Sklepy w Czeczenii nie chcą sprzedawać alkoholu

Sklepikarze w Czeczenii nie chcą sprzedawać alkoholu. Jak wyjaśnia portal Kavkaz.Realii, taką decyzję podjęli oni po spotkaniu z władzami republiki. Czeczeńscy dziennikarze wyjaśniają, że rozmowa dotyczyła szkodliwego wpływu alkoholu na stan bezpieczeństwa na drogach. W nocy z 27 na 28 listopada, w pobliżu posterunku Czernoreczeńsk, nietrzeźwy kierowca spowodował wypadek, w którym zginęło siedem osób.

(fot. cynoclub / YAY Foto)

Tragiczne zdarzenie wywołało wśród Czeczenów dyskusje dotyczącą spożywania alkoholu. Szef czeczeńskiego parlamentu Magomed Daudow opublikował na swojej stronie internetowej fotografię z pytaniem do pijanych kierowców, jakim samochodem chcą się przejechać - policyjnym radiowozem, karetką pogotowia czy pogrzebowym karawanem?

Właściciele sklepów, po spotkaniu z Daudowem zrzekli się swoich licencji na sprzedaż alkoholu. Natomiast władze republiki obiecały pomóc im w zrekompensowaniu strat. Prezydent Czeczenii oświadczył, że nikt sklepikarzom nie zakazuje sprzedaży alkoholu, ale najwidoczniej swoją decyzję podjęli w zgodzie z sumieniem i religią.

Czeczeńskie władze od dawna prowadzą wojnę z alkoholem. Wielokrotnie w republice wprowadzano zakaz całkowitej sprzedaży napojów wyskokowych, na przykład w związku z islamskimi świętami. Od kilku lat sklepy monopolowe sprzedają alkohol tylko dwie godziny dziennie - od ósmej do dziesiątej rano.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~brawo_IS

czeczenski islam górą! to teraz zakaz sprzedazy mięsa wieprzowego i zaraz bedzie przyzwolenie na spalenie kosciolow katolickich, rewelacja!

! Odpowiedz
0 4 ~StanRS

Jakbym miał sklep też bym się zrzekł sprzedaży jakby mi ktoś wyrównał straty. A tak musiałbym ten alkohol przewieść do sklepu, na półki wyłożyć, czekać na klientów użerając się nieraz z pijakami. A jak państwo pokryje różnicę przychodów, to czemu nie. Ani przez chwilę bym się nie zastanawiał.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~kici-kici

GRATULACJE DLA FOTOEDYTORA
ZDJECIE DOSKONALE ODDAJE KLIMAT - TAK SIĘ PIJE W CZECZENII I RESZCIE KACAPJI (-;

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil