REKLAMA

Turcja grozi zamknięciem bazy lotniczej Incirlik

2019-12-15 21:36
publikacja
2019-12-15 21:36

Turcja mogłaby zamknąć bazę lotniczą Incirlik, w której magazynowane są amerykańskie głowice nuklearne, w odpowiedzi na groźby sankcji i rezolucję Senatu USA uznającą za ludobójstwo rzeź Ormian - powiedział w niedzielę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

fot. / / ZUMA Wire

"Jeśli konieczne będzie poczynienie takiego kroku, oczywiście mamy kompetencje... Jeśli jest to konieczne, (...) zamkniemy Incirlik" - powiedział Erdogan w telewizji Haber.

Turcja może też zamknąć bazę Kurecik, jeśli będzie taka konieczność - dodał. "Jeśli straszą nas wdrożeniem tych sankcji, oczywiście będziemy brać odwet" - wskazał.

Kilka dni wcześniej minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu również zagroził, że amerykańskie siły zbrojne nie będą mogły korzystać z tych dwóch strategicznie ważnych baz lotniczych na terytorium tureckim, jeśli Waszyngton nałoży sankcje na Ankarę.

Komentarze szefa tureckiego MSZ pojawiły się po doniesieniach na temat projektu ustawy o wydatkach obronnych USA, który czeka na uchwalenie w Kongresie i który zawiera wezwanie do objęcia Turcji sankcjami za zakup rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej S-400.

Baza Kurecik we wschodniej Turcji jest kluczową bazą natowską, natomiast baza Incirlik w południowej części kraju jest główną bazą dla amerykańskich operacji na Bliskim Wschodzie, w tym skierowanych przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku. Oprócz tego w bazie Incirlik magazynowanych jest 50 amerykańskich bomb jądrowych B-61 objętych natowskim porozumieniem o współdzieleniu taktycznej broni nuklearnej.

Turecki prezydent zaznaczył też, że Ankara może odpowiedzieć na rezolucję amerykańskiego Senatu w sprawie rzezi Ormian za pomocą rezolucji parlamentarnych uznających zabijanie rdzennych mieszkańców Ameryki w ostatnich stuleciach za ludobójstwo. Rezolucję, uznającą za ludobójstwo rzeź Turków na Ormianach w Imperium Osmańskim w czasie I wojny światowej, w latach 1915–1917, przyjął w czwartek amerykański Senat. W październiku rezolucję uchwaliła Izba Reprezentantów. (PAP)

ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
mooooo
No to turki wbili jankesom gwóźdź w jelito ?? Teraz kwestia czy oligarcha trump będzie się układał z pozycji kompromisu czy z pozycji siły
ajwaj
Ty Morewietz ?
Od 5 lat biegasz RUSKIE IDA i co ? Lipa

Powiedz Rosjanom, ze ida :):):)
open_mind
Giuliani rzuca bomby ujawniając OGROMNĄ operację prania pieniędzy z udziałem Bidensa, Burisma - Records Show Prokurator prowadzący dochodzenie w sprawie Burisma został otruty przez Cristinę Laila dla The Gateway Pundit

Osobisty prawnik Trumpa, Rudy Giuliani, drwił z kompleksu Deep State-Democrat-media w niedzielę
Giuliani rzuca bomby ujawniając OGROMNĄ operację prania pieniędzy z udziałem Bidensa, Burisma - Records Show Prokurator prowadzący dochodzenie w sprawie Burisma został otruty przez Cristinę Laila dla The Gateway Pundit

Osobisty prawnik Trumpa, Rudy Giuliani, drwił z kompleksu Deep State-Democrat-media w niedzielę rano i powiedział, że podzieli się dowodami, że „zebrał setki godzin badań”.

Rudy Giuliani udał się kilka tygodni temu na Węgry i Ukrainę i spotkał się z urzędnikami w Kijowie w ramach swoich nieustających wysiłków na rzecz ujawnienia programów korupcyjnych i płatnych za grę z udziałem rodziny przestępczej Biden i innych Demokratów.

Giuliani ujawnił w zeszły poniedziałek rano w audycji radiowej Steve'a Bannona „The War Room: Impeachment”, że pracuje nad opublikowaniem raportu ze swoich odkryć podczas swojej ostatniej podróży do Europy do prokuratora generalnego Billa Barra i prawodawców GOP w Kongresie.

Kilka godzin po swoim pierwszym tweecie w niedzielę Rudy zaczął zrzucać bomby po jednym tweecie naraz.

Rudy powiedział, że Victor Shokin, ukraiński prokurator generalny prowadzący dochodzenie w sprawie Burisma, został zwolniony nie tylko po tym, jak Biden zagroził, że odmówi pomocy Ukrainie, ale że został otruty i ledwo przeżył zatrucie.

„Shokin przechowuje dokumenty potwierdzające pranie pieniędzy przez Burisma & Biden's” - powiedział Giuliani. „Został zwolniony z powodu groźby wiceprezydenta Joe Bidena, że ​​nie wyda 1 miliarda dolarów na istotną pomoc USA”.

Giuliani powiedział następnie: „Dokumentacja medyczna Shokin pokazuje, że został otruty, zmarł dwa razy i został wskrzeszony”.

„Jeśli to się otworzy, na Ukrainie potoczy się mnóstwo głów” - dodał.

„Nagle Shokin otrzymuje ten komunikat z Łotwy, który pokazuje transakcję prania o wartości 16 milionów dolarów - klasyczną transakcję prania” - powiedział Giuliani. „Przenosi się z Ukrainy na Łotwę, wydaje się, że jest pożyczką dla innej firmy dla„ Wirelogic ”. Myślę, że - następnie trafia na Cypr, zostaje zamaskowany jako kolejna pożyczka - nazywa się to„ Digitech ”, a następnie rozprasza się jako płatność jako opłaty za wyżywienie ,"
jiira
I Turcja pomalu wpada coraz glebiej w strefe wplywow Putina... Amerykanie powoli przestaja rzadzic swiatem. Chiny, Rosja,... Za 10-15 lat Chiny zbuduja alternatywny do wspieranego przez US, 'Finansowego bata' MFW i Banku Swiatowego i wszystkie kraje o zapedach mniej lub bardziej dyktatorskich 'przytula' sie do Chin.I Turcja pomalu wpada coraz glebiej w strefe wplywow Putina... Amerykanie powoli przestaja rzadzic swiatem. Chiny, Rosja,... Za 10-15 lat Chiny zbuduja alternatywny do wspieranego przez US, 'Finansowego bata' MFW i Banku Swiatowego i wszystkie kraje o zapedach mniej lub bardziej dyktatorskich 'przytula' sie do Chin... Rosja juz to robi, tylko bardzo wolno...
grab
I wtedy twoje dzieci będą chodziły w walonkach na Syberii.
old_timer
Oczywiście, że w ameryce było ludobójstwo. Mówiła o tym Olga Tokarczuk - 50-60 mln w samej ameryce południowej, z czego pewnie 80% to choroby, reszta to eksterminacja. Podobnie w Kongu - 10-15 mln. Zabawne, że prawicowy oszołom Erdogan wyciągą tą, przykrą dla pelnej hipokryzji chrześciańsko- protestanckiej narracji Oczywiście, że w ameryce było ludobójstwo. Mówiła o tym Olga Tokarczuk - 50-60 mln w samej ameryce południowej, z czego pewnie 80% to choroby, reszta to eksterminacja. Podobnie w Kongu - 10-15 mln. Zabawne, że prawicowy oszołom Erdogan wyciągą tą, przykrą dla pelnej hipokryzji chrześciańsko- protestanckiej narracji zachodu, sprawę.
ajwaj
I OK
Sultan Erdogan dziala dla pokoju,
kal-boje jeszcze i tam dadza ciala.
Jankesi spadaja z Afganistanu -4 000, to i w Turcji ich nie potrzeba
grab
Jeszcze zapłaczesz kiedy do Polski wejdą Rosjanie!

Powiązane: Kryzys w Turcji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki