Top Manager 2008

Manager Magazin po raz czwarty uhonorował prezesów najlepszych spółek giełdowych: tytuł Top Managera 2008 przyznano Maciejowi Wituckiemu, prezesowi spółki Telekomunikacja Polska SA – w kategorii Telekomunikacja, Media, IT; Januszowi Płocicy, prezesowi spółki Zelmer SA – w kategorii Produkcja i Jackowi Faltynowiczowi, prezesowi spółki Elektrobudowa SA – w kategorii handel i usługi.
Specjalne wyróżnienie otrzymał Stanisław Kluza, do Galerii Chwały Polskiej Ekonomii trafiła Henryka Bochniarz.

5 listopada 2008 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Top Manager Roku. To już czwarta edycja konkursu, który wpisał się trwale w krajobraz polskiego biznesu, a zainicjowanego przez miesięcznik „Manager Magazin”. Celem tego prestiżowego plebiscytu jest docenienie osiągnięć najlepszych menedżerów spółek giełdowych w mijającym roku. Jurorzy - prof. Adam Budnikowski (rektor Szkoły Głównej Handlowej), prof. Andrzej Koźmiński, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, Marek Strugała (KPMG), Henryk Orfinger (PKPP „Lewiatan”) oraz Dorota Goliszewska, redaktor naczelna „Manager Magazin” – przystępowali do obrad ze zrozumiałą obawą. Naczelnym kryterium wyboru menedżerów w poprzednich edycjach konkursu był wzrost wartości zarządzanych przez nich spółek. „W roku, w którym indeksy giełdowe od stycznia do października spadły o ponad 50 proc., a spadkom nie oparły się nawet najlepsze spółki, zrozumiałe stało się, że jury musi wziąć pod uwagę inne czynniki” – tłumaczy Dorota Goliszewska, redaktor naczelna „Manager Magazin”. Jury doceniło więc nie tylko relatywną siłę akcji danej spółki podczas ogólnej dekoniunktury, ale i inne jej dokonania: skuteczną restrukturyzację, innowacyjność firmy, jakość zarządzania kapitałem ludzkim, odpowiedzialność społeczną. „Decyzja jurorów była więc niemal jednogłośna, okazało się bowiem, że prawdziwe perły błyszczą, niezależnie od koniunktury” – podsumowuje Dorota Goliszewska.

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody w kategorii Finanse i Bankowość. Specjalne wyróżnienie otrzymał Stanisław Kluza, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, w uznaniu zasług jego urzędu za skuteczną osłonę systemu bankowego i jego klientów przed wtórnymi wstrząsami globalnego kryzysu finansowego.

Tradycją Top Manager Roku jest też prestiżowa nagroda Galeria Chwały Polskiej Ekonomii, przyznawana osobistościom najbardziej zasłużonym dla polskiej ekonomii i gospodarki. Do Galerii Chwały Polskiej Ekonomii trafiła w tym roku dr Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych.

Konkurs Top Manager oraz Galeria Chwały Polskiej Ekonomii jak co roku organizowany jest przez manager eventy W przyszłym roku dział ten zorganizuje kilka eventów towarzyskich.

/ Manager Magazin
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne