REKLAMA

Rosjanie będą mieli żywność za punkty

2017-05-12 13:57
publikacja
2017-05-12 13:57

Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu chce wprowadzić kartki żywnościowe. W ten sposób resort zamierza wesprzeć najuboższych obywateli, których miesięczne dochody są poniżej minimum socjalnego.

fot. SERGEI KARPUKHIN / / FORUM

Projekt kartek żywnościowych opracowywany jest co najmniej od dwóch lat. Jak zapowiada minister przemysłu i handlu Denis Manturow, będzie on systematycznie wdrażany od połowy przyszłego roku, by w 2019 roku objął już wszystkich potrzebujących wsparcia.

Program jest wzorowany na podobnym pomyśle, który od lat obowiązuje w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem osoby o najniższym dochodzie otrzymują od państwa wsparcie w wysokości 129 dolarów, które mogą przeznaczyć na najpotrzebniejsze produkty.

W Rosji takie osoby otrzymają plastikowe karty z punktami. Punkty będzie można wykorzystać, kupując w sklepach podstawowe produkty spożywcze. Resort przemysłu i handlu ostrzega jednak, że punkty nie będą kumulowane i przepadną, gdy nie zostaną wykorzystane w ustalonym terminie. Dodatkowo dostępne za punkty będą tylko towary rosyjskiej produkcji, aby w ten sposób państwo mogło wspierać rodzimych przedsiębiorców.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/ nyg

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Walendziak
Gdybym był złośliwy, napisałbym: zróbcie sobie zupę z Krymu.
~Patriot
ale news! nawet nie wiadomo ile dadzą swoim mieszkańcom, podali tylko ile daja amerykanie. tego samego typu wiadomość co ta że w grecji podobno za osiedlenie się w jakiejś wsi daja gruba kasę. A we wloszech dawali po 2 tys eur. ;-)
~plazowicz
No i brawo. Tak trzymać. Szybciej się zapiją.
~agent odpowiada (usunięty)
tak sie zaplutarchowal ze zapomnial !
~agent
plutarcha to tak trafilo ze plazowicz przemowil jak z morgue !
~jolka
znowu do toalety nie zdazyles
~jan
""Za oceanem osoby o najniższym dochodzie otrzymują od państwa wsparcie w wysokości 129 dolarów"" - To nie zle w USA - u nas w poznanskim babcia idzie godzine do Biedronki, bo chleb 0,50 groszy tanszy. I cale zycie pracowala - budowala Polske

Powiązane: Kryzys w Rosji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki