REKLAMA

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S.

2020-12-01 14:29
publikacja
2020-12-01 14:29
fot. Grażyna Myśliwska / FORUM

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S., za którym prokuratura wydała już wcześniej list gończy. S. wyjechał do Norwegii, aby starać się tam o azyl polityczny.

"Sąd Okręgowy w Lublinie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S." – powiedziała PAP rzeczniczka tego sądu Barbara Markowska.

"Zapadło wykonalne postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa S., jest on poszukiwany. Z akt sprawy wynika, że przebywa w Norwegii" – dodała Markowska.

O wydanie ENA wobec S. wystąpiła do sądu Prokuratura Regionalna w Lublinie. Chodzi o sprawę, w której prokuratura zarzuciła Zbigniewowi S. oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej na kwotę ponad 900 tys. zł i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. W grudniu ubiegłego roku S. został w tej sprawie zatrzymany. Sąd odrzucił wtedy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Następne wnioski prokuratury o aresztowanie Zbigniewa S. w tej sprawie były odrzucane przez sądy, jednak 28 października tego roku, gdy S. wyjechał do Norwegii, Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uwzględnił wniosek prokuratury i nakazał aresztowanie S. na dwa miesiące od zatrzymania. Na tej podstawie prokuratura wydała za nim list gończy.

S. w treściach opublikowanych na Facebooku podał, że jest w Norwegii, gdzie zamierza się ubiegać o azyl polityczny.

W innej sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie - w której Zbigniew S. podejrzany jest o przywłaszczenie 253 tys. zł na szkodę swojej fundacji w okresie od października do grudnia 2019 r. – Sąd Rejonowy Lublin-Zachód nie uwzględnił wniosku prokuratury o jego aresztowanie. Zażalenie prokuratury na to postanowienie zostało 26 listopada oddalone przez lubelski Sąd Okręgowy.

1 listopada 2019 r. weszła w życie umowa między Unią Europejską a Norwegią i Islandią, w której te państwa zobowiązały się do honorowania i wykonywania ENA.(PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
antek10
Pewnie z połowa wszystkich fundacji w Polsce ma na celu wydojenie kasy dla siebie.
marxs
PISowski wymiar sprawiedliwości jest tak samo wiarygodny i bezstronny jak był wcześniej ich pobratymców niemieckich faszystów w Generalnej Guberni
pstrzezek
Przez przypadek przeczytałem że to Zbigniew Z. Ale to jeszcze nie ten moment
pakamera
Jak S..był w Polsce,to sądy go kryły,a jak wyjecha to go poszukują.Takie jaja to tylko w polskich sądach.
glowny_analityk_bankier_pl
Znaleźli wreszcie mocny sąd w Polsce który się odważył aresztować Zbyszka.Na resztę zbysiu miał haki i tamci rady nie dawali.Swoją drogą musiał podpaść ostro że chce im się w ogóle za nim uganiać.
darius19
niezle te teorie konspiracji - ponizej. Same "fakty". Ziemia jest plaska....
karbinadel
A już się ucieszyłem, bo podświadomie przeczytałem że to Zbigniew Z. Ale i na niego przyjdzie kolej :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
masekrut555
Stonoga to agent rządowy. Tak jak większość mediów alternatywnych tzw. 'wolnościowych'. Lata ciężkiej pracy, wyjechał tuż przed masowymi protestami w polsce. Tak go aresztują, jak giertycha czy czarneckiego.. teatrzyk dla ciemnego ludu.
meryt
masekrut555 "agent rządowy"

Przecież wg twojego teatrzyku to agent FED i EBC :)

masekrut555 2020-08-20 23:47 "Polska podlega pod rząd, rząd podlega pod NBP, NBP podlega pod Fed i EBC"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki