REKLAMA
WAŻNE

Ranking kont oszczędnościowych - luty 2020. Najlepsze konto oszczędnościowe

Monika Dekrewicz2020-02-24 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-02-24 06:00

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dadzą aktualnie zarobić od 2,50 do 3,50 proc. w skali roku. Trudno o podobne procenty wśród propozycji bez takich ograniczeń.

Konta oszczędnościowe z najwyższymi stawkami prezentujemy w dwóch ujęciach. Pierwsza tabela to najkorzystniejsze oferty z dodatkowymi warunkami, druga to propozycje banków dla osób, które chcą uniknąć dodatkowych przeszkód. Kwota wyjściowa to tradycyjnie 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy rachunek z najwyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

22,46 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,25 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 marca 2020 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

19,25 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 120 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,25 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

19,25 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 30 000 zł

3.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

17,32 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 100 dni, do 100 000 zł

4.

mBank

Moje cele

2,60%

16,68 zł

Oferta w promocji "Moje cele z oprocentowaniem 2,6%". Oferta skierowana do klientów, którzy posiadali na kontach oszczędnościowych i lokatach mniej niż 1000 zł. Wymagane zaakceptowanie zapisów regulaminu.

Wyższa stawka obowiązuje, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa o co najmniej 100 zł od sumy obciążeń. Oprocentowanie premiowe obowiązuje do 31 sierpnia 2020 r.

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

16,04 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 marca 2020 r., do 10 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%

16,04 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków. 

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta). Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 21.02.2020 r.

W zamian za spełnienie dodatkowych warunków klient może otrzymać wyższe oprocentowanie. Reguła ta obowiązuje nie tylko w przypadku lokat (w większości przypadków), ale również kont oszczędnościowych. Posiadacze 10 000 zł mogą się cieszyć stawką do 3,50 proc. w skali roku. Taką ofertę ma Getin Noble Bank, który tym samym zajmuje pozycję lidera tabeli. Konto w promocji „Bonus za aktywność”, bo o niej mowa, jest skierowane do nowych klientów zakładających konto osobiste, na które będzie wpływać wynagrodzenie w kwocie min. 1000 zł miesięcznie. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych. Stawka obowiązuje przez 12 miesięcy i obejmuje środki do 10 000 zł.

Ranking kont oszczędnościowych - luty 2020. Najlepsze konto oszczędnościowe / fot. 1000 Words Photos / Shutterstock

3,00 proc. w skali roku to stawka, która gwarantuje zajęcie drugiego miejsca w zestawieniu. Takie oprocentowanie można znaleźć w Alior Banku, Banku Pekao, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Credit Agricole. Każdy z wymienionych banków stawka przed zainteresowanymi inne wymogi do spełnienia.

Konto oszczędnościowe (Alior Bank) to oferta powiązana z Kontem Jakże Osobistym. Z podwyższonego oprocentowania mogą skorzystać wszyscy posiadacze rachunku, którzy włączą odpowiednią korzyść. Konto oszczędnościowe Premium (Bank Pekao) to z kolei propozycja dla nowych klientów banku lub osób, które nie korzystały aktywnie z posiadanych w Banku Pekao rachunków. Innym kryterium do odhaczenia w przypadku tej oferty będzie założenie konta osobistego. Posiadania statusu nowego klienta oraz otwarcia konta osobistego oczekują kolejne dwie oferty z 3 proc. w skali roku – Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe oraz Rachunek oszczędzam „Na start” od Credit Agricole. Ostatni z nich odznacza się najdłuższym okresem naliczania podwyższonych odsetek (4 miesiące), natomiast w Banku Pekao na wyższy procent można wpłacić więcej (100 000 zł).

Konto oszczędnościowe Profit na 2,70 proc. rocznie zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Oferta Banku Millennium jest zarezerwowana dla osób, które posiadają konto osobiste w Banku Millennium oraz wpłacą na otwarty rachunek oszczędnościowy nowe środki. Stawka jest przyznawana na 100 dni i dotyczy kapitału nie wyższego niż 100 000 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,21%

14,18 zł

2.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,06 zł

3.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,03%

6,60 zł

4.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,41 zł

5.

Bank BPS

Konto Zasobne

0,70%

4,49 zł

BGŻOptima

Konto BGŻOptima (Rachunek Smart)

0,70%

4,49 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 21.02.2020 r.

Rachunki bez dodatkowych warunków przyniosą niższe odsetki. Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe tego typu jest objęte stawką w wysokości 2,21 proc. rocznie. Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku, czyli wspomniany wyżej lider, posiada opłatę miesięczną za prowadzenie (30 zł), której można uniknąć, nie wypłacając w danym miesiącu środków z rachunku.

Konto Idealnie Proste od Idea Banku uplasowało się na drugim miejscu dzięki stawce w wysokości 1,10 proc. w skali roku. Powyżej 1 proc. daje jeszcze jeden produkt na rynku bez tak zwanych haczyków – Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe, na którym figuruje stawka w wysokości 1,03 proc. w stosunku rocznym.

/ Bankier.pl

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

Banki upodobały sobie konta oszczędnościowe jako środek do skorzystania przez klientów z ich innych produktów (jak np. konto osobiste) czy np. zapewnienia wpływu nowych środków lub wynagrodzenia. Najlepsza oferta z drugiej tabeli, czyli gromadzącej oferty bez dodatkowych warunków, ma stawkę niższą niż którykolwiek z dziewięciu rachunków z pierwszego zestawienia.

Co więcej, decydując się na konto oszczędnościowe, można zarobić więcej niż na lokacie miesięcznej. Średnie oprocentowanie pierwszych pięciu najwyżej oprocentowanych ofert z dodatkowymi warunkami na 10 000 zł w przypadku depozytu wynosi aktualnie 1,70 proc. rocznie. Dla kont oszczędnościowych średnia wynosi 3,10 proc. w skali roku.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
mhm
Może jednak lepiej dostawać np. te 240 zł rocznie, niż nie dostawać?

Wiadomo, że duże długoterminowe oszczędności można próbować lokować efektywniej, niż na depozytach bankowych (nieruchomości, akcje, złoto, obligacje skarbowe — w co kto wierzy), ale takie 10-20 tys. i tak musimy trzymać w jakiś łatwo
Może jednak lepiej dostawać np. te 240 zł rocznie, niż nie dostawać?

Wiadomo, że duże długoterminowe oszczędności można próbować lokować efektywniej, niż na depozytach bankowych (nieruchomości, akcje, złoto, obligacje skarbowe — w co kto wierzy), ale takie 10-20 tys. i tak musimy trzymać w jakiś łatwo dostępny sposób, by po prostu mieć czym płacić, może to być gotówka, może być ROR 0%, ale może lepiej skorzystać z konta oszczędnościowego np. 3% i brać te kilkaset złotych odsetek rocznie?

Szczególnie płacąc kartami kredytowymi można nawet z takiej stosunkowo niewielkiej „obrotowej” kwoty w łatwy sposób dodatkowe kilkadziesiąt złotych uzyskiwać.
daniel_1 odpowiada mhm
Oferty te, są zazwyczaj na 4 miesiące. Po upływie których, odsetki od 10 000 to jakieś grosze.
mhm odpowiada daniel_1
Ze znośnego oprocentowania na tak niewielkie kwoty można często korzystać dłużej, np. w Alior już od kilku lat jest 3% do 20 tys. zł.

Trudniej może być z kwotami większymi, choć nawet przy 100–200 tys. zł osoba, która takie pieniądze była w stanie zaoszczędzić, na pewno sobie poradzi z korzystaniem z kilku
Ze znośnego oprocentowania na tak niewielkie kwoty można często korzystać dłużej, np. w Alior już od kilku lat jest 3% do 20 tys. zł.

Trudniej może być z kwotami większymi, choć nawet przy 100–200 tys. zł osoba, która takie pieniądze była w stanie zaoszczędzić, na pewno sobie poradzi z korzystaniem z kilku banków i przerzucaniem środków pomiędzy promocjami lub czyszczeniem salda na dzień badania promocji na nowe środki.

Prawdziwy problem pojawia się przy kwotach jeszcze większych, np. rzędu 400 tys. zł, choć można się zastanawiać nad sensowność długoterminowego trzymania tak dużych sum na depozytach bankowych. Ale to zupełnie inny temat, @forfun pisał o kwocie 10 tys. zł, czyli takiej, jaką każdy powinien mieć „pod ręką”, łatwo więc można zarabiać choćby 20 zł odsetek miesięcznie (oczywiście nie ma przymusu, wiem, że znajdą się osoby, dla których tak małe odsetki będą bezwartościowe, tak jak wiem, że są osoby, które bankom płacą miesięcznie nawet kilkadziesiąt złotych opłat i prowizji).

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki