REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

WAT S.A.: Inwestycja Emitenta w spółkę LuON S.A.

2022-06-02 21:55
publikacja
2022-06-02 21:55
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 14 / 2022
Data sporządzenia: 2022-06-02
Skrócona nazwa emitenta
WAT S.A.
Temat
Inwestycja Emitenta w spółkę LuON S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd WAT S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 2 czerwca 2022 roku zawarł umowę zakupu 500.000 akcji LuON S.A. („LuON”). Stanowią one 50% akcji i dają 50% głosów na Zgromadzeniu Wspólników LuON.
Wartość nominalna zakupionych akcji wynosi 50.000 zł, wartość zakupu wyniosła 50.000 zł.
LuON prowadzi działalność w zakresie tworzenia systemów i urządzeń inteligentnego domu. LuON zaprojektowała od podstaw unikalną platformę dla inteligentnego domu, w ramach której urządzenia mogą komunikować się między sobą zarówno radiowo, jak i przewodowo.
System korzysta z protokołów komunikacyjnych LuAir oraz LuLine. LuAir to protokół o bardzo dużym zasięgu i ponadprzeciętnej niezawodności pracy, pozwala w nieskomplikowany sposób wykorzystać potencjał w już istniejących mieszkaniach i domach jednorodzinnych.
Protokół LuLine został oparty na magistrali, która jest powszechnie używana w lotnictwie i przemyśle samochodowym, gwarantując tym samym stabilność działania na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu LuLine świetnie nadaje się do nowo budowanych mieszkań, domów jednorodzinnych oraz inwestycji wielkopowierzchniowych.
Inwestycja kapitałowa Emitenta ma na celu przyspieszenie ekspansji LuON na silnie rozwijającym się rynku smart-home poprzez dofinansowanie jej działalności kwotą w wysokości 1,1 mln zł.
W ocenie Zarządu Spółki rozszerzenie działalności Emitenta o systemy i produkty smart-home będzie miało pozytywny wpływ na zwiększenie skali działalności firmy i dywersyfikację jej przychodów.
Jednocześnie nawiązanie współpracy z podmiotem już działającym, posiadającym bogate zaplecze techniczne i doświadczony zespół, w krótkim czasie pozwoli na szybkie zaistnienie na silnie rozwijającym się rynku smart-home.
Zarząd Spółki uznał fakt zakupu udziałów oraz rozpoczęcie współpracy za informację istotną, ponieważ istnieją przesłanki, że współpraca z firmą LuON może mieć pozytywny wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą, finansową oraz pozycję konkurencyjną Emitenta.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-06-02 Dariusz Matulka Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki