Uwaga inwestorzy. GPW 1 marca wyczyści arkusze zleceń

2019-02-26 15:35
publikacja
2019-02-26 15:35

Jeżeli posiadasz aktywne długoterminowe zlecenia na swoim koncie maklerskim, będziesz musiał wprowadzić je na nowo. 1 marca GPW wyczyści bowiem arkusze zleceń, a wszystkie stare zlecenia stracą swą ważność.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

GPW informowała o tym na początku lutego w uchwale nr 62/2019. Zgodnie z jej treścią, wszystkie zlecenia maklerskie przekazane na giełdę, które nie zostaną zrealizowane do dnia 1 marca 2019 roku (włącznie), tracą ważność w tym dniu po zakończeniu sesji. Decyzja dotyczy zarówno rynku głównego, jak i NewConnect.

To bardzo istotna informacja przede wszystkim dla posiadaczy długoterminowych zleceń, w tym zabezpieczeń typu stop-loss. Choć mogły one zostać złożone na dłuższy horyzont, 1 marca i tak zostaną one wygaszone. Inwestorzy będą musieli więc wprowadzić je na nowo. 

"Tradycyjne" czyszczenie arkusza odbywa się co roku, po ostatniej sesji grudnia. Omawiana powyżej decyzja GPW ma jednak związek ze szczególnymi zmianami, jakie zachodzą na polskiej giełdzie. Od 4 marca będą obowiązywały nowe kroki notowania, co oznacza, że akcje i inne instrumenty finansowe będą notowane z dokładnością do czterech miejsc po przecinku. Szerzej zagadnienie to opisywaliśmy w artykule "Od marca rewolucja na GPW. Ceny akcji zmienią się o ułamek grosza".

AT

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki