REKLAMA

Schetyna: parlament jest dziś wielką zamrażarką, w której trzyma się opozycyjne projekty

2019-10-08 15:23
publikacja
2019-10-08 15:23

Parlament jest dziś jedną wielką zamrażarką, w której przetrzymuje się ustawy przygotowane przez opozycję - powiedział we wtorek we Włocławku lider PO Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że Polacy mogą to zmienić. Jak dodał, wierzy w dobry wynik wyborczy opozycji, wysoką frekwencję i mobilizację.

fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Schetyna podkreślił, że jest po raz kolejny we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie), żeby powiedzieć, jak ważne będą październikowe wybory. Poparł Krystiana Łuczaka, który startuje w wyborach do Sejmu z 5. miejsca na liście KO w okręgu toruńsko-włocławskim oraz b. wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha z SLD, który walczy o mandat w Senacie w okręgu włocławskim.

Szef PO ocenił, że wybory 13 października zdecydują o kształcie Polski na lata. "Są to wybory do parlamentu, a w konsekwencji rządu oraz decyzja czy będzie dobra współpraca pomiędzy rządem i samorządem, czy będą dobrze wykorzystywane środki europejskie. Będzie to decyzja o tym, czy Polska będzie mogła się zmieniać tak pięknie jak Włocławek" - mówił Schetyna. Jego zdaniem widać w tym mieście, którego prezydentem jest Marek Wojtkowski, b. poseł PO, dobrą współpracę z samorządem województwa, z Urzędem Marszałkowskim.

Zwracając się do b. posła SLD i b.wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha podkreślił, że zna go od lat i razem pracował z nim w Prezydium Sejmu. "To był dobry czas. Mimo, że byliśmy z innych ugrupowań, pokazywaliśmy dobrą współpracę dla dobra parlamentu. To są czasy, które już minęły. Parlament jest dziś jedną wielką zamrażarką, w której przetrzymuje się ustawy przygotowane przez opozycję. Króluje w parlamencie wyłącznik mikrofonu, ograniczana jest debata, albo przesuwa się ją na późne godziny nocne. Od nas będzie zależeć, czy to się skończy, czy będzie trwało przez kolejne 4 lata" - podkreślił Schetyna.

Była polityk Sojuszu, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z Warszawy Katarzyna Piekarska podkreśliła, że na listach KO jest wiele wspaniałych kobiet, które są kompetentne i będą znakomitymi posłankami. "One wiedzą po co idą do polskiego parlamentu" - oświadczyła.

Według Łuczaka, obywatele muszą zrozumieć jak ważny jest głos każdego z nich. "Nie chodzi o nas, tych, którzy startują w wyborach, ale o człowieka. To on jest najważniejszy, jest w centrum i wszystko sprowadza się do walki o człowieka" - powiedział.

Wenderlich wskazywał, że PiS "zabiera nawet 500+, bo dziś jest to dużo mniej, może nawet mniej niż 300 zł". "PiS nawet tej obietnicy nie potrafi dotrzymać. Trzeba skończyć w ostatnich dniach kampanii z mówieniem, że my jesteśmy lepsi, a tamci są brzydcy. Niech ta debata w ostatnich dniach z głowy stanie na nogi. Rozmawiajmy o konkretach" - zaapelował polityk. Dodał, że w Polsce szaleje drożyzna, seniorzy nie dostają obiecanych darmowych leków, a rolnicy nie doczekali się wyrównania unijnych dopłat. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Polityka

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kris74keh
Pan Neumann w Tczewie wyłożył dobitnie waszą filozofię.I do najbliższego piątku będzie jeszcze wykładał w TVP.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki