REKLAMA

Ursus sprzedaje spółkę zależną Bioenergia Invest za 22,04 mln zł

2016-12-29 20:22
publikacja
2016-12-29 20:22

Ursus podpisał umowę sprzedaży swojej spółki zależnej Bioenergia Invest za łączną cenę 22,04 mln zł. Nabywcą jest turecka spółka Biosaf Temiz Kaynakli Yenilenebilir Enerji Limited Şirketi Clean Energy & Renewable Sources LTD - podał Ursus w komunikacie.

fot. / / Materiały dla mediów

"Cena uzyskana ze sprzedaży akcji spółki Bioenergia Invest S.A. przez Ursus jest pochodną obecnej sytuacji rynkowej w segmencie energii odnawialnej. Biorąc pod uwagę średnią cenę zakupu za 1 akcję Bioenergia Invest zapłaconą przez Ursus, cena sprzedaży w wysokości 2 zł za 1 akcję przekracza średnią cenę zakupu, co pozwala wygenerować zysk na transakcji" - napisano w komunikacie.

Ursus otrzyma zapłatę w dwudziestu równych ratach. Każda rata będzie wynosiła 1,1 mln zł i począwszy od drugiej raty będzie powiększona o odsetki w wysokości zmiennej i równej stopie procentowej WIBOR 1M powiększonej o uzgodnioną marżę odsetkową. Pierwsza rata płatna jest do dnia 31 grudnia 2016 r., druga do dnia 30 czerwca 2017 r., natomiast następne raty co pół roku, odpowiednio 31 grudnia i 30 czerwca każdego roku do czasu zapłaty całej ceny.

"Transakcja sprzedaży 100 proc. akcji spółki Bioenergia Invest jest pochodną bieżącej sytuacji w branży energetycznej oraz perspektywy odroczenia terminu, w którym zostałaby zrealizowana strategia zarządu emitenta dotycząca spółki Bioenergia Invest. Sytuacja na rynku energii odnawialnej w Polsce nie gwarantuje w chwili obecnej pełnej i terminowej realizacji dotychczasowej strategii spółki Bioenergia Invest, zgodnie z zakładanym harmonogramem i oczekiwanymi zyskami" - napisał Ursus.

"W związku z czym zarząd spółki dominującej Ursus zadecydował o koncentracji swoich działań na rozwoju bardziej perspektywicznych segmentów strategii, które stwarzają optymalne możliwości dla wszystkich spółek grupy kapitałowej, tj. w szczególności w segmencie ciągników i maszyn rolniczych oraz w segmencie elektrobilnym e-mobility. Kierunek ten pozwoli na możliwe najbardziej efektywne gospodarowanie dostępnymi zasobami spółki Ursus w najbliższych latach" - dodano.

gsu/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~LOLek
Czyli Ursus oddał aktywa i dał Turkom 10 letni kredyt. Ciekawe jak zabezpieczony. Bo jeśli na sprzedanych udziałach, to za pół roku one mogą już nic nie być warte. Albo to oznacza akceptację straty i czyszczenie bilansu, albo tą firmę prowadzi Turek spod Lubartowa.
~OMG
Ta "Turecka" firma została założona 19 grudnia 2016 r.
~sss
kredyt jest oprocentowany - więc to bez znaczenia oczywiście jeśli zostanie spłacony.
~xyz
10 rat co pół roku to 10 lat?! A myślałem że 5
passenger
Bioenergia przynosiła stałe straty 0,6 mln. zł co kwartał, więc szybko odbije się to pozytywnie na wyniku finansowym Ursusa.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki