REKLAMA

Urzędnicy sprawdzą majątek na polskiej wsi

2020-07-30 12:10
publikacja
2020-07-30 12:10
Urzędnicy sprawdzą majątek na polskiej wsi
Urzędnicy sprawdzą majątek na polskiej wsi
fot. Animaflora PicsStock / / Shutterstock

1 września rusza powszechny spis rolny. Urzędnicy odwiedzą polskie rodziny i zapytają m.in. o powierzchnię gospodarstwa, strukturę dochodów czy liczbę kombajnów.

Rachmistrzowie zapytają rolników m.in. o imię i nazwisko, datę urodzenia, płeć, pesel, numer telefonu, współrzędne geograficzne gospodarstwa domowego oraz adres zamieszkania lub pobytu. Oprócz pytań dotyczących danych osobowych rolnicy muszą podać informacje dotyczące m.in. powierzchni gospodarstwa, struktury dochodów, zużycia nawozów, liczby kombajnów, kosiarek oraz posiadanych zwierząt.

W formularzu nie będzie pytań, na które Główny Urząd Statystyczny może uzyskać odpowiedzi z innych źródeł administracyjnych. Uczestnictwo w spisie rolnym jest obowiązkowe i uregulowane przepisami prawa. Urzędnicy przeprowadzą go w każdym z województw telefonicznie lub podczas bezpośredniego spotkania. Rolnicy będą mogli również zalogować się na stronie internetowej GUS-u i samodzielnie wypełnić kwestionariusz.

Spis rolny potrwa od 1 września do 30 listopada tego roku. Urzędnicy będą pytać rolników o stan ich gospodarstwa na dzień 1 czerwca lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Zebrane informacje posłużą wyłączenie do badań statystycznych.

Powszechny spis rolny przeprowadzany jest co 10 lat. W 2010 roku udział w spisie wzięło blisko 2,28 mln gospodarstw domowych.

DF

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pazdzioch_indastries
jeszcze brakuje obowiązku podania w której szafce jest cukier
ban_kiero_wy_troll
ART 687 UST 67 PAR387 AKAPIT 689 1347 LINIJKA USTAWY O OBOWIĄZKU UJAWNIANIA MIEJSCA W DOMU BĄDŹ MIESZKANIU W TYM MIEJSCA PRZYPISANE AKTEM NOTARIALNYM DO MIESZKANIA LUB NABYTE NA WŁASNOŚC W INNYM TERMINIE NIE PRZYPISANE W JEDNYM AKCIE NOTARIALNYM ,LUB GARAŻU W TYM PIWNICZKI GARAŻOWE , W KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJE SZAFKA W KTÓREJ ZNAJDUJE ART 687 UST 67 PAR387 AKAPIT 689 1347 LINIJKA USTAWY O OBOWIĄZKU UJAWNIANIA MIEJSCA W DOMU BĄDŹ MIESZKANIU W TYM MIEJSCA PRZYPISANE AKTEM NOTARIALNYM DO MIESZKANIA LUB NABYTE NA WŁASNOŚC W INNYM TERMINIE NIE PRZYPISANE W JEDNYM AKCIE NOTARIALNYM ,LUB GARAŻU W TYM PIWNICZKI GARAŻOWE , W KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJE SZAFKA W KTÓREJ ZNAJDUJE SIE CUKIER.
OTÓŻ NIE BRAKUJE;-)
jes
A rolnicy powiedzą wszystko szczerze, jak u księdza na spowiedzi :)))
karol1234
Spora część to idioci i zamiast powiedzieć prawdę to podkoloryzuje żeby nie wyszło że ma duże gospodarstwo a robi z rodziną za mniej niż minimalną krajową 7 dni w tygodniu.
antykomuch
po co? tylko złodzieja interesuje czyjś majątek

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki