Uber walczy o Londyn

Dzisiaj Uber będzie walczył o pozostanie na jednym z najważniejszych rynków europejskich. Przedsiębiorstwo odwołuje się tym samym od decyzji wydanej przez Transport for London we wrześniu bieżącego roku, na mocy której Uber stracił licencję w stolicy Wielkiej Brytanii - donosi agencja Reutera

(fot. Lucy Nicholson / Reuters)

Uber nie poddaje się i zamierza bronić prawa do prowadzenia działalności w Londynie. Amerykańska firma utraciła licencję między innymi przez naruszenie zasad bezpieczeństwa z uwagi na sposób zgłaszania przestępstw i ze względu na sposób wystawiania zaświadczeń o stanie zdrowia kierowców oraz przez stosowanie oprogramowania Greyball, które pozwalało kierowcom na unikanie lokalnych władz i kontroli drogowej. 

Jak donosi agencja Reutera, 40 tysięcy kierowców Ubera może nadal prowadzić swoją działalność, dopóki trwa procedura odwołania od decyzji TfL.  - Kontynuujemy konstruktywne rozmowy z Transport for London, aby rozwiązać ten problem - poinformował rzecznik Uber przed rozprawą. - Jak powiedział nasz nowy dyrektor generalny Dara Khosrowshahi, jesteśmy zdeterminowani, aby wszystko naprawić - czytamy w artykule. 

Odwołanie obrońców Ubera zaplanowane na poniedziałek 11 grudnia 2017 r. ma  być przesłuchaniem w dużej mierze administracyjnym mającym na celu wyznaczenie terminu przesłuchania w przyszłym roku.

Firma z Doliny Krzemowej chce mianować nowego szefa w Wielkiej Brytanii, szczególnie że problemy Ubera w Wielkiej Brytanii nie dotyczą jedynie Londynu. W Sheffield licencja dla przedsiębiorstwa została zawieszona, a w Brighton przedłużono ją jedynie na sześć miesięcy, aby poczekać na wynik sporu w Londynie. 

WSZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 6 old_timer

Please, rozumiem, że w Polsce niektórzy go popierają bo się dowartościowują, że mogą jeździć taksą za 10 zł. Ale ta chamska korpo rodem ze zbójeckiego usa robi nas w bambuko na podatkach.. Ta sprawa to taki papierek lakmusowy podejścia rządów do zbójeckich korpo..

! Odpowiedz
9 5 truenemezis

Trzymam kciuki, żeby wygrali. Świat idzie do przodu, carpooling, samochody na minuty i oni to dopiero początek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia