REKLAMA

Ukraina: górnicy zablokowali trasę do Polski

2016-10-27 16:18
publikacja
2016-10-27 16:18

Około 300 górników zablokowało w czwartek po stronie Ukrainy trasę przed przejściem granicznym w Jagodzinie w obwodzie wołyńskim, która prowadzi do Dorohuska w Polsce. Uczestnicy protestu domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

fot. Joanna Mrówka / / FORUM

W ramach blokady nie przepuszczają samochodów jadących zarówno z Polski, jak i do Polski.

O akcji, w której uczestniczą pracownicy kopalni węgla kamiennego w Nowowołyńsku, poinformował Niezależny Związek Zawodowy Górników Ukrainy. Górnicy organizują podobne protesty od końca zeszłego roku; przychodzą na nie z tymi samymi postulatami.

Według związku górnicy z Nowowołyńska nie otrzymują wypłat od sierpnia. Blokując granicę, chcą zwrócić uwagę ukraińskich władz i społeczności międzynarodowej na łamanie podstawowego prawa pracownika do wynagrodzenia za swoją pracę przekazano w komunikacie.

Poprzednie blokady tras do granicy ukraińsko-polskiej miały miejsce w lipcu i sierpniu. (PAP)

jjk/ mmp/ kar/ pro/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~Kirder
jesteśmy na portalu ekonomicznym a nie w studio RTR Płanieta, nie ma tu potrzeby rzucać wołyniem, chmielnickim czy utratą grodów czerwieńskich. sytuacje mają jak my w 1925 - wojna ekonomiczna (plus faktyczna na granicy), właśnie zajumano im dochodowy krym, targowiczan mają cały rząd a nie jednego czy dwóch. kupa młodych wyjechała jesteśmy na portalu ekonomicznym a nie w studio RTR Płanieta, nie ma tu potrzeby rzucać wołyniem, chmielnickim czy utratą grodów czerwieńskich. sytuacje mają jak my w 1925 - wojna ekonomiczna (plus faktyczna na granicy), właśnie zajumano im dochodowy krym, targowiczan mają cały rząd a nie jednego czy dwóch. kupa młodych wyjechała na zachód. a do tego mają tylko jednego bohatera narodowego którego my uznajemy za zbrodniarza.
a inkorporacja ukrainy w system rosyjski to rosjanie na granicach. także nie kopcie w ten ukraiński płot za którym już tylko 4 tys rubli emerytury i zamarzająca woda w kiblach
~kalkulus
Czysty FAKT - PLACA MINIMALNA UKRAINA 1213 Grywien, Grywna na dzis 26/1 $. Daje to place minimalna 46,65 $. Mieszkanie (tanie-posowiecka ruina) 450 Gryiwien, autobus itd 200 Hrywien = na tzw. zycie okolo 500 Grywien = 19,26 $ Balcerowicz chce "zaciskania pasa", Poroszenko (po zonie), a wlasciwie Waltzmann (pochodzenie jak Czysty FAKT - PLACA MINIMALNA UKRAINA 1213 Grywien, Grywna na dzis 26/1 $. Daje to place minimalna 46,65 $. Mieszkanie (tanie-posowiecka ruina) 450 Gryiwien, autobus itd 200 Hrywien = na tzw. zycie okolo 500 Grywien = 19,26 $ Balcerowicz chce "zaciskania pasa", Poroszenko (po zonie), a wlasciwie Waltzmann (pochodzenie jak i Balcerowicza koszerne) zwiekszyl majatek od majdana okolo 45% i jego fabryka w Rosji ROSHEN placi podatki w Ros.Fed.
~zaq
wyraźnie nas nie lubią
rosjanom jakoś granicy tryzuby nie blokują
~zaraz
No popatrz a w Bogdance na płace nie narzekają a to przeciez niedaleko i to samo złoze
~gajowy
Banderyzm - oprócz 100% junty kijowskiej, ma poparcie 3-6 % na Ukrainie, a nomalni ludzie maja zaglade, epidemie, zimno w mieszkaniach, prostytucja dla chleba, glód i smród
~zaq
za to zarząd krajem mają koszerny
~star41
I po co przesuwali granicę w latach 1950?
~turniej
tych z Wołynia to mi nie żal.
~LD
Może jakiś mąż stanu ("patriota" z Polski) podrzuci im trochę gotówki... może Prezydent, albo szef NBP. Znają już drogę.
~duduś
dostali 4 mld. by dać pstryczka Rosji bo nie znajduję innego wytłumaczenia udzielenia pożyczki wiedząc że z spłatą będzie cienko ,chyba że w zastaw dali jakąś ziemię ?

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki