Polityk PiS prezesem Poczty Polskiej

Nowym prezesem Poczty Polskiej został Tomasz Zdzikot, dotychczasowy sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej - poinformowała w piątek Poczta Polska.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa zarządu" - czytamy na Twitterze Poczty Polskiej.

W komunikacie Poczty Polskiej poinformowano, że zgodnie z decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z piątku, zmienia się skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Z funkcji członka Rady Nadzorczej został odwołany Paweł Calski i na tę funkcję został powołany Tomasz Zdzikot.

Zaznaczono ponadto, że w piątek Rada Nadzorcza Poczty Polskiej S.A. przyjęła rezygnację Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa spółki z dniem 3 kwietnia 2020 r.

"Rada Nadzorcza oddelegowała członka Rady Nadzorczej Pana Tomasza Zdzikota do wykonywania czynności członka Zarządu Poczty Polskiej S.A. Jednocześnie Rada Nadzorcza powierzyła Panu Tomaszowi Zdzikotowi, w okresie delegowania, pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A." - wskazano.

Z życiorysu Tomasza Zdzikota zamieszczonego na stronie resortu obrony narodowej wynika, że nowy szef Poczty Polskiej to radca prawny, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Ukończył program Top Public Executive organizowany przez IESE Business School w Barcelonie i Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej, a także Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studia Zarządzanie w Administracji Publicznej w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego oraz podyplomowe studia Zarządzanie Nieruchomościami organizowane przez WSPiZ im. Leona Koźmińskiego i Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, a także Studium Generale Europa w Instytucie Politologii UKSW. Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Tomasz Zdzikot był doradcą Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy śp. Sławomira Skrzypka, a także doradcą Wojewody Mazowieckiego, pełnił funkcję zastępcy Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Był wiceprezesem Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat" S.A. – spółki Skarbu Państwa i Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował w Departamencie Prawnym Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w tym jako wicedyrektor Departamentu Prawnego. W latach 2006-2014 był radnym m.st. Warszawy, a od 2014 r. sprawuje mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

18 listopada 2015 roku został powołany na Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a 25 października 2017 r. - powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

15 stycznia 2018 r. Tomasz Zdzikot został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Autor: Radosław Jankiewicz, Łukasz Pawłowski

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 karbinadel

Efekt będzie takie, że kolejne tysiące firm - które jeszcze jako tako zipią prowadząc sprzedaż wysyłkową - stracą źródło dochodów. Ten partyjny komisarz zniszczy pocztę w dwa tygodnie

! Odpowiedz
0 7 ferdynand_kiepski

To nie jest nieudacznik, to profesjonalista z MON. On doskonale wie, co ma robić. Dlatego przyszedł. Militaryzacja Poczty, kontrola korespondencji itp. Wszystko od dawna jest zaplanowane i szczegółowo realizowane. A my? My jesteśmy lemingi, mamy siedzieć w domu i nie mamy nic do gadania. I tyle.

! Odpowiedz
4 19 grab

Następny nieudacznik na stanowisku spółki skarbu Państwa!

! Odpowiedz
2 12 czerwony_wiewior

Twarz nie skalana inteligencją

! Odpowiedz
2 9 samsza

Wirus czy kryzys gospodarczy to nuda dnia codziennego. Ale to najważniejsze wydarzenie w dziejach świata nie może się nie udać. Proponuję aby poczta podpisała porozumienie z wojskami USA i Mossadem.

! Odpowiedz
8 85 czerwony_wiewior

Efekty obsadzania wszystkich stanowisk komisarzami partyjnymi już widać. Pozostaje pytania, która zaraza jest gorsza: ta z Wuhan, czy ta z Nowogrodzkiej

! Odpowiedz
2 25 marxs

zdecydowanie gorsza jest ta z Nowogrodzkiej tej z Wuhan z czasem będzie się można pozbyć ale tej z Nowogrodzkiej już nie zostanie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej

! Odpowiedz
7 50 czerwony_wiewior

Efekty obsadzania wszystkich stanowisk komisarzami partyjnymi już widać. Pozostaje pytania, która zaraza jest gorsza: ta z Wuhan, czy ta z Nowogrodzkiej

! Odpowiedz
6 60 karbinadel

Zapewne jest znakomitym fachowcem. Od trzymania za pysk

! Odpowiedz
5 69 znawca_wszystkiego

To chyba oczywiste w tym reżmie, że prezesem nie zostanie najlepszy menadżer z długim udokumentownym doświadczeniem, tylko pociotek PIS z klucza partyjnego politbiura..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.