REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Strach o pracę podzielił Polaków

2015-09-15 02:12
publikacja
2015-09-15 02:12

Co trzeci mieszkaniec centralnej Polski boi się o zatrudnienie. Nawet na wschodzie jest lepiej, ale tam doskwiera Kowalskiemu niska płaca.

fot. Justyna ROJEK / / EastNews

Chociaż stopa bezrobocia nieprzerwanie spada od wielu miesięcy (niedługo będzie jednocyfrowa), a płace rosną w stabilnym, 3-4-procentowym tempie, wciąż są regiony, gdzie strach przed utratą zatrudnienia jest spory.

— Polski rynek pracy wykazuje duże zróżnicowanie terytorialne. Każde województwo ma odrębną specyfikę. Od początku prowadzenia naszego badania widzimy, że nadal utrzymuje się historyczny podział na Polskę A i B. Oczywiście granice tego podziału się przesuwają, ale nadal pozostaje on widoczny — mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service'u. Z badania, jakie przeprowadził w lipcu na zlecenie jego firmy instytut Millward Brown, wynika, że tym razem do regionów, gdzie sytuacja na rynku pracy nie jest widziana przez różowe okulary, dołączyły województwa... z centrum kraju — mazowieckie i łódzkie.

Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~maja
PO = zarządzanie strachem.
~Grzechu_comeback
Platforma WAS ZBAWI.... oderwie od wszelkich trosk. Już jest ciepła woda w kranie, mirabelki, szczaw i tanie ośmiorniczki w promowanej przez samego premiera zagranicznej sieci handlowej....w kiedyś portowym i stoczniowym mieście Szczecinie zorganizowano na terenach śp. Stoczni...... MARATON!!!! Tak, bezrobotni! Rządząca tam Platforma WAS ZBAWI.... oderwie od wszelkich trosk. Już jest ciepła woda w kranie, mirabelki, szczaw i tanie ośmiorniczki w promowanej przez samego premiera zagranicznej sieci handlowej....w kiedyś portowym i stoczniowym mieście Szczecinie zorganizowano na terenach śp. Stoczni...... MARATON!!!! Tak, bezrobotni! Rządząca tam Platforma Obywatelska zaprasza was na MARATON!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki