REKLAMA

W Kijowie wylądował transport 90 ton amerykańskiej broni

2022-01-22 16:13
publikacja
2022-01-22 16:13
W Kijowie wylądował transport 90 ton amerykańskiej broni
W Kijowie wylądował transport 90 ton amerykańskiej broni
/ Twitter

Samolot transportujący 90 ton amerykańskiej broni wylądował na lotnisku w Kijowie - poinformowała w sobotę ambasada USA na Ukrainie.

"Militarna pomoc skierowana na Ukrainę przez prezydenta Joe Bidena dotarła dziś w nocy. Dostarczonych zostało 90 ton broni, w tym amunicji dla znajdujących się na froncie obrońców Ukrainy" - podano w sobotę na Twitterze ambasady.

W komunikacie podkreślono, że w 2021 roku Stany Zjednoczone dostarczyły Ukrainie wsparcie militarne warte ponad 650 mln dolarów, a od 2014 roku do kraju skierowano pomoc wartą łącznie 2,7 mld dol. Dodano, że krok ten świadczy o "nieprzerwanym zaangażowaniu w obronę Ukrainy w obliczu narastającej rosyjskiej agresji".

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba potwierdził w czwartek doniesienia zachodnich mediów mówiące o planowanym dostarczeniu państwu militarnego wsparcia ze strony USA. Szef ukraińskiej dyplomacji wskazał również, że najnowszy, wart 200 mln dol. transport, był reakcją na pogarszającą się sytuację na ukraińsko-rosyjskiej granicy.

Dostawę broni poprzedziła środowa wizyta sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena w Kijowie. W piątek natomiast ministrowie obrony Litwy, Łotwy i Estonii poinformowali o planie przekazania Ukrainie wyprodukowanego w USA uzbrojenia o charakterze defensywnym. 

jbw/ tebe/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (40)

dodaj komentarz
demeryt_69
Chodzi o utrzymanie 'górali' u koryt - to dość oczywiste!

the_mind_renewed
A tymczasem Statek wycieczkowy z setkami pasażerów zawrócił i ucieka na Bahamy po wydaniu przez USA nakazu aresztowania z powodu niezapłaconych rachunków za paliwo. No dzieje się. ..
the_mind_renewed
Ktoś pamięta co się stało z tonami złota Ukraińskiego za czasów Majdan 2013-14 r. I kto je "zabezpieczył"?. Pewnie i Polskie złoto w razie czego spotkał by ten sam los. Bo zasada jest taka: W czasach pokoju dobrowolnie złoto wysyła się pod opiekę zachodowi, w okresach zawieruchy zasada jest ta sama z pominięciem "dobrowolnie". ..
gruking
90 ton ? To 1 czołg i troche amunicji do niego.
demeryt_69
Rzeź Ochoty - pamiętamy!

borat123
Takie historie mogą pamiętać tylko Polacy Towarzyszu
lorelie
bracia Rosjanie ! Polacy dziękują wam za zabicie Stephana Bandery. Nigdy tego nie zapomnimy.
dziadekjarek
W końcu był Ruskim agentem . A tych trzeba eliminować żeby za dużo nie gadali
demeryt_69 odpowiada dziadekjarek
Pała, wciąż nie wytrzeźwiałeś po Dniu Dziadka? Przykra sprawa :)

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki