REKLAMA

TVN sprzedaje 25% udziałów w Onet Holding na rzecz Ringier Axel Springer Media

2017-04-28 07:37
publikacja
2017-04-28 07:37

TVN podpisał z Ringier Axel Springer Media AG umowę sprzedaży pozostałych 25% udziałów w Onet Holding sp. z o.o., podał TVN. Transakcja jest następstwem umowy zawartej między TVN a Ringier Axel Springer Media AG w 2012 r.

/ Onet.pl

"Zakup pozostałych udziałów w Onet Holding sp. z o.o. to naturalny krok biznesowy zgodny z naszą strategią cyfryzacji, który pozwoli nam na dalszą realizację planów rozwoju oferty produktów i usług. Planujemy kolejne inwestycje w tworzenie kontentu ze szczególnym uwzględnieniem treści mobilnych, formatu video i reklamy natywnej. Chciałbym podziękować TVN za dobrą współpracę przez te lata" - powiedział CEO Ringier Axel Springer Media AG Mark Dekan, cytowany w komunikacie.

"Współpraca z Ringier Axel Springer układała się doskonale. Sprzedaż naszego pakietu akcji w spółce Onet Holding pozwoli TVN skoncentrować się na rozwoju portfolio i budowaniu marek rozrywkowych, newsowych i lifestylowych na platformy liniowe i cyfrowe" - powiedział prezes i dyrektor generalny TVN Jim Samples, cytowany w komunikacie.

Onet Holding to spółka joint venture założona przez Ringier Axel Springier i TVN w 2012 r. Holding jest właścicielem 100% akcji spółek Onet, Skąpiec.pl, Opineo oraz ma 63% udziałów w City Nav. Głównym aktywem grupy jest Onet.pl, jeden z najpopularniejszych horyzontalnych portali w polskim internecie. Do grupy Onetu dodatkowo należą m.in. Sympatia.pl, Zumi.pl czy Nasza-Klasa.pl.

TVN to jedna z wiodących spółek mediowych w Polsce oferująca lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dwanaście kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV Home & Garden, Food Network, Travel Channel, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (58)

dodaj komentarz
~ed
Od ponad roku bojkotuje "Łonet" odkąd są tam Lisy, Karolaki i innszy propagandzista. Zapomniałem, że taka strona istnieje.
~Pan_Władca
To teraz propaganda dzień i noc będzie się wylewać ze stron łonetu axelowego.
~Tomek
Konkurencja dla jąąąąąąąkały Michnika.
~adolf
Czyli jeśli chodzi o wpływ Niemców na media w Polsce, to wracamy do sytuacji tak sprzed 75 lat mniej więcej.
~PO
Gebelsy-nasi panowie.Trza Gebelsów słuchać,przytakiwać i na wszystko się godzić jak tusk i schetyna
~niepelnosprawny_org
no, to juz bedzie całkowicie lewica, "prawa reka" Niemiec, do tworzenia niemieckiej myśli w jakimkolwiek słowa tego znaczeniu...
~bkb2
Przecież Gliński zapowiedział już wprowadzenie ustawy ograniczającej udział kapitały zagranicznego w polskich mediach i zmniejszenie go na wzór Rosji do max 20 -25 % w konkretnej stacji czy portalu ....Czemu ma służyć ta "obrona Częstochowy" ...To jakiś zabieg aby ci poszczególni właściciele mogli blokować Przecież Gliński zapowiedział już wprowadzenie ustawy ograniczającej udział kapitały zagranicznego w polskich mediach i zmniejszenie go na wzór Rosji do max 20 -25 % w konkretnej stacji czy portalu ....Czemu ma służyć ta "obrona Częstochowy" ...To jakiś zabieg aby ci poszczególni właściciele mogli blokować tą ustawę występując do międzynarodowych trybunałów i instytucji EU że rzekomo w PL jest łamane prawo...Jeżeli nie ma jednego całościowego właściciela to jest trudniej taką ustawę zablokować. Po emeryturach S beckich, reformie szkolnictwa, przymiarek do Sądów, zachodni kapitał i media szykują kolejną brudną i bezwzględną walkę... Polska po 89 roku za przyczyną SB- ecji która aby zarobić kasę musiała wpuścić do prywatyzacji i inwestycji zachodnie media i szemrane interesy rozliczające zyski w rajach podatkowych. Polska stała się brutalnym poligonem doświadczalnym w którym wszystkie chwyty są dozwolone....Trzymam za was kciuki PIS i za powodzenie uzdrowienia Państwa Polskiego...Na Pohybel z RAS AG .....TVN i resztą gawiedzi i pospólstwa ....

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki