1,40 zł dopłaty do przesyłki. Dostałeś SMS-a od Poczty Polskiej? To oszustwo!

Dostałeś SMS-a o wstrzymanej przesyłce i obowiązku dopłaty od Poczty Polskiej? To oszustwo. Zapłata 1,40 zł może przerodzić się w utratę środków o znacznie wyższej kwocie.

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami
Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi SMS-ami (fot. Jaap Arriens / ZUMA Wire)

Oszuści nie śpią - tym razem wzięli na celownik klientów Poczty Polskiej. Przestępcy wysyłają SMS-y dotyczące wstrzymania przesyłki i konieczności dopłaty w wysokości 1,40 zł. W otrzymanej wiadomości znajduje się link, który przekierowuje do podrobionej strony pośrednika płatności.

Cykl zapłaty przebiega z pozoru standardowo. Oszuści jednak monitorują cały proces w rzeczywistym czasie. Zamiast zapłacić 1,40 zł, możemy stracić kwotę nawet kilkaset razy wyższą. Nie dajmy się oszukać, zachowajmy czujność. 

„Informujemy, że Poczta Polska nie wysyła smsów o dokonaniu dodatkowej płatności w celu otrzymania przesyłki. Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków”. - możemy przeczytać w komunikacie Poczty Polskiej. 

Kliknij żeby przejść do artykułu
Kliknij żeby przejść do artykułu (Bankier.pl)

Najbardziej narażeni na atak są klienci, którzy złożyli zamówienie i oczekują na przesyłkę. Poczta Polska zwraca się z prośbą o zgłaszanie na policję wszelkich nieprawidłowości, podejrzeń popełnienia przestępstwa oraz prosi o informację na adres cyberbezpieczenstwo[at]poczta-polska.pl.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne