Promocje kont oszczędnościowych windują stawki [Ranking - lipiec 2019]

redaktor Bankier.pl

Otrzymanie lepszej stawki na koncie oszczędnościowym wiąże się zwykle z uczestnictwem w promocji i spełnieniem dodatkowych warunków. Klient, który na to przystanie, może zarobić do 4,00 proc. rocznie. Decydując się na konto bez „gwiazdek”, należy się przygotować na znacznie niższy zysk. Najlepsze konto tego typu oferuje 2,22 proc. w skali roku.

Dwie tabele i piętnaście rachunków oszczędnościowych. Jak co miesiąc prezentujemy na łamach Bankier.pl czołówkę kont lokacyjnych, z których można obecnie skorzystać. Oba zestawienia dotyczą propozycji na kwotę 10 000 zł, przy czym jedno z nich zawiera produkty dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków. Dana marka bankowa może się znaleźć w jednej tabeli tylko raz. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

27,51 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

24,08 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

20,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

0 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 50 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

18,57 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

17,19 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 30 września 2019 r., do 10 000 zł

mBank

Rachunek oszczędnościowy Moje cele

2,50%

17,19 zł

Oferta dla nowych klientów otwierających eKonto osobiste z kartą w promocji „eKonto z premią – V edycja”. Oprocentowanie jest stosowane, kiedy suma wpływów na ten rachunek jest wyższa o min. 100 zł od sumy obciążeń. Obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%**

0 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.07.2019 r.

Klienci, którzy chcą skorzystać z promocyjnych warunków na koncie oszczędnościowym, mogą ulokować 10 000 zł na rachunku ze stawką w wysokości 4,00 proc. rocznie, o ile spełnią wymogi stawiane przez bank. Takim oprocentowaniem może się pochwalić Konto oszczędnościowe od Citi Handlowego dostępne w promocji „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”. Zgodnie z regulaminem promocji klient jest zobowiązany do wypełnienia formularza rejestracyjnego, otwarcia wspomnianego konta osobistego, wyrażenia zgód marketingowych oraz zapewniania na rachunku wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł miesięcznie przez cztery kolejne miesiące. Wymagane także posiadanie statusu nowego klienta. Stawka dotyczy wkładu do 10 000 zł i obowiązuje przez cztery miesiące.

Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe
Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe (YAY Foto)

0,50 pp. mniej oferuje wicelider tabeli, czyli Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność” od Getin Noble Banku. To także oferta z ograniczeniem kwoty premiowanej wyższą stawką do 10 000 zł. Nowi klienci – bo to do nich jest kierowana promocja – skuszeni tymi warunkami, będą musieli dodatkowo założyć konto osobiste, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić wpływ wynagrodzenia w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł miesięcznie. Lepsze oprocentowanie będzie się naliczać przez rok.

Kolejne 0,50 pp. w dół zapłacą cztery banki działające na rynku. Są to Alior Bank (Konto oszczędnościowe), Bank Pekao (Konto oszczędnościowe Premium), Credit Agricole (Rachunek oszczędzam „Na start”) oraz T-Mobile Usługi Bankowe (Konto oszczędnościowe).

3,00 proc. rocznie w Alior Banku to oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy spośród dziesięciu dostępnych korzyści wybiorą właśnie lepsze oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Propozycja Banku Pekao (Konto oszczędnościowe Premium) jest natomiast zarezerwowana dla nowych klientów lub osób, które nie korzystały aktywnie z konta w podanym okresie. Aby wpłacone oszczędności zostały objęte podaną stawką, klient musi jeszcze założyć ROR. W T-Mobile Usługi Bankowe (Konto oszczędnościowe) oraz Credit Agricole (Rachunek oszczędzam „Na start”) na lepsze warunki mają szansę tylko nowi klienci, którzy otworzą ROR. W przypadku drugiego z nich pierwsze odsetki pojawią się na koncie po trzech miesiącach ze względu na kapitalizację kwartalną.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

15,26 zł

2.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

10,31 zł

3.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,94 zł

4.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,56 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

7,15 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.07.2019 r.

Na czoło tabeli najlepszych kont oszczędnościowych na 10 000 zł bez dodatkowych warunków powróciło Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Wpłacony na rachunek kapitał będzie objęty oprocentowaniem w wysokości 2,22 proc. w skali roku. Maksymalny wkład dla tej stawki został wyznaczony na 100 000 zł. Posiadacze rachunku muszą jednak pamiętać, że jest on objęty opłatą za prowadzenie w wysokości 30 zł. Można jej uniknąć, jeśli w danym miesiącu nie wypłaci się środków z konta.

Druga lokata przypadła Lion’s Bankowi, który na koncie Lion’s Excellence wypłaci 1,50 proc. w skali roku. Klienci, którzy liczą na wyższą stawkę, będą musieli założyć konto osobiste i spełnić dodatkowy warunek dotyczący wysokości gromadzonych oszczędności. TOP 3 uzupełnia Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt od Banku BPS. Wpłacone 10 000 zł pozwoli otrzymać oprocentowanie w wysokości 1,30 proc. rocznie.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Lipiec to kolejny miesiąc, w którym nie brakuje zmian na rynku kont oszczędnościowych. Spośród instytucji goszczących w rankingu aż trzy z nich przedłużyły dotychczasową ofertę. Mowa o promocjach Banku Pekao, Citi Handlowego oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Pierwszy z wymienionych podniósł jednocześnie stawkę z 2,50 na 3,00 proc. rocznie i tym samym awansował o dwie pozycje w tabeli uwzględniającej spełnienie dodatkowych warunków.

W tym samym zestawieniu nie znajdziemy już dwóch promocyjnych propozycji, które pod koniec czerwca zostały wycofane z ofert banków. Należą do nich Konto Ekstra Zysk od eurobanku oraz Konto systematyczne od Santander Banku Polska. Zainteresowani rachunkami mogą w dalszym ciągu je otworzyć, jednak na nieco gorszych warunkach. Znaczny spadek stawki odnotowano również w przypadku Konta Idealnie Prostego od Idea Banku. Jeszcze w czerwcu można było skorzystać z promocyjnej stawki w wysokości 3,20 proc. w skali roku. Aktualnie oszczędności na rachunku naliczają się według stawki standardowej, która wynosi 1,10 proc. rocznie.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 czytacz

Tak to są stawki dla nowych Środków.Trzeba mieć pieniądze raz w tym banku,a raz w tamtym i wtedy ciągle są nowymi środkami.Ja raz trzymam w Getin Banku,raz w Alior Banku,a raz w Millennium Banku.

! Odpowiedz
5 4 szymon_xyz

Dość istotną informacją jest fakt, iż promocja w Millenium odnawia się regularnie od wielu miesięcy (jeśli nie lat). Zatem te 2,7% można mieć właściwie przez cały rok. Obecnie do 100.000 zł, we wcześniejszych edycjach do 200.000. To znacząca różnica wobec kont dla nowych klientów, którzy po wykorzystaniu promocji spadają do standardowych stawek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 5 mknowak

Ciekawe to co piszesz bo z tego co wiem to ta promocja w BM owszem się pojawia regularnie ale jeśli masz już środki w Banku to Ciebie nie dotyczy więc nie pisz proszę bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak BM ma za mało klientów to niech zacznie o nich dbać a nie wypisywać bzdury na forach.

! Odpowiedz
5 1 mikser-1980 odpowiada mknowak

Dokładnie tak, pisanie bzdur jest tutaj nadal w modzie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne