REKLAMA

Rzecznik rządu o Nowym Polskim Ładzie: prezentacja do połowy maja

2021-04-22 13:02
publikacja
2021-04-22 13:02
fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Do połowy maja maksymalnie zostanie przedstawiony program Nowego Polskiego Ładu, będzie to albo ten weekend z 8. maja, albo następny - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że będzie to zależało od sytuacji epidemicznej w kraju.

Müller był pytany w czwartek w programie "Tłit" w Wp.pl o to, kiedy zostanie przedstawiony program Nowego Polskiego Ładu; dopytywano go, czy na pewno będzie to 8 maja.

"Do połowy maja maksymalnie, albo to będzie ten weekend z 8. maja, albo następny, liczę, że to jest taka data, która jest możliwa" - odpowiedział. Zaznaczył jednocześnie, że sytuację może zmienić ewentualne pogorszenie w sytuacji epidemicznej.

Rzecznik rządu podkreślił, że podczas prezentacji będzie przedstawionych m.in. "kilka elementów o charakterze inwestycyjnym, rozwojowym, infrastrukturalnym w kontekście uzupełniania luk inwestycyjnych w mniejszych powiatach i gminach".

Jak dodał, Nowy Ład to wiele propozycji - łącznie ok. 100 projektów w ramach 10 kluczowych obszarów.

Müller został zapytany, czy to prawda, że - jak podaje czwartkowa "Gazeta Wyborcza" - rząd planuje wprowadzenie rozwiązań, które pomogą zwalczyć problemy demograficzne, że rozważane jest m.in. zwolnienie z PIT dla młodych rodziców i dofinansowanie zakupu samochodu czy wsparcie dla babć i dziadków opiekujących się wnukami.

Rzecznik rządu odpowiedział, że "o części z tych rzeczy słyszy po raz pierwszy".

Konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości, na której miała się odbyć prezentacja Nowego Ładu, czyli nowego społeczno-gospodarczego programu ugrupowania, planowano na sobotę 20 marca, ale jak podał PiS ze względu na ówczesne nasilenie pandemii została ona przełożona.

Zgodnie z zapowiedzią Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Komentarze (8)

dodaj komentarz
iluminata
W nowym polińskim ładzie żydzi już bezpośrednio będą mordowali Polaków.
jarekzbyszek
Nowy Polski Ład; Obajtek nie tylko wyremontuje pałacyk, ale na fosę mu wystarczy. PIS nie wziął w EU przetargu na testy na Covid-19 i respiratory; tylko Argenta pisowca Zdziebkowskiego na czysto zarobiła 60 mln zł na sprzedaży tureckich testów dla rządu. Respiratory; 120 mln zł poszło na jakieś tajne operacje pisowskich Nowy Polski Ład; Obajtek nie tylko wyremontuje pałacyk, ale na fosę mu wystarczy. PIS nie wziął w EU przetargu na testy na Covid-19 i respiratory; tylko Argenta pisowca Zdziebkowskiego na czysto zarobiła 60 mln zł na sprzedaży tureckich testów dla rządu. Respiratory; 120 mln zł poszło na jakieś tajne operacje pisowskich służb; ABW i CBA. Szczepionki; Polska przystąpiła do EU przetargu i setki mln zł przejechało koło nosa PIS. Nowy Polski Ład; tak podzielą, że na kilka pokoleń pisowcom wystarczy
andiauae
Krzywousty Pinokio, razem z piusowskim, syjonistycznym gangiem jeszcze nic dobrego dla Polski nie zrobił. Nowy ład to podskoki do dalszego złupienia kraju w ramach Built Back Better, programu narzuconego do postpandemicznego wykonania przez komunistyczną mafię Światowego Forum Ekonomicznego z Davos. W program ten wkręcone Krzywousty Pinokio, razem z piusowskim, syjonistycznym gangiem jeszcze nic dobrego dla Polski nie zrobił. Nowy ład to podskoki do dalszego złupienia kraju w ramach Built Back Better, programu narzuconego do postpandemicznego wykonania przez komunistyczną mafię Światowego Forum Ekonomicznego z Davos. W program ten wkręcone zostanie całkowite oddanie suwerenności unii europejskiej i danie jej prawa do opodatkowywania Polaków. Pinokio jest znany z manipulanctwa, matactw i kłamstw. Zgadza sie na zbójeckie programy i warunki możnowładców tego świata a narodowi sprzedaje zdradę jako waleczny i korzystny czyn dla naszego dobra. Mam nadziej, że prowodyrzy pisowscy i wtórujący im "totalni opozycjoniści" pojdą w odsiadkę do końca swoich dni a czas wolny spędzą w kamieniołomach.
jes
Po czym poznać komunistę? Po pięknych hasłach takich jak np. "Nowy Polski Ład".
samsza
Zaprezentowane zostanie: kto jest miękiszonem.
chlopekroztropek
Znam już ramowe punkty Nowego Ładu:
- wzrost podatków
- więcej pieniędzy dla kleru i na gnębienie mniejszości seksualnych
- więcej pieniedzy dla górników oraz likwidacja środków na OZE
- więcej pieniędzy na TVP/propagandę
- zwiększenie socjalu w celu kupowania głosów wyborczych
- dalsze zadłużanie
Znam już ramowe punkty Nowego Ładu:
- wzrost podatków
- więcej pieniędzy dla kleru i na gnębienie mniejszości seksualnych
- więcej pieniedzy dla górników oraz likwidacja środków na OZE
- więcej pieniędzy na TVP/propagandę
- zwiększenie socjalu w celu kupowania głosów wyborczych
- dalsze zadłużanie państwa i zostawienie jeszcze większego długu do spłaty przyszłemu pokoleniu
arturosa68
Lepiej bym tego nie ujął.
pawblo77
akurat nie topienie pieniędzy w OZE tylko inwestycja w najbardziej efektywne źródło energii czyli nadkrytyczne kotły węglowe to bym poparł.

Powiązane: Nowy Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki