Ranking lokat bez konta 2020

redaktor Bankier.pl

Wysoka stawka na lokacie terminowej i brak konieczności założenia konta osobistego nie często idą ze sobą w parze. Czy klient, który nie jest zainteresowany posiadaniem kolejnych rachunków, ma szansę na atrakcyjną ofertę? Sprawdziliśmy stawki na lokatach bez konta i wybraliśmy czołówkę.

Przy obecnym poziomie stóp procentowych lepsze oprocentowanie depozytów jest traktowane przede wszystkim jako wabik na nowego klienta. Banki chętnie dorzucają do swoich flagowych ofert kilka dodatkowych warunków, a wymóg posiadania konta osobistego jest jednym z najpopularniejszych. Dzięki temu istnieje szansa, że klient nawiąże z instytucją dłuższą relację i skorzysta z dodatkowych produktów w przyszłości. Przyszli deponenci, którzy chcą uniknąć ryzyka ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem konta, zwykle zostają pozostawieni ze znacznie uboższym wyborem. To właśnie dla osób stawiających na zyski bez kolekcjonowania ROR-ów przygotowaliśmy ranking lokat bez konta.

Najlepsze lokaty bez konta

Lokaty bankowe bez konta – 2020 ranking

Bank/Lokata

Oproc.

Okres

Warunki dodatkowe

Ograniczenie kwotowe

Idea Bank

Lokata HAPPY

2,80%

3M

dla nowych klientów

20 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

2,50%

60M

brak

50 tys. zł

Idea Bank

Lokata HAPPY PRO

2,30%

3M

dla nowych klientów

od 20 do 200 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

2,30%

48M

brak

50 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

2,10%

36M

brak

50 tys. zł

Getin Bank

Lokata Mobilna

2,00%

3M

posiadanie dostępu do bankowości internetowej banku, możliwość posiadania jednej aktywnej lokaty

10 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

2,00%

24M

brak

50 tys. zł

Inbank

Lokata standardowa

1,80%

12M

brak

50 tys. zł

Santander Bank Polska

Lokata Bonusowa

1,80%

6M

złożenie wniosku o kartę kredytową Visa Platinum lub Visa Silver "Akcja Pajacyk", udzielenie zgód marketingowych, podanie numeru telefonu i adresu mailowego do kontaktu, zapłacenie kartą kredytową za zakupy i/lub usługi na kwotę min. 1500 zł łącznie w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy o kartę.

30 tys. zł

Toyota Bank

Lokata Standard

1,80%

36M

brak

brak

Inbank

Lokata standardowa

1,70%

6M

brak

50 tys. zł

Toyota Bank

Lokata Standard

1,70%

24M

brak

brak

Toyota Bank

Lokata Standard

1,70%

9M

brak

brak

BOŚ Bank

e-Lokata na Plusie

1,50%

3M

dla nowych klientów, możliwość otwarcia jednej lokaty

20 tys. zł

Toyota Bank

Lokata Standard

1,50%

12M

brak

brak

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabeli oprocentowania i stron internetowych banków, stan na 19.05.2020 r.

W standardowych rankingach lokat Bankier.pl przybliżamy czytelnikom aktualną na dzień publikacji ofertę lokat miesięcznych, kwartalnych, półrocznych oraz rocznych, dzieląc poszczególne produkty na oferty z dodatkowymi warunkami oraz propozycje, które nie są objęte żadnymi wymogami. Nasze zestawienia nie przewidują natomiast wyodrębnienia osobnej klasyfikacji, w której podstawową wytyczną będzie brak konieczności założenia konta, a w której dopuszcza się stawianie przed klientem innych warunków.

Najlepsze lokaty bez konta - 2020
Najlepsze lokaty bez konta - 2020 (fot. Monster Ztudio / Shutterstock)

Tym samym zebraliśmy w jednej tabeli wszystkie dostępne na rynku lokaty bez konta, których stawka jest nie niższa niż 1,50 proc. w skali roku. Im wyższe oprocentowanie, tym lepsza pozycja w tabeli. Ze względu na pojawienie się różnych terminów zrezygnowaliśmy z przydzielania lokatom konkretnych miejsc. Z tego samego powodu nie obliczaliśmy również końcowego zysku. Odsetki dla wybranej kwoty można sprawdzić, korzystając z kalkulatora Bankier.pl.

(Bankier.pl)

Najlepsze lokaty bez konta – najwyższe oprocentowanie lokat

Banki szybko zareagowały na obniżki stóp procentowych NBP, czego efektem była lawina cięć na produktach depozytowych. 4,00 proc. w skali roku należy już do przeszłości i dotyczy to nie tylko lokat bez konta, ale depozytów w ogóle.

Najlepszą aktualnie ofertą dla klientów, którzy polują na relatywnie wysokie stawki bez konieczności zakładania rachunku jest Lokata HAPPY od Idea Banku, która jest objęta oprocentowaniem w wysokości 2,80 proc. w stosunku rocznym. Aby otworzyć depozyt, należy udać się do placówki lub wypełnić wniosek internetowy. Na wspomnianą lokatę można wpłacić nie więcej niż 20 000 zł. Oferta posiada jeden istotny wymóg – posiadanie statusu nowego klienta. W praktyce oznacza to, że zainteresowani, którzy kiedykolwiek zawarli umowę z Idea Bankiem lub Lion’s Bankiem o produkt finansowy zostaną odprawieni z kwitkiem. Co więcej, z oferty wykluczeni są również ci, którzy złożyli już w wyżej wymienionych markach bankowych wniosek o otwarcie jakiegokolwiek produktu finansowego. Oferta jest jednorazowa – po złożeniu wniosku deponent traci status nowego klienta i nie będzie mógł skorzystać z propozycji banku ponownie.

Na drugim miejscu znalazła się oferta Inbanku na 2,50 proc. w stosunku rocznym. Taki procent towarzyszy Lokacie standardowej na najdłuższy okres z oferowanych – 60 miesięcy. Depozyt zakłada się przez bankowość internetową, do której bank udziela dostępu po wysłaniu wniosku z danymi osobowymi. Maksymalna kwota, którą można zdeponować na pojedynczej lokacie, wynosi 50 000 zł. Jeden klient może na depozytach Inbanku utrzymywać saldo nie większe niż 400 000 zł. Oszczędności wpłacone na tę internetową lokatę są objęte estońskim systemem gwarantowania depozytów.

Oczko niżej uplasowała się oferta bliźniacza do lidera, czyli Lokata HAPPY PRO od Idea Banku. Poza stawką, która wynosi 2,30 proc. rocznie, różnicę stanowi kwota maksymalna lokaty. Na wyżej oprocentowany depozyt można wpłacić zdecydowanie niższy kapitał, co przełoży się na wysokość odsetek. Przykładowo, wg stanu na 15 maja br. wpłata 20 000 zł na Lokatę HAPPY PRO da zarobić po kwartale ok. 114 zł. Tyle samo zarobią osoby, które wpłacą ok. 24 400 zł na Lokatę HAPPY PRO. Wpłata większej kwoty przyniesie jeszcze wyższe odsetki. Dlaczego porównujemy oba produkty? Ponieważ klient może skorzystać wyłącznie z jednego z nich ze względu na wymóg posiadania statusu nowego klienta.

Najlepsze lokaty bez konta – dodatkowe warunki

Choć banki posiadają w ofercie lokaty bez konta, to rzadko są skłonne dać wysoki procent za samo przekazanie oszczędności. Zaledwie dwie propozycje z tabeli nie są objęte żadnymi wymogami, choć warto podkreślić, że pojawiają się w zestawieniu kilkukrotnie. Powodem jest szeroka paleta dostępnych okresów lokowania środków.

Trzy depozyty to propozycje wyłącznie dla nowych klientów. Dla osób, które nigdy nie korzystały z oferty danego banku, może to stanowić nie lada okazję, jednak należy mieć świadomość, że po zakończeniu trwania depozytu trzeba będzie rozpocząć poszukiwania na nowo. Jeśli bank odnowi lokatę, to na pewno na gorszych warunkach.

Do rzadkości nie należy również stosowanie innego warunku, którym jest ograniczenie kwoty maksymalnej. Limit wysokości wkładu można znaleźć przy większości ofert w rankingu lokat bez konta. Najmniej można wpłacić na najwyżej oprocentowane lokaty, czyli Lokatę Mobilną Getin Banku, lokaty Inbanku, a także promocyjny depozyt z końca tabeli – kwartalną e-Lokatę na Plusie od BOŚ Banku.

Najlepsze lokaty bez konta – najpopularniejsze okresy

Wśród najlepszych lokat bez konta można wyróżnić dwie grupy. Jedną z nich stanowią promocyjne lokaty na krótki termin. Ich plusem jest szybki zarobek oraz zamrożenie środków na relatywnie niedługi okres. W tabeli można znaleźć aż cztery propozycje na trzy miesiące, które mogą odpowiadać klientom będącym na bieżąco z ofertami bankowymi.

Druga grupa to lokaty na długi termin. W przypadku wyboru około co trzeciej oferty z tabeli trzeba się liczyć z rozstaniem ze swoimi środkami na co najmniej dwa lata. Z oczywistych względów tego typu lokaty są mniej elastyczne. Może się to opłacić, jeśli stopy procentowe zanotują kolejne spadki.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 12 czytacz

Jak kogoś spotykam to witam się raz dziennie.U was można się witać tylko jeden ,jedyny raz.Stąd wniosek załóż konto,skorzystaj z lokaty powitalnej,a potem zamykaj konto i zmykaj z banku.

! Odpowiedz
7 3 opiekunnestbank

Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy (obie lokat należy założyć w ciągu 30 dni). Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500 zł (1000 zł dla klienta indywidualnego, dla firmowego wpływy 6000 zł + opłacanie zus/us) ) w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-i-inwestycje

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 maciejjak

Lokata "Happy" Idea Banku wydaje się być nbajlepszą opcją.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.