REKLAMA

InPost i Żabka wprowadzają nowy typ paczkomatu

2022-08-04 09:15
publikacja
2022-08-04 09:15
InPost i Żabka wprowadzają nowy typ paczkomatu
InPost i Żabka wprowadzają nowy typ paczkomatu
fot. Proxima Studio / / Shutterstock

InPost wprowadza nowy rodzaj maszyny do odbierania i nadawania przesyłek. Urządzenia o nazwie Robomat zainstalowane będą w sklepach Żabka. Nowy model paczkomatu wykorzystuje mechanizm robota kartezjańskiego, posiada tylko jedną komorę-skrytkę.

Firma InPost wprowadza na rynek Robomat. Nowa w pełni zautomatyzowana maszyna do odbierania i nadawania przesyłek pojawi się w wybranych sklepach Żabka. Największa różnica pomiędzy klasycznym paczkomatem a Robomatem dotyczy mechanizmów działania urządzenia, jak podaje InPost w komunikacie: "Paczkomat wyposażony jest w nowoczesny system podawania i odbioru, wykorzystujący działanie robota kartezjańskiego".

Co to znaczy? Robomat wyposażony jest w jedną komorę-skrytkę, która służy zarówno do nadawania przesyłek, jak i odbierania zamówionych produktów. Nowy paczkomat można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej InPost. 

"Paczkę odbierzesz, skanując w czytniku Robomatu InPost kod QR z aplikacji mobilnej InPost lub wpisując na ekranie maszyny kod odbioru. Paczka zostanie przetransportowana przez wewnętrzny system maszyny do głównej komory, skąd łatwo ją odbierzesz. Po odebraniu przesyłki zamknij drzwi komory i w aplikacji, albo na ekranie maszyny potwierdź odebranie paczki" - instruuje InPost.

Maksymalna waga paczki, jaką klienci będą mogli nadać w Robomacie, wynosi 7 kg. Przesyłkę nadaje się w głównej komorze-skrytce, pomocne w zidentyfikowaniu jej rozmiarów będą kolory:

  • mała 25x40x8 cm – żółta,
  • średnia 25x40x18 cm – niebieska,
  • duża 25x40x48 cm – zielona.

Robomat jest mniejszych rozmiarów niż klasyczna maszyna do odbierania i nadawania przesyłek. "Nowy model paczkomatu to idealne rozwiązanie dla miejsc, w których liczy się każdy centymetr powierzchni" – podaje InPost w komunikacie cytowanym przez portal wiadomoscihandlowe.pl.

Firma InPost 27 lipca br. dokonała rejestracji znaku towarowego Robomat.

DF

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
xiven
gratulacje, im więcej części mechanicznych tym większa częstotliwośc psucia się maszyny, do tego w jej przypadku zepsują się wszystkie skrytki na raz :D
fiat126p
" Nowy paczkomat można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej InPost. " - a nie można obsługiwać z poziomu gruntu na którym stoi człowiek, palcami jego dłoni?
szprotkafinansjery
Żabomat? A to ci innowacja, kum kum...
zoomek
Tak czy inaczej z tyłu musi być powierzchnia magazynowa na paczki. Klasyczny paczkomat na ścianie budynku w mojej ocenie lepszy. Nawet najmniejsza paczka może ważyć 25 kg.
zenonn
Mała 8 litrów, zmieści się 150kg wolframu, 60kg stali, 21kg aluminium
zoomek odpowiada zenonn
Zamawiałem ołów i 25 kg szły jako małe. Także ten nowy paczkomat to bez szału.
fiat126p odpowiada zoomek
Ołów na pociski, do opakowania uranu czy na spławiki?

8 litrów - zmieści się 150 kg złota, tyleż uranu, prawie 100 kg rodu.
zoomek odpowiada fiat126p
Pociski do cp

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki