REKLAMA

Skarbówka wysyła SMS-y? Spłata 4,31 zł zadłużenia to oszustwo

2019-10-16 09:04
publikacja
2019-10-16 09:04
YAY Foto

Wysyłają SMS-y z informacją o polubownym załatwieniu sprawy po spłacie 4,31 zł zobowiązania. Najciemniej pod latarnią - oszuści podszywają się po Izbę Administracji Skarbowej. 

Najciemniej pod latarnią - oszuści podszywają się pod skarbówkę / IAS Opole

Wiadomości o polubownej spłacie zadłużenia w wysokości 4,31 zł to oszustwo, przeczytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej w Opolu. Wyłudzacze wysyłają fałszywe SMS-y o wszczęciu egzekucji skarbowej. W wiadomości znajduje się numer sprawy oraz link, pod którym można uregulować zobowiązanie. 

Krajowa Administracja Skarbowa nie komunikuje się z klientami poprzez wiadomości SMS, informuje na oficjalnej stronie KAS. Instytucja przesyła informacje za pośrednictwem Poczty Polskiej lub platformy ePuap.

- Apelujemy o nieotwieranie linków z SMS-ów od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości. - ostrzega KAS w komunikacie.

Po czym poznać oszustwo? / Bankier.pl

Oszuści podszywają się pod instytucje zaufania publicznego oraz znane marki. Są coraz bardziej wyrachowani. Zwracajmy uwagę na podejrzane wiadomości. Nie dajmy się nabrać na niewielkie kwoty do spłaty, to sposób oszustów na przejęcie wiadomości wysyłanych z banku i kradzież pieniędzy.

DF

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
zenonn
Strachy na Lachy > Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch u ja
Jest przyzwolenie na oszukiwanie. Każdy chce być cwaniakiem zamiast gryźć ziemię.
Ryba zepsuta jest od głowy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki