REKLAMA

S&P500 przebił czerwcowy dołek. "Obecny rynek bessy nie osiągnął jeszcze dna"

2022-09-27 22:18
publikacja
2022-09-27 22:18

Podczas wtorkowego handlu indeks S&P500 pogłębił czerwcowy dołek, ale sesję zakończył tylko na niewielkim minusie.

S&P500 przebił czerwcowy dołek. "Obecny rynek bessy nie osiągnął jeszcze dna"
S&P500 przebił czerwcowy dołek. "Obecny rynek bessy nie osiągnął jeszcze dna"
fot. LUCAS JACKSON / / Reuters

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,43 proc. i wyniósł 29.134,99 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,21 proc. i wyniósł 3.647,29 pkt. W trakcie sesji spadał momentami do poziomu 3626 punktów, pogłębiając dołek z czerwca (3640 pkt) i schodząc najniżej od listopada 2020 r.

Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

Nasdaq Composite wzrósł o 0,25 proc. i zamknął sesję na poziomie 10.829,50 pkt.

"Nastroje pozostają negatywne ze względu na spodziewane dalsze podwyżki stóp procentowych w celu opanowania inflacji przez banki centralne" - powiedział Gnanasekar Thiagarajan, dyrektor Commtrends Risk Management Services.

"Wszyscy inwestorzy są nerwowi. Rynek wycenia więcej podwyżek Fedu, ale obawiamy się, że może nie wyceniać wszystkiego” - powiedziała Laila Pence, prezes Pence Wealth Management.

Stratedzy z Goldman Sachs i BlackRock ostrzegają, że rynki nie wyceniły jeszcze ryzyka globalnej recesji.

"Obecny rynek bessy nie osiągnął jeszcze dna" – oceniła w raporcie Sharon Bell, strateg Goldmana.

Ned Davis Research podał, że według opracowanego przez ośrodek badawczy modelu prawdopodobieństwo wystąpienia recesji na świecie wynosi obecnie 98 proc.

"To oznacza, że ryzyko głębokiej światowej recesji w 2023 r. wzrosło, co może stanowić dodatkowy czynnik ryzyka dla globalnych akcji” – napisano w raporcie firmy.

Stratedzy Citi wskazują, że na kontraktach terminowych pojawiają się niedźwiedzie zakłady - około 11,8 mld USD w nowych krótkich pozycjach na kontraktach terminowych na S&P 500 pojawiło się w zeszłym tygodniu.

We wtorek inwestorzy otrzymali bardzo dużą porcję najnowszych danych makroekonomicznych.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed we wrześniu wyniósł 0 pkt. wobec -8 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie -10 pkt.

Sprzedaż nowych domów w USA w sierpniu wyniosła 685 tys. w ujęciu rocznym, wobec oczekiwanych 500 tys. iesiąc wcześniej odnotowano sprzedaż w wysokości 532 tys., po korekcie z 511 tys. ujęciu mdm sprzedaż wzrosła o 28,8 proc., wobec spadku o 8,6 proc. mdm miesiąc wcześniej, po korekcie z -12,6 proc. Analitycy oczekiwali spadku o 2,2 proc. mdm.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł we wrześniu do 108 pkt. z 103,6 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie ze 103,2 pkt. - wynika z raportu Conference Board. nalitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 104,6 pkt.

Indeks cen domów S&P/Case-Shiller, obrazujący ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych, wzrósł w lipcu o 16,06 proc. rdr i 0,19 proc. mdm. nalitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 17,05 proc. rdr. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 18,66 proc. rdr po korekcie z 18,65 proc.

Indeks cen nieruchomości FHFA (Federal Housing Finance Agency), informujący o zmianach średnich cen domów jednorodzinnych w USA, spadł w lipcu o 0,6 proc. mdm - podała FHFA. Rynek oczekiwał, że indeks pozostanie bez zmian. iesiąc wcześniej indeks cen nieruchomości FHFA wzrósł o 0,1 proc. mdm.

Stany Zjednoczone wyraziły gotowość dostarczenia Europie wsparcia w sprawie wycieków z bałtyckich gazociągów Nord Stream - podała we wtorek AFP, powołując się na amerykańskiego urzędnika.

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych.

Komentująca sprawę premier Danii Mette Frederiksen stwierdziła, że "nie można wykluczyć sabotażu". "Jeszcze za wcześnie na konkluzje, ale to jest sytuacja niezwykła. Wycieki są trzy, trudno sobie wyobrazić, aby mogło to być przypadkowe" - powiedziała.

Rentowność 10-letnich UST rosła o 1 pb. do 3,94 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji rosła o 5 pb. do 3,79 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -36 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie 61 pb.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na listopad są wyceniane po 78,61 USD za baryłkę, po wzroście o 2,37 proc., a listopadowe futures na Brent zwyżkują o 2,55 proc. do 86,26 USD/b. (PAP Biznes)

pr/BPL

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
polonu
zobaczymy co z tą wojną dalej będzie , szczepionki nie wypaliły do końca . jak ta rozróba się skończy .oni mają plan z gazem ale jak to nie wypali do końca to może być naprawdę źle . Sama Polska i część tych krajów po komunie nie zaspokoją finansowo USA to jest za mało . może być ciekawie ,

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki