Rosyjski tani dyskont Mere wchodzi do Polski

Rosyjski detalista Svetofor wejdzie do Polski z marką Mere. Pierwszy dyskont ma powstać w lipcu w Częstochowie - ustalił portal dlahandlu.

(Svetofor)

Firma już raz rozważała wejście na nasz rynek (planowano uruchomić ponad 100 sklepów), jednak zrezygnowała z tego pomysłu po przeprowadzeniu analiz. Stwierdzono wtedy, że pomysł na biznes, jakim jest dyskont, w którym towary sprzedaje się prosto z palet, nie przyjmie się w naszym kraju.

Jednak po styczniowym sukcesie w Lipsku powrócono do pomysłu wejścia do Europy Środkowo-Wschodniej, w tym do Polski. Jak informował portal Deutsche Welle, "niecały tydzień po otwarciu sklep musiał zostać zamknięty na dwa dni, ponieważ cała linia zapasów została wyprzedana. Spółka działa tam pod nazwą TS Markt."

Svetofor ma wysokie oczekiwania wobec ewentualnych dostawców: "cena towaru z uwzględnieniem kosztu dostawy do sklepu powinna być 20-30% niższa niż w konkurencyjnych sklepach". Spółka sugerowała, że można to osiągnąć przez redukcję kosztów opakowania.

Firma chce mieć też możliwość zwrotu 100% niesprzedanych towarów i oczekuje wyłącznie oferty towarów klasy ekonomicznej i średniej. Lokale, jakie bierze pod uwagę, mają znajdować się w dużych i średnich miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu i podobnych, posiadających parking dla co najmniej 30-40 samochodów oraz powierzchnię оd 800 do 1 200 mkw., a także spełniających wymagania w zakresie licencji na handel alkoholem.

Od kwietnia sieć poszukuje polskich pracowników: oferuje umowę o pracę i otwartą ścieżkę awansu.

Svetofor powstał w 2009 r., ma około 800 sklepów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Chinach.

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 10 tindala

Pewnie wzorem Bułhakowa ozdobą oferty będzie jesiotr drugiej świeżości. Oczywiście jak im Irańczycy pozwolą łowić

! Odpowiedz
5 8 tindala

Ci szturmujący w Lipsku to pewnie byli twoi krajanie. To co tam dawali świńską tuszonkę z demobilu ??

! Odpowiedz
23 32 zenonn

Sklepy typu makro, selgros zioną pustkami.
Nowa sieć chce masowo hurtowo sprzedawać biedocie?
Taniej rąbanka w gazecie prawda?

! Odpowiedz
14 75 dp85

Jeżeli jakość towarów będzie taka jak w Biedronce a cena niższa to klient nie będzie zwracał uwagi czy towar jest na palecie czy na półce.Moim zdaniem odniosą sukces w Polsce.

! Odpowiedz
25 32 kzabor

Ja w biedronce przestałem kupować, właśnie z powodu bałaganu. Jak widać nie każdemu pasuje być traktowanym jak klient drugiej kategorii.

! Odpowiedz
15 36 zenonn

Już teraz w Biedronce są tłumy i zawadzają palety.
Ludzie narzekają na jakość produktów.
Co będzie oferowane przy cenie 30% niższej?

! Odpowiedz
47 37 --__hubert__---__--__--__--__-

To my tej sieci dziękujemy , niech się rozwija gdzie indziej nie w Polsce , tych wszystkich obcych marketów mamy dość . Wspieram tylko nasze rodzime firmy min sieć DINO , PSB itp.

! Odpowiedz
22 57 specjalnie_zarejstrowany1

A kogo to interesuje czego Ty masz dosc i kogo wspierasz. Chodz sobie do tych sklepow z jakichkolwiek tam powodow sobie chcesz. Ale na rynku ma byc konkurencja i takie same zasady dla wszystkich. Wtedy wylaniaja sie sklepy ktore maja najlepsze produkty po rozsadnych cenach a nie ktore sie wpisuja w idealy jakiegos huberta z internetu.

! Odpowiedz
20 36 --__hubert__---__--__--__--__- odpowiada specjalnie_zarejstrowany1

Jesteś śmieszny z tą " najlepszą jakością produktów " - poczytaj etykiety przed zakupem , a przypomnisz sobie tablice Mendelejewa. Co do konkurencji na rynku to też mało wiesz jak funkcjonują duże korporacje które zarządzają swoimi sieciami. Wspierając Polski biznes wspierasz firmy które mają szanse się rozwijać nie tylko w PL . W Szwajcarii możesz usłyszeć " myśl globalnie , kupuj lokalnie " Tacy jak ty są odporni na wiedzę i argumenty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 64 bialy_kruk

Rozumiem ze ruscy zniesli juz embargo na produkty rolne z Polski skoro zamierzaja otworzyc 100 dyskontow?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne