REKLAMA

InPost znów na celowniku oszustów. Uważaj na fałszywe SMS-y

2019-10-24 10:20
publikacja
2019-10-24 10:20

Dzień bez oszustwa dniem straconym. Tym razem (znów) na celowniku klienci firmy InPost. Złodzieje wysyłają fałszywe SMS-y z linkiem do pobrania aplikacji, która może spowodować utratę pieniędzy. 

/ YAY Foto

Oszuści podszywają się pod firmę dostarczającą przesyłki InPost. Wysyłają SMS-y z linkiem do fałszywej strony inpost.tk. Po kliknięciu klient zostaje przekierowany na stronę internetową, która podszywa się pod oficjalną domenę InPostu. Następnie ze strony następuje przekierowanie do pobierania aplikacji, która imituje prawdziwą aplikację InPost Mobile.

Zainstalowanie jej może skutkować stratą pieniędzy. Celem oszustów jest zdobycie poufnych informacji o danej osobie, tj. numerów kart płatniczy, haseł do bankowości internetowej oraz innych danych dotyczących operacji finansowych. InPost ostrzega na Twitterze - Nie daj się złowić na SMS!

Fałszywa aplikacja wymaga wyrażenia przez użytkownika dodatkowej zgody na instalowanie na urządzeniu programów pochodzących z niezaufanych źródeł.

Nie jest to pierwsza próbowa podszywania się pod InPost. We wrześniu pisaliśmy, że firma, chcąc chronić siebie i klientów przed phishingiem, rezygnuje z wysyłania SMS-ów do klientow.

"Informacje o statusie przesyłek, zarówno nadawanych, jak i odbieranych, są obecnie dostępne w łatwy i prosty sposób w jednym miejscu. Tym samym rezygnujemy ze starszej technologi, czyli powiadamiania o statusach przesyłek poprzez SMS. Jako jeden z pierwszych operatorów logistycznych w Polsce całkowicie rozwiązujemy problem, z jakim boryka się branża, czyli z fałszywymi SMS-ami. Od teraz informujemy: InPost nie wysyła żadnych informacji o płatnościach lub statusie przesyłki poprzez SMS" - mówił rzecznik spółki.

Oszuści co rusz wymyślają nowe sposoby na kradzież danych osobowych i pieniędzy. W październiku podszywali się pod skarbówkę, wcześniej pod komornika czy Pocztę Polską. Bądźmy czujni i nie dajmy się nabrać na phishing

Kliknij, żeby przejść do artykułu na ten temat / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki