REKLAMA

Tahakiro Kowalski? Od marca można nadawać obce imiona dzieciom

2015-02-25 10:34
publikacja
2015-02-25 10:34
MSW

Czy od 1 marca przybędzie w Polsce dzieci z obcojęzycznymi imionami? Tahakiro Kowalski, Mercedes Wiśniewska i Liam Nowak – tak zmiany w prawie dotyczące liberalizacji nadawania imion dzieciom promuje MSW.

Wchodząca w życie 1 marca 2015 roku nowa ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego oznacza nie tylko nowe wzory dowodów osobistych (m.in. bez adresu zameldowania) czy ułatwienia dotyczące zawierania ślubu w plenerze. Nowe przepisy prawne umożliwią również nadawanie dzieciom imion obcego pochodzenia. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w filmiku promującym nowe zmiany w prawie informuje (w 44s.), że już za kilka dni bez przeszkód zarejestrujemy w urzędzie stanu cywilnego dzieci z egzotycznymi imionami np. Tahakiro Kowalski, Mercedes Wiśniewska i Liam Nowak. To z pewnością bardzo ważna wiadomość dla małżeństw z obcokrajowcami czy imigrantów, którzy posiadają obywatelstwo polskie. Tak jak dotychczas, nie będzie można nadawać dzieciom imion zdrobniałych, ośmieszających lub uwłaczających.

/ks

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~kraszan_kowalski
I bardzo dobrze! Bo czasami dziwnie mi się robi, jak muszę zwracać się do mojej niezbyt białej koleżanki "Antonino" i do mojego jeszcze mniej białego kolegi "Tadeusz"...
~rek
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Waldi
Jakieś szaleństwo obejmuje rządzących nawet w tak prozaicznych sprawach. Jak nic wprowadzą nam II język urzędowy ..... byleby tylko zaspokoić współbratymców.
~czy_to_jeszczePolska
Ahmed, Mehmed ale też Szmul, Icek. brawo "polscy" ministrowie, brawo!
~kowalski
no i o to chodzi. A dowód osobisty bez adresu zameldowania to co to jest?
~hehe
Liam, Tahakiro, Mercedes, niech bedzie, oby nie Muhammad
~PEDRO
Jest przecież napisane, że nie mogą dziecku uwłaczać :v

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki