REKLAMA

Szałamacha: OFE zostają

2015-11-09 19:07
publikacja
2015-11-09 19:07
FORUM

Paweł Szałamacha, kandydat na ministra finansów w nowym rządzie powiedział w poniedziałek, że opowiada się za wersją podatku bankowego od sumy aktywów. Dodał, że OFE zostaną pozostawione w takiej sytuacji, jak to jest w obecnym systemie prawnym.

"Zawsze byłem zwolennikiem tego podatku w wersji od sumy aktywów. Wersja od transakcji finansowych była koncepcją, której nie podzielałem" - powiedział w poniedziałek na briefingu w Poznaniu Szałamacha.

W programie PiS prezentowanym w trakcie kampanii wyborczej był wariant podatku bankowego od sumy aktywów w wysokości 0,39 proc. oraz podatek od transakcji finansowych, którego stawka wynosiłaby 0,14 proc. podstawy dla instrumentów finansowych i 0,07 proc. dla instrumentów pochodnych.

Szałamacha pytany, czy OFE mogą być zlikwidowane odpowiedział: "Nie. Zostawimy to w takiej sytuacji, jak to jest w obecnym systemie prawnym, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego".

Pytany o podwyższanie kwoty wolnej od podatku Szałamacha powiedział: "Zaczniemy zgodnie z orzeczeniem TK w przyszłym roku, ale jego skutki będą odczuwalne w 2017". (PAP)

ajw/ rpo/ jba/ dan/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Warszawa
A co niby dają te pieniądze trzymane teraz w ofe. Po prostu lezą i w zasadzie żadnej wartości dodanej nie generują. Jak by je na nieruchomosci przerzucić to efekt był bu znacznie lepszy. OFE powinny wynajmować nieruchomosci w Polsce i z czynszów wypłacać emerytury.
~Jacek
%No to jutro indeksy giełdowe 5-6% w górę !!!
~Simmonides
Ofe istnieje do momentu kiedy zjodziejski rzad znow bedzie potrzebowal kasy i wyciagnie lapy po ta kase :-(
~aad
pierdzenie też jest fajne pod warunkiem, że jest się pierdzącym, reszta czuje tylko smród. tak jak z tymi podatkami. kilku pierdzi a reszta ma z tego tylko smród.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki