REKLAMA

Ranking lokat Bankier.pl 12M – czerwiec 2016

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz2016-06-28 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-06-28 06:00
YAY Foto

Aby skorzystać z najlepszej rocznej lokaty, trzeba na powiązanym z nią koncie osobistym w każdym miesiącu utrzymywać środki odpowiadające co najmniej 10 proc. tego, co chcemy ulokować. Klienci, którzy nie zdecydują się spełnić takich warunków mogą liczyć w przypadku lokat rocznych na oprocentowanie wynoszące co najwyżej około 2,50 proc.

W ofertach lokat rocznych trwa marazm, podobnie zresztą jak w przypadku pozostałych bankowych produktów oszczędnościowych. Banki w większości nie decydują się na wprowadzenie do oferty nowości czy podniesienie obowiązujących stawek oprocentowania. Dwie nowe lokaty, jakie się ostatnio pojawiły przygotowane zostały przez Alior Bank i Credit Agricole Bank Polska i nawiązują do rozgrywanych właśnie we Francji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Są to jednak produkty raczej krótkoterminowe, a ich oprocentowanie, choć na obecne warunki dość dobre, nie przebija najlepszych ofert dla tych samych terminów.

Jeśli banki decydowały się w ostatnim czasie coś zmieniać w tabelach oprocentowania lokat, były to zmiany na niekorzyść klientów. Na niewielkie obniżki oprocentowania (0,05-0,20 pp.) wybranych lokat zdecydowały się ostatnio między innymi: Idea Bank, Alior Bank i Bank SMART.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami 

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

3,00%

242,66 zł

tylko dla posiadaczy konta osobistego, utrzymujących na nim saldo o wartości 10 proc. lokaty oraz dokonujących transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł/m-c

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,80%

226,48 zł

utrzymanie 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres lokaty

3.

BIZ Bank

Lokata BIZ WIBOR

2,54%

205,44 zł

dla klientów posiadających/ zakładających konto

Bank SMART

Lokata WIBOR Plus

2,54%

205,44 zł

dla klientów posiadających konto

4.

Volkswagen Bank

Lokata 5 Plus

2,40%

195,51 zł

dla klientów posiadających konto

5.

Getin Bank

e-Lokata Progresywna

2,30%

186,04 zł

Lokata zakładana przez system bankowości internetowej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 27.06.2016

Zmiany te nie wpłynęły jednak na czołówkę ofert lokat rocznych. Ta pozostaje od kilku miesięcy taka sama. Najwyżej oprocentowaną lokatę roczną proponuje wciąż BOŚ Bank. Stawkę wynoszącą 3 proc. na rocznej Ekolokacie z Bonusem może tu jednak otrzymać wyłącznie klient, który założy konto osobiste i spełni następujące warunki:

  • utrzyma na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu kalendarzowym trwania depozytu,
  • w każdym miesiącu trwania lokaty dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min 300 zł.

Warunek dotyczący utrzymania na rachunku osobistym salda odpowiadającego 10 proc. kwoty lokaty pojawia się również w przypadku drugiej lokaty na podium zestawienia najlepszych lokat rocznych – Lokaty Cloud oferowanej przez Idea Bank (na 2,80 proc.). Po wpłaceniu przez klienta kwoty lokaty, bank zakłada na rachunku blokadę na środki w wysokości 10 proc. kwoty lokaty. Blokada ta jest utrzymywana przez cały okres trwania lokaty. Jeśli klient zdecyduje się zdjąć blokadę w trakcie trwania lokaty, jej oprocentowanie zostanie obniżone do wysokości 0,50 proc. w skali roku.

Klienci, którzy nie zdecydują się na spełnienie tych, dość wygórowanych, warunków mogą liczyć w przypadku lokat rocznych na oprocentowanie wynoszące co najwyżej około 2,50 proc.

Czytaj dalej: najlepsze lokaty roczne na 10 000 zł bez dodatkowych warunków dla klienta »

Najlepsza lokata roczna bez konieczności otwierania konta osobistego, wpłacania nowych środków czy spełniania dodatkowych warunków banku ma stawkę oprocentowania wynoszącą około 2,50 proc.

Na pierwszym miejscu zestawienia najlepszych lokat rocznych bez dodatkowych warunków znalazła się, podobnie jak w poprzednich miesiącach, oferta Lokaty WIBOR Plus oferowana przez Bank SMART. Jej oprocentowanie jest jednak zmienne i bazuje na stawce WIBOR 6M. Obecnie wynosi 2,54 proc. w skali roku. Z oferty można skorzystać on-line, wypełniając wniosek na specjalnie w tym celu przygotowanej przez bank stronie.

Najlepsze lokaty 12M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków  

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Bank SMART

SMART Lokata WIBOR Plus

2,54%

205,44 zł

2.

BOŚ Bank

EKOlokata z Bonusem

2,50%

202,21 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR1

2,30%

186,04 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

2,05%

165,81 zł

5.

Getin Bank

Lokata Progresywna

2,00%

161,77 zł

PlusBank

Lokata internetowa

2,00%

161,77 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 27.06.2016

W przypadku lokat rocznych bez dodatkowych warunków, ale ze stałym oprocentowaniem, najwyższą stawką będzie dzisiaj 2,50 proc. Takie oprocentowanie w wariancie podstawowym (bez dodatkowych warunków) można uzyskać w przypadku Ekolokaty z Bonusem w BOŚ Banku.

Trzecie miejsce zestawienia najlepszych lokat rocznych bez dodatkowych warunków zajmuje obecnie oferta Lokaty NR 1 w Idea Banku. W czerwcu jej oprocentowanie wynosi 2,30 proc. w skali roku. Jeszcze przed miesiącem ta sama lokata miała stawkę oprocentowania równą 2,50 proc.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~pola
Od dłuższego czasu mam konto w getin banku i u nich też mam lokaty. Może nie ma na nich za wiele pieniędzy ale za to z miesiąca na miesiąc coś się zbiera. Do tego getin ciągle się rozwija co do mnie bardzo przemawia.
~malwina
dla mnie wygodniejsze jest to konto oszczednosciowe, przeleww jedna i druga stron robie kiedy chce wlasciwie jednym kliknieciem
~Tonny
Dobre lokaty znajdziecie na www.finanse-365.pl
~JA6969
No faktycznie dobre tylko dlaczego przynoszą mniej nawet niż Getin Bank?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Wtygh
Jakim kretynem trzeba byczeby sie w lokaty bawic pozdrawiam ciulaczy
~halik
A w co Ty się bawisz? gdzie trzymasz swoje 2 tysiące majątku?
~JA6969 odpowiada ~halik
W lodówce w zgrzewkach. Ale likwiduje lokatę w ten czwartek po 20,00 ;P
~robertUK
~Wodniczek: oj brakuje argumentow brakuje.
~Wodniczek
Chyba Tobie ;)

Jeszcze nie zauważyłeś śmieszności tego co napisałeś?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki