Asbis. Akcje spółki znalazły się wówczas na podium najchętniej handlowanych papierów GPW, wspięły się także na historyczne maksima, a wartość całej firmy przekroczyła 1 mld zł. Najprawdopodobniej można to wiązać z przychylnym spółce raportem Argus Research. Ostatecznie Asbis dzień zakończył jednak lekkimi spadkami.

O ponad 3 proc. wzrosły notowania Wojasa oraz Skotanu. Pierwsza spółka przekazała, że odnotowała w marcu 2021 roku 23,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost rdr o 77,5 proc. Druga z kolei planuje w 2021 roku dalszą poprawę wyników finansowych. m.in. dzięki wprowadzaniu nowych produktów oraz rozwojowi eksportu.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki