"Schetyna musi się określić w imieniu Platformy"

W tej chwili lider i twórca Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna musi się określić w imieniu PO - powiedział w rozmowie dla środowego "Dziennika Gazety Prawnej" szef SLD Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się do pytania o dalsze istnienie koalicji partii opozycyjnych.

(fot. Arkadiusz Lawrywianiec / FORUM)

Czarzasty w odpowiedzi na pytanie o to, czy koalicja partii opozycyjnych (PO, Zieloni, Nowoczesna, SLD) istnieje nawet bez udziału Polskiego Stronnictwa Ludowego, odpowiedział twierdząco, podkreślając przy tym, że choć na ten moment szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz "odszedł", to w sprawie ludowców jeszcze wiele może się wydarzyć.

"Wierzę w to, bo w polityce najważniejsza jest cierpliwość, a funkcja czasu jest niedoceniana. Gdy pan Schetyna uzna, że wciąż chce ten projekt budować, to na mnie i SLD może liczyć. Jeśli zdecyduje się go zakończyć, SLD będzie współtworzył projekt lewicowy" - dodał. Jak podkreślił, zamierza za tę decyzję ponieść odpowiedzialność.

"W tej chwili lider i twórca Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna musi się określić w imieniu Platformy Obywatelskiej. Dobrze, gdyby to nastąpiło jeszcze w tym tygodniu" - zaznaczył.

Czarzasty pytany był również o to, czy jego zdaniem bardziej postulatów związanych z liberalizacją ustawy aborcyjnej, związków partnerskich czy LGBT, boi się PO czy Ludowcy, odpowiedział, że jeśli PSL ma problem z LGBT, to rozumie, że "usuną Trzaskowskiego z PO", który podpisał kartę LGBT.

"To prezydent Warszawy, który, rozumiem, przechodził według PSL obok PO przypadkiem" - zaznaczył. W kwestii związków partnerskich lider SLD przytoczył z kolei Pawła Rabieja, który, będąc wiceprezydentem stolicy, "głośno o tym rozmawiał".

"Rozumiem, że można nie iść z lewicą, ale co zrobi PSL z Nowoczesną. Porozmawiajmy o aborcji. Obok PO przemyka Barbara Nowacka. Zapytajmy ją: Barbaro, co myślisz o dopuszczalności aborcji do 12. tygodnia? To bardzo ważne - odpowie. Czyli co PSL powie, wszyscy wyżej wymienieni precz?" - pytał. Zdaniem Czarzastego "można się tym bawić" i obwiniać SLD, ale "ludzie to widzą". "Więc, co wy, chcecie od SLD?" - ironizował.

kub/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil