REKLAMA

Terlecki: Nie poprzemy projektu Lewicy ws. obowiązku szczepień

2021-12-06 14:15
publikacja
2021-12-06 14:15
Terlecki: Nie poprzemy projektu Lewicy ws. obowiązku szczepień
Terlecki: Nie poprzemy projektu Lewicy ws. obowiązku szczepień
fot. Rafał Zambrzycki / / Sejm RP

Klub PiS nie poprze projektu Lewicy o obowiązkowych szczepieniach przeciw COVID-19 - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Przyznał zarazem, że powinny być dodatkowe zachęty do szczepień. Zapowiedział, że w poniedziałek prezydium Komitetu Politycznego PiS zajmie się m.in. sprawą Łukasz Mejzy.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapowiedział w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami, że tego dnia spotyka się prezydium Komitetu Politycznego PiS.

Spotkanie, jak mówił, poświęcone będzie "bieżącej sytuacji", zarówno wewnętrznym sprawom partii, jak i ogólnej sytuacji w tym temu, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Terlecki został zapytany, czy podczas spotkania będzie rozmowa o wiceministrze sportu Łukaszu Mejzie. "Pewnie będzie, to jeden z tematów poruszanych" - potwierdził.

Jak mówił, jednym z tematów będą także obostrzenia w związku z czwartą falą pandemii, bo "wymaga to pewnych uzgodnień i zgody uczestników kierownictwa partii".

Wicemarszałek Sejmu został też zapytany, czy szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe. "Obowiązkowe to za dużo powiedziane, ale powinniśmy robić wszystko, żeby tych szczepień było jak najwięcej" - zaznaczył. Stąd ludzi powinno się zachęcać do szczepień, a "jeżeli zachęty nie pomogą, zachęcać również poprzez promowanie tych, którzy się zaszczepili" - przekonywał.

Pytany, czy PiS poprze projekt Lewicy o obowiązkowych szczepieniach, odpowiedział: "z pewnością nie poprzemy".

Terlecki przyznał także, że paszporty covidowe powinny być formą nagrody za to, że ktoś się zaszczepił, czyli np. dawać możliwości, których nie mają niezaszczepieni. "Ale to kwestia szerokiej dyskusji, która jest przed nami, ale miejmy nadzieję, że ta czwarta fala pandemii opada" - mówił.

Lewica złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy ws. obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych. Projekt zakłada także wyłączenie z lockdownu firm, w których wszyscy pracownicy są zaszczepieni.

Poselski projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, którego posłem sprawozdawcą jest wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, wprowadza m.in. obowiązek szczepień dla osób pełnoletnich, z wyłączeniem tych, które mają przeciwskazania od lekarza ustalone przez ministra zdrowia, m.in. wykazujące silne reakcje alergiczne na składniki szczepionki; wyłączenie z lockdownu i ograniczeń tych zakładów pracy, w których pracownicy są zaszczepieni, a także powszechne stosowanie paszportu covidowego w miejscach użyteczności publicznej.(PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jjmm2u
Oni zawsze z tymi zachętami, dali 500+ na zachętę, dzieci nie przybywa, mieszkanie + też jakoś pula się nie zwiększa, szczepienia + coś słabo im to idzie. To już wolałem ciepła wodę w krainie za poprzedników.
przemek_opinia
Tu o szczepieniach a ty wyjeżdżasz z tematami nie powiązanymi.
kenn
Tak jak pisałem wcześniej - plan PiSu widać jak na dłoni:

Rząd się umówił z tymi faszystami z lewicy, by mieć medialnych "przeciwników", dzięki czemu teraz będą przed kolejnymi wyborami wielkimi bohaterami walczącymi o wolność Polaków - bo mogę się założyć, że gdyby PiS zdecydował się wprowadzić
Tak jak pisałem wcześniej - plan PiSu widać jak na dłoni:

Rząd się umówił z tymi faszystami z lewicy, by mieć medialnych "przeciwników", dzięki czemu teraz będą przed kolejnymi wyborami wielkimi bohaterami walczącymi o wolność Polaków - bo mogę się założyć, że gdyby PiS zdecydował się wprowadzić taką ustawę, nie chcąc psuć sobie słupków wyborczych, to by ją przepchnął, jak wszystkie inne :P

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Lewica-chce-obowiazkowych-szczepien-dla-doroslych-przeciw-COVID-19-8237209.html

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki