Rosjanie nauczyli się omijać embargo na zachodnie produkty

Rosjanie nauczyli się omijać embargo nałożone przez władze swojego kraju na zachodnie produkty spożywcze. Zupełnie legalnie zamawiają ulubione produkty w zagranicznych sklepach i całkowicie legalnie dostarcza je rosyjska poczta.

(fot. Maciej Biedrzycki / FORUM)

Rządowa "Rossijskaja Gazieta" pisze, ze średnia zagraniczna przesyłka waży w okolicach 3 kilogramów. Rosjanie zamawiają ulubione gatunki serów i wędlin, a po 7-10 dniach otrzymują je pocztą. Przy tym nie naruszają prawa, jeśli kupiony towar jest na użytek prywatny, nie na sprzedaż.

Miejscowy Urząd Celny potwierdził, że ludzie mają prawo zamawiać w zagranicznych sklepach produkty objęte embargiem. Gazeta zauważa, że nie zawsze towar trzeba zamawiać pocztą. W sklepach i tak bez trudu można kupić objęte embargiem francuskie sery pleśniowe, włoski parmezan, greckie oliwki albo hiszpańskie wędliny. Zostały najczęściej przywiezione z ominięciem miejscowego prawa. Miejscowe służby niemal codziennie rejestrują próby wwozu takich towarów. Na przykład wczoraj w okolicy Smoleńska zatrzymano ciężarówki, które wiozły 175 ton owoców z Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~litka

Slowianska krew trzeba sobie radzic

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil