REKLAMA

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe

Monika Dekrewicz2019-08-02 05:53redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-08-02 05:53

Konto oszczędnościowe może przypaść do gustu osobom, którym nie podoba się pomysł zamrożenia środków na lokacie terminowej. W sierpniu najlepsza oferta kusi stawką w wysokości 4 proc. w skali roku. To tyle samo, ile proponują najwyżej oprocentowane depozyty krótkoterminowe.

W tym miesiącu na pierwszy ogień publikujemy ranking najlepszych kont oszczędnościowych. Wyniki analizy prezentujemy w dwóch tabelach. W jednej z nich znajdują się najwyżej oprocentowane rachunki, które w zamian za wysoką stawkę wymagają spełnienia kilku warunków dodatkowych. Zestawienie poniżej to z kolei oferty bez takich ograniczeń. W obu przypadkach wpłacone oszczędności zostały wyznaczone na poziomie 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

27,51 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,08 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 100 dni, do 100 000 zł

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

17,19 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 30 września 2019 r., do 10 000 zł

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,50%

17,19 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – V edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%**

0 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 01.08.2019 r.

Konto oszczędnościowe od Citi Handlowego to po raz kolejny najlepsza oferta na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami. 4 proc. w skali roku to stawka proponowana klientom, którzy skorzystają z promocji „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”. Zapisy regulaminu stawiają jednak przed zainteresowanym kilka obowiązków. Jest to otwarcie konta Citi Priority, zapewnienie wpływu wynagrodzenia (min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące), wyrażenie zgód marketingowych oraz zarejestrowanie się w promocji. Oferta jest zarezerwowana dla nowych klientów.  

fot. Roman Lipczyński / / FORUM

3,50 proc. w skali roku to stawka, która pozwoliła Getin Bankowi na znalezienie się na drugim miejscu. Tyle można zarobić, decydując się na Konto oszczędnościowe w promocji „Bonus za aktywność”. To kolejna propozycja skierowana do nowych klientów, którzy otworzą konto i będą zasilali rachunek wpływem wynagrodzenia (min. 1000 zł miesięcznie). Nie obejdzie się także bez wyrażenia zgód marketingowych.

Klienci, którzy obniżą swoje oczekiwania do 3 proc. w skali roku, mogą wybrać spośród czterech propozycji. Pierwsza z nich to Konto oszczędnościowe od Alior Banku w wariancie dostępnym dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Wyższa stawka jest dostępna po włączeniu odpowiedniej korzyści. Tyle samo można zarobić na Koncie oszczędnościowym Premium w Banku Pekao. Warunek towarzyszący tej propozycji to otwarcie jednego z wymienionych w regulaminie kont osobistych. Promocja została przygotowana dla nowych klientów lub osób nie korzystających aktywnie z rachunku. Posiadanie statusu nowego klienta może się także opłacić w Credit Agricole oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Obie instytucje wymagają ponadto założenia ROR-u.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

15,26 zł

2.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

3.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,56 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

7,15 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,87 zł

PlusBank

Konto oszczędnościowe

1,00%

6,87 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 01.08.2019 r.

Liderem tabeli na taką sama kwotę, ale bez tak zwanych gwiazdek, został Toyota Bank i Indeksowane Konto Oszczędnościowe. Oprocentowanie proponowane przez bank to 2,22 proc. w skali roku do 100 000 zł. W przypadku konta od Toyota Banku należy liczyć się z opłatą za prowadzenie w wysokości 30 zł. Bank ją zwróci osobom, które nie wypłaciły w danym miesiącu pieniędzy z rachunku.

Oczko niżej uplasował się Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt od Banku BPS ze stawką 1,3 proc. w skali roku. 1,1 proc. rocznie to natomiast oferta Idea Banku na Koncie Idealnie Prostym.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Po burzliwym lipcu, sierpień przyniósł mniej roszad w rankingu kont oszczędnościowych. Z tabeli bez dodatkowych warunków zniknęło Konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku, które zostało przesunięte do obsługi i funkcjonuje pod nową nazwą – Konto Idealne Prestige. Dzięki temu w pierwszej piątce znalazły się dwie oferty na 1 proc. w skali roku – EKOkonto oszczędnościowe Standard (BOŚ Bank) oraz Konto oszczędnościowe (PlusBank).

W zestawieniu z dodatkowymi warunkami utrzymuje się status quo z poprzedniego miesiąca. Drobną zmianę w kolejnej edycji promocji wprowadził Bank Millennium. Do tej pory wyższa stawka na Koncie oszczędnościowym Profit naliczała się przez 92 dni. Od niedawna okres ten wynosi 100 dni.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz
czytacz
Ileż razy mogę być nowym klientem?A indeksowane konto w Toyota to hit hitów.Jak wypłacę to zapłacę 30 złotych.A odsetek przyroście może 10 złotych.Rewelacyjny zysk-dla banku!!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki