Ranking lokat Bankier.pl 12M – czerwiec 2016

Aby skorzystać z najlepszej rocznej lokaty, trzeba na powiązanym z nią koncie osobistym w każdym miesiącu utrzymywać środki odpowiadające co najmniej 10 proc. tego, co chcemy ulokować. Klienci, którzy nie zdecydują się spełnić takich warunków mogą liczyć w przypadku lokat rocznych na oprocentowanie wynoszące co najwyżej około 2,50 proc.

W ofertach lokat rocznych trwa marazm, podobnie zresztą jak w przypadku pozostałych bankowych produktów oszczędnościowych. Banki w większości nie decydują się na wprowadzenie do oferty nowości czy podniesienie obowiązujących stawek oprocentowania. Dwie nowe lokaty, jakie się ostatnio pojawiły przygotowane zostały przez Alior Bank i Credit Agricole Bank Polska i nawiązują do rozgrywanych właśnie we Francji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Są to jednak produkty raczej krótkoterminowe, a ich oprocentowanie, choć na obecne warunki dość dobre, nie przebija najlepszych ofert dla tych samych terminów.

Jeśli banki decydowały się w ostatnim czasie coś zmieniać w tabelach oprocentowania lokat, były to zmiany na niekorzyść klientów. Na niewielkie obniżki oprocentowania (0,05-0,20 pp.) wybranych lokat zdecydowały się ostatnio między innymi: Idea Bank, Alior Bank i Bank SMART.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

3,00%

242,66 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,80%

226,48 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

3.

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,54%

205,44 zł

dla klientów posiadających/ zakładających konto

Bank SMART

Lokata WIBOR Plus

2,54%

205,44 zł

dla klientów posiadających konto

4.

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus

2,40%

195,51 zł

dla klientów posiadających konto

5.

Getin Bank

e-Lokata Progresywna

2,30%

186,04 zł

Lokata zakładana przez system bankowości internetowej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 27.06.2016

Zmiany te nie wpłynęły jednak na czołówkę ofert lokat rocznych. Ta pozostaje od kilku miesięcy taka sama. Najwyżej oprocentowaną lokatę roczną proponuje wciąż BOŚ Bank. Stawkę wynoszącą 3 proc. na rocznej Ekolokacie z Bonusem może tu jednak otrzymać wyłącznie klient, który założy konto osobiste i spełni następujące warunki:

  • utrzyma na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu,
  • w każdym miesiącu trwania lokaty dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min 300 zł.

Warunek dotyczący utrzymania na rachunku osobistym salda odpowiadającego 10 proc. kwoty lokaty pojawia się również w przypadku drugiej lokaty na podium zestawienia najlepszych lokat rocznych – Lokaty Cloud oferowanej przez Idea Bank (na 2,80 proc.). Po wpłaceniu przez klienta kwoty lokaty, bank zakłada na rachunku blokadę na środki w wysokości 10 proc. kwoty lokaty. Blokada ta jest utrzymywana przez cały okres trwania lokaty. Jeśli klient zdecyduje się zdjąć blokadę w trakcie trwania lokaty, jej oprocentowanie zostanie obniżone do wysokości 0,50 proc. w skali roku.

Klienci, którzy nie zdecydują się na spełnienie tych, dość wygórowanych, warunków mogą liczyć w przypadku lokat rocznych na oprocentowanie wynoszące co najwyżej około 2,50 proc.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~pola

Od dłuższego czasu mam konto w getin banku i u nich też mam lokaty. Może nie ma na nich za wiele pieniędzy ale za to z miesiąca na miesiąc coś się zbiera. Do tego getin ciągle się rozwija co do mnie bardzo przemawia.

! Odpowiedz
0 0 ~malwina

dla mnie wygodniejsze jest to konto oszczednosciowe, przeleww jedna i druga stron robie kiedy chce wlasciwie jednym kliknieciem

! Odpowiedz
2 1 ~Tonny

Dobre lokaty znajdziecie na www.finanse-365.pl

! Odpowiedz
0 0 ~JA6969

No faktycznie dobre tylko dlaczego przynoszą mniej nawet niż Getin Bank?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 2 ~Wtygh

Jakim kretynem trzeba byczeby sie w lokaty bawic pozdrawiam ciulaczy

! Odpowiedz
1 3 ~halik

A w co Ty się bawisz? gdzie trzymasz swoje 2 tysiące majątku?

! Odpowiedz
1 1 ~JA6969 odpowiada ~halik

W lodówce w zgrzewkach. Ale likwiduje lokatę w ten czwartek po 20,00 ;P

! Odpowiedz
0 1 ~robertUK

~Wodniczek: oj brakuje argumentow brakuje.

! Odpowiedz
1 0 ~Wodniczek

Chyba Tobie ;)

Jeszcze nie zauważyłeś śmieszności tego co napisałeś?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne