REKLAMA

Ranking lokat bez konta 2020

Monika Dekrewicz2019-06-13 06:00, akt.2020-07-23 13:53redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-06-13 06:00
aktualizacja
2020-07-23 13:53
fot. Monster Ztudio / Shutterstock

Wysoka stawka na lokacie terminowej i brak konieczności założenia konta osobistego nie często idą ze sobą w parze. Czy klient, który nie jest zainteresowany posiadaniem kolejnych rachunków, ma szansę na atrakcyjną ofertę? Sprawdziliśmy stawki na lokatach bez konta i wybraliśmy czołówkę.

Przy obecnym poziomie stóp procentowych lepsze oprocentowanie depozytów jest traktowane przede wszystkim jako wabik na nowego klienta. Banki chętnie dorzucają do swoich flagowych ofert kilka dodatkowych warunków, a wymóg posiadania konta osobistego jest jednym z najpopularniejszych. Dzięki temu istnieje szansa, że klient nawiąże z instytucją dłuższą relację i skorzysta z dodatkowych produktów w przyszłości. Przyszli deponenci, którzy chcą uniknąć ryzyka ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem konta, zwykle zostają pozostawieni ze znacznie uboższym wyborem. To właśnie dla osób stawiających na zyski bez kolekcjonowania ROR-ów przygotowaliśmy ranking lokat bez konta.

Najlepsze lokaty bez konta

Lokaty bankowe bez konta – 2020 ranking

Bank/Lokata

Oproc.

Okres

Warunki dodatkowe

Ograniczenie kwotowe

Inbank

Lokata standardowa

2,20%

60M

brak

50 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

2,00%

48M

brak

50 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

1,85%

36M

brak

50 tys. zł

Idea Bank

Lokata HAPPY

1,80%

3M

dla nowych klientów

20 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

1,75%

24M

brak

50 tys. zł

Getin Bank

Lokata Mobilna na Start

1,50%

3M

dla nowych klientów, posiadanie dostępu do bankowości internetowej banku, możliwość posiadania jednej aktywnej lokaty

10 tys. zł

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

1,50%

3M

dla nowych klientów

od 20 do 200 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

1,50%

12M

brak

50 tys. zł

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

1,25%

3M

dla nowych klientów, możliwość otwarcia jednej lokaty

20 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

1,00%

6M

brak

50 tys. zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli oprocentowania i stron internetowych banków, stan na 23.07.2020 r.

W standardowych rankingach lokat Bankier.pl przybliżamy czytelnikom aktualną na dzień publikacji ofertę lokat miesięcznych, kwartalnych, półrocznych oraz rocznych, dzieląc poszczególne produkty na oferty z dodatkowymi warunkami oraz propozycje, które nie są objęte żadnymi wymogami. Nasze zestawienia nie przewidują natomiast wyodrębnienia osobnej klasyfikacji, w której podstawową wytyczną będzie brak konieczności założenia konta, a w której dopuszcza się stawianie przed klientem innych warunków.

W poprzednich edycjach rankingu lokat bez konta minimalna stawka, która pozwoliła znaleźć się w tabeli, wynosiła 2,00 proc. w skali roku. Liczne obniżki procentów na lokatach wymusiły konieczność wprowadzenia zmian. W tej edycji zebraliśmy w jednej tabeli wszystkie dostępne na rynku lokaty bez konta, których stawka jest nie niższa niż 1,00 proc. w skali roku. Im wyższe oprocentowanie, tym lepsza pozycja w tabeli. Ze względu na pojawienie się różnych terminów zrezygnowaliśmy z przydzielania lokatom konkretnych miejsc. Z tego samego powodu nie obliczaliśmy również końcowego zysku. Odsetki dla wybranej kwoty można sprawdzić, korzystając z kalkulatora Bankier.pl.

Najlepsze lokaty bez konta – najwyższe oprocentowanie lokat

Choć ostatnia zmiana stóp procentowych NBP miała miejsce blisko dwa miesiące temu, to nie powstrzymuje to banków od kolejnych obniżek. 4,00 proc. w skali roku należy już do przeszłości i dotyczy to nie tylko lokat bez konta, ale depozytów w ogóle.

Najlepszą aktualnie ofertą dla klientów, którzy polują na relatywnie wysokie stawki bez konieczności zakładania rachunku jest depozyt Inbanku na 2,20 proc. w stosunku rocznym. Taki procent towarzyszy Lokacie standardowej na najdłuższy okres z oferowanych – 60 miesięcy. Depozyt zakłada się przez bankowość internetową, do której bank udziela dostępu po wysłaniu wniosku z danymi osobowymi. Maksymalna kwota, którą można zdeponować na pojedynczej lokacie, wynosi 50 000 zł. Jeden klient może na depozytach Inbanku utrzymywać saldo nie większe niż 400 000 zł. Oszczędności wpłacone na tę internetową lokatę są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów.

Kolejne dwie pozycje również zajmują lokaty Inbanku na nieco krótszy okres. Mowa o Lokacie standardowej na 48 i 36 miesięcy, które dadzą zarobić odpowiednio 2,00 i 1,85 proc. rocznie.

Lokata HAPPY od Idea Banku, która jest objęta oprocentowaniem w wysokości 1,80 proc. w stosunku rocznym, znajduje się na czwartym miejscu tabeli. Aby otworzyć depozyt, należy udać się do placówki lub wypełnić wniosek internetowy. Na wspomnianą lokatę można wpłacić nie więcej niż 20 000 zł. Oferta posiada jeden istotny wymóg – posiadanie statusu nowego klienta. W praktyce oznacza to, że zainteresowani, którzy kiedykolwiek zawarli umowę z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem o produkt finansowy zostaną odprawieni z kwitkiem. Co więcej, z oferty wykluczeni są również ci, którzy złożyli już w wyżej wymienionych markach bankowych wniosek o otwarcie jakiegokolwiek produktu finansowego. Oferta jest jednorazowa – po złożeniu wniosku deponent traci status nowego klienta i nie będzie mógł skorzystać z propozycji banku ponownie.

W TOP5 znalazła się jeszcze jedna propozycja od Inbanku. To Lokata standardowa na dwa lata. Warunki pozostają niezmienne, a tym co ją różni od wyżej wymienionych wariantów, jest stawka, która wynosi 1,75 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty bez konta – dodatkowe warunki

Choć banki posiadają w ofercie lokaty bez konta, to rzadko są skłonne dać wysoki procent za samo przekazanie oszczędności. Zaledwie jedna propozycja z tabeli nie jest objęta żadnymi wymogami, choć warto podkreślić, że pojawia się w zestawieniu kilkukrotnie. Powodem jest szeroka paleta dostępnych okresów lokowania środków.

Cztery depozyty to propozycje wyłącznie dla nowych klientów. Dla osób, które nigdy nie korzystały z oferty danego banku, może to stanowić nie lada okazję, jednak należy mieć świadomość, że po zakończeniu trwania depozytu trzeba będzie rozpocząć poszukiwania na nowo. Jeśli bank odnowi lokatę, to na pewno na gorszych warunkach.

Do rzadkości nie należy również stosowanie innego warunku, którym jest ograniczenie kwoty maksymalnej. Limit wysokości wkładu można znaleźć przy wszystkich ofertach w rankingu lokat bez konta. Najmniej można wpłacić na najwyżej oprocentowane lokaty, czyli Lokatę Mobilną na Start Getin Banku, lokaty Inbanku, a także promocyjny depozyt z końca tabeli – kwartalną e-Lokatę na Plusie od BOŚ Banku.

Najlepsze lokaty bez konta – najpopularniejsze okresy

Wśród najlepszych lokat bez konta można wyróżnić dwie grupy. Jedną z nich stanowią promocyjne lokaty na krótki termin. Ich plusem jest szybki zarobek oraz zamrożenie środków na relatywnie niedługi okres. W tabeli można znaleźć aż cztery propozycje na trzy miesiące, które mogą odpowiadać klientom będącym na bieżąco z ofertami bankowymi.

Druga grupa to lokaty na długi termin. W przypadku wyboru blisko co trzeciej oferty z tabeli trzeba się liczyć z rozstaniem ze swoimi środkami na co najmniej dwa lata. Z oczywistych względów tego typu lokaty są mniej elastyczne. Może się to opłacić, jeśli stopy procentowe zanotują kolejne spadki.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Komentarze (6)

dodaj komentarz
patrykowski978
Wczoraj w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zarobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się o wiele biedniejszy, smutne ale tak prawda. Najlepiej poczytać w Google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
patrykowski978
Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się o wiele biedniejszy, trochę smutne ale tak prawda. Najlepiej poczytać w Google, wpiszcie Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zrobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się o wiele biedniejszy, trochę smutne ale tak prawda. Najlepiej poczytać w Google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
czytacz
Jak kogoś spotykam to witam się raz dziennie.U was można się witać tylko jeden ,jedyny raz.Stąd wniosek załóż konto,skorzystaj z lokaty powitalnej,a potem zamykaj konto i zmykaj z banku.
opiekunnestbank
Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są 30 dni od otwarcia konta - lokata Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy (obie lokat należy założyć w ciągu 30 dni). Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500 zł (1000 zł dla klienta indywidualnego, dla firmowego wpływy 6000 zł + opłacanie zus/us) ) w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-i-inwestycje

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
maciejjak
Lokata "Happy" Idea Banku wydaje się być nbajlepszą opcją.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki