REKLAMA

Dostałeś SMS od komornika? Nakaz spłaty 5,88 zł to oszustwo

2019-07-23 09:40
publikacja
2019-07-23 09:40

Oszuści znowu atakują – tym razem podszywają się pod Krajową Radę Komorniczą. Sugerują natychmiastową spłatę zadłużenia w wysokości 5,88 zł. Warto zachować czujność i nie dać się nabrać na fałszywe wiadomości.

/ fot. diego_cervo / YAY Foto

Kolejna fala nieprawdziwych wiadomości zalewa telefony komórkowe Polaków. Tym razem SMS-y dotyczą spłaty zobowiązań komorniczych: „Kancelaria  Komornicza /FAZ/AW/(..)  informuje o wszczęciu egzekucji Sygn. akt Km 1024 (lub inny nr)/19. Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty 5.88 PLN, dalej podany jest link do płatności: https://oplac-zaleglosc(…)”. Kwota spłaty w tego typu wiadomości może być odmienna od podanej wielkości.

„Komornik sądowy (tym bardziej anonimowa kancelaria komornicza) nie wysyła żadnych wiadomości SMS ani e-mail z żądaniem zapłaty w związku z wystąpieniem zadłużenia. - przypomina Krajowa Rada Komornicza i ostrzega: „Wiadomości mogą być próbą zainfekowania urządzenia”.

Oszuści podszywają się pod firmy telekomunikacyjne,  ZUS, banki, urzędy skarbowe, właścicieli serwisów internetowych oraz wiele innych podmiotów. Wyłudzenia danych osobowych oraz sposoby infekowania urządzeń w celu zdobycia informacji ewoluują i przybierają na sile – warto pozostać czujnym. Złodzieje danych i wyłudzacze pieniędzy atakują w coraz bardziej wyrachowany sposób.

Jak chronić się przed kradzieżą danych? Przede wszystkim nigdy nie klikajmy w linki, których źródła nie jesteśmy pewni. Oszuści zbierają swoje żniwo na dobrej wierze i zaufaniu Polaków do różnych instytucji. Bycie świadomych czyhających zagrożeń w sieci pozwala na szybkie zorientowanie się, że być może właśnie padamy ofiarą oszustwa.

/ Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
edi1507
Centrum Windykacji Informuje
o postępowaniu egzekucyjnym Sygn. 9014/2018.
Istnieje możliwość dobrowolnej spłaty 3,22
Https:..profwindykacja.com/spłata32/
ppihoo
dostałem to samo dzisiaj, wiec oszustwo

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki