REKLAMA

Ranking lokat Bankier.pl 3M – lipiec 2016

Wojciech Boczoń2016-07-12 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2016-07-12 06:00
YAY Foto

Najlepsze lokaty kwartalne pozwalają zarobić nawet 4 proc. w skali roku. Takie oferty zarezerwowane są jednak tylko dla nowych klientów. Obecni klienci mogą liczyć najwyżej na stawki nieco powyżej 2 proc.

Stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego już od ponad roku utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie – 1,5 proc. Wskaźnik ten stanowi punkt odniesienia dla banków wyceniających depozyty. Właśnie z tego względu w większości instytucji oprocentowanie lokat jest mizerne. Dopóki Rada Polityki Pieniężnej nie podniesie stóp NBP – a na to się na razie nie zanosi – oprocentowanie lokat będzie utrzymywało się na poziomie zbliżonym do obecnego.

Mimo tego w kilku bankach znajdziemy lokaty o znacznie wyższym oprocentowaniu. Z reguły są to jednak oferty zarezerwowane dla nowych klientów, lub klientów chcących dopłacić nowe środki. W nowym rankingu lokat Bankier.pl sprawdziliśmy lokaty na 3 miesiące dla kwoty 10 000 zł. Tradycyjnie podzieliliśmy je na:

  • Lokaty z dodatkowymi warunkami.
  • Lokaty bez dodatkowych warunków (tabela znajduje się na drugiej stronie rankingu).

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znajdują się dwa banki: Idea Bank i Plus Bank. Obie instytucje proponują lokatę na 4 proc. w skali roku. Zysk z takiego depozytu wyniesie 81,44 zł - już po odjęciu podatku Belki. W obu przypadkach są to lokaty dla nowych klientów. W Plus Banku z oferty mogą skorzystać ci klienci, którzy konto posiadają nie dłużej niż 12 miesięcy oraz nie posiadały żadnej lokaty.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1

Idea Bank

Lokata Happy

załóż lokatę»

4,00%

81,44 zł

tylko dla nowych klientów

Plus Bank

Lokata na Start

4,00%

81,44 zł

dla klientów posiadających konto nie dłużej niż od 12. miesięcy, nie posiadających żadnej lokaty

2

mBank

Dla nowych klientów

załóż lokatę»

3,50%

71,26 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

3

Bank Millennium

Lokata Mobilna

załóż konto»

3,25%

66,16 zł

tylko dla posiadaczy Konta 360º i użytkowników aplikacji mobilnej

4

BGŻOptima

Lokata bezkarna

załóż lokatę»

3,00%

61,18 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto oszczędnościowe

5

neoBANK

energoLOKATA 3M Plus

2,80%

57,00 zł

tylko dla nowych klientów zakładających konto

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu >>

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.07.2016

Na drugim miejscu znajduje się mBank z depozytem na 3,5 proc., a na trzecim Bank Millennium z Lokatą Mobilną na 3,25 proc. Depozyt jest dostępny wyłącznie w aplikacji mobilnej banku i dla posiadaczy, którzy korzystają z pakietu Konto 360º.

Czytaj dalej: Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Oprocentowanie najlepszych lokat standardowych jest niemal o połowę gorsze niż depozytów dla nowych klientów. Najlepiej płaci Bank Spółdzielczy w Ciechanowie na internetowej lokacie oranżowej.

Klient może liczyć na 2,3 proc. w skali roku. Niewiele mniej zarobimy w Idea Banku na Lokacie Kwartalny Zysk – 2,25 proc. Trzecie miejsce na podium należy do Plus Banku i jego lokaty internetowej. Bank płaci 2,1 proc. Pozostałe banki oferują stawkę niższą niż 2 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty 3M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1

Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-lokata oranżowa

2,30%

46,82 zł

2

Idea Bank

Lokata Kwartalny Zysk

2,25%

45,81 zł

3

Plus Bank

Lokata internetowa

2,10%

42,76 zł

4

Getin Bank

Lokata tradycyjna

1,80%

36,65 zł

5

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,65%

33,59 zł

sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu >>

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.07.2016

Niestety mimo tego że stopy procentowe NBP stoją w miejscu, to banki i tak tną oprocentowanie na lokatach. Jeszcze miesiąc temu te same depozyty, które prezentujemy w zestawieniu dziś, miały lepsze stawki. Osoby, które chcą w miarę korzystnie ulokować swoje oszczędności muszą więc na bieżąco monitorować ofertę banków. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~Piotr
różne i różniaste lokaty znajdziecie na: www.okazjeinternetowe.pl
~ATomek
Dobre lokaty znajdziecie na www.finanse-365.pl
~poldek
Zanim założysz przeczytaj do końca.
Obecnie próżno szukać dobrego zarobku na lokatach. Nie licząc ofert dla nowych klientów 2,5% nie uraczymy. Moim zdaniem najlepiej jest posiadać konto oszczędnościowe w BGŻ. Można je otworzyć przy okazji lokaty bezkarnej

http://godne-bf.produktyfinansowe.pl/e/sp/form/684/?
Zanim założysz przeczytaj do końca.
Obecnie próżno szukać dobrego zarobku na lokatach. Nie licząc ofert dla nowych klientów 2,5% nie uraczymy. Moim zdaniem najlepiej jest posiadać konto oszczędnościowe w BGŻ. Można je otworzyć przy okazji lokaty bezkarnej

http://godne-bf.produktyfinansowe.pl/e/sp/form/684/?source=spd

Po okresie lokaty mamy oprocentowanie dla nowych środków na 2,6% i dostęp do środków z darmowymi przelewami. Nie ma sensu mrozić gotówki na okres, skoro konto oszczędnościowe daje nawet wyższe oprocentowanie. A jak pominąć problem nowych środków. Warto posiadać dwa konta, drugie oczywiście na inną osobę -żonę, brata, czy szwagra i po okresie promocyjnym przelewamy na drugie konto i korzystamy z oprocentowania dla nowych środków przez kolejne 2 miesiące. Polecam gorąco
~IREK
Jaki sens ma robienie rankingów lokat dla nowych klientów?????
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Majki
z 10 000 PLN w 3 miesiące 82 zł! O ja Cię to żeby zarobić 1 000 zł w miesiące to muszę włożyć 12,2 x 10 000 PLN!
Interes życia. A poważnie. To dziękuje za takie "mrożenie" kasy.
~noname
limitem jest i tak 10.000 na konto /osobę....
~Mariusz
Zawsze można ulokować pieniądze na obligacjach 10%. Ja włożyłem 20 tys. na 2 lata i co miesiąc dostaje odsetki na czysto 400 zł. To już jest coś.

Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się coś wiecej to mam bezpośredni link do formularza kontaktowego. http://eMarketing.ebrokerpartner.pl/short/33py5/ranking_lokat_bankier

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki