Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019 - najlepsze konto oszczędnościowe

redaktor Bankier.pl

Za zrealizowanie dodatkowych wymogów banki płacą więcej. Najlepsze konto oszczędnościowe posiada stawkę w wysokości 3,50 proc. w skali roku i można z niego skorzystać dopiero po zrealizowaniu kilku podpunktów z regulaminu oferty. Najlepszy rachunek bez gwiazdek proponuje o 0,30 pp. mniej.

Klienci, których nie interesuje zamrożenie zgromadzonego kapitału na lokacie miesięcznej, mogą zwrócić uwagę na czołówkę kont oszczędnościowych. Tradycyjnie, najwyżej oprocentowane oferty prezentujemy w dwóch tabelach. Na pierwszą z nich składają się najlepsze konta, które są objęte dodatkowymi warunkami. Drugie zestawienie przedstawia z kolei propozycje bez takich ograniczeń. Jako podstawę do naliczania odsetek przyjęliśmy wkład w wysokości 10 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka kont oszczędnościowych, do danego zestawienia włączyliśmy produkt z wyższą stawką.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Getin Bank, Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

21,74 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

2.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

18,63 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

18,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

18,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł.

3.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

16,77 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

Santander Bank Polska

Konto Systematyczne

2,70%

16,77 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w banku, którzy korzystają z usługi automatycznego oszczędzania, do 29 czerwca 2019 r., do 20 000 zł

4.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

15,53 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 marca 2019 r., do 10 000 zł

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk

2,50%*

15,40 zł*

Oferta dla nowych klientów otwierających ROR, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

2,50%**

0 zł**

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 100 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%***

0 zł***

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

5.

Nest Bank

Nest Oszczędności

2,25%

13,98 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzono rachunek i przez kolejne, pełne dwa miesiące, do 50 000 zł

*Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością dzienną.

**Odsetki kapitalizowane są z częstotliwością kwartalną.

***Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta).

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.02.2019 r.

Na miejscu zwycięzcy zestawienia z dodatkowymi warunkami ponownie można znaleźć ofertę Getin Noble Banku ze stawką w wysokości 3,50 proc. w stosunku rocznym. Zainteresowani Kontem oszczędnościowym w promocji „Bonus za aktywność” będą mieli za zadanie założyć konto osobiste, wyrazić zgody marketingowe, a także zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości 1000 zł miesięcznie. To nie wszystkie ze sprawdzanych przez bank parametrów. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie statusu nowego klienta. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy i dotyczy oszczędności do 10 000 zł.

Aby znaleźć się na drugim miejscu zestawienia, należało zaoferować w lutym 3,00 proc. w skali roku. Taką stawką dysponują trzy rachunki z tak zwanymi gwiazdkami. Zaliczają się do nich Konto oszczędnościowe od Alior Banku, Konto oszczędnościowe Premium od Banku Pekao oraz Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe.

W przypadku propozycji Alior Banku trzeba się będzie postarać o założenie Konta Jakże Osobistego, które jest nieodłącznym elementem oferty. Wyższą stawkę na rachunku lokacyjnym otrzymają klienci, którzy wybiorą odpowiednią korzyść do ROR-u. Preferencyjne oprocentowanie będzie się naliczać do końca roku. Obejmuje ono wkład do 20 000 zł.

Konto oszczędnościowe Premium od Banku Pekao to z kolei oferta skierowana do nowych klientów, którzy skorzystają z jednego z wymienionych w nazwie promocji kont osobistych. Propozycja banku jest również dostępna dla osób, które posiadają w nim rachunki, jednak z nich aktywnie nie korzystały we wskazanym okresie. Limit kwotowy objęty oprocentowaniem w wysokości 3,00 proc. w stosunku rocznym to 100 000 zł. Stawka obowiązuje przez 180 dni.

Tercet zamyka Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe dostępne w ramach promocji. 3,00 proc. rocznie jest zarezerwowane dla nowych klientów, którzy przed otwarciem konta lokacyjnego, założą konto osobiste. Również i ta opcja posiada ograniczoną kwotę (50 000 zł) oraz czas obowiązywania lepszego procentu (92 dni).

Oczko niżej uplasowały się dwa konta oszczędnościowe, którym towarzyszy stawka w wysokości 2,70 proc. w stosunku rocznym. Zarówno Konto oszczędnościowe Profit od Banku Millennium, jak i Konto systematyczne od Santander Banku Polska wśród warunków dodatkowych stawianych przed klientem wymieniają posiadanie konta osobistego. Co więcej, Bank Millennium stawia na wpłatę nowych środków, a Santander wymaga włączenia usługi automatycznego oszczędzania. W Banku Millennium można trzymać większe oszczędności – promocja obejmuje 100 000 zł, z kolei Santander nalicza podwyższoną stawkę dłużej – do 29 czerwca br.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

3,20%

19,88 zł

2.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

13,79 zł

3.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,32 zł

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,07 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,04%

6,46 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 07.02.2019 r.

Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe bez konieczności założenia konta, wpłacenia nowych środków, posiadania statusu nowego klienta czy zrealizowania innych wytycznych banku może się pochwalić w lutym stawką w wysokości 3,20 proc. w skali roku. Tyle będą mogły zarobić osoby wybierające Konto Idealnie Proste od Idea Banku. Podana stawka dotyczy kapitału w wysokości maks. 20 000 zł i nalicza się do 31 marca br.

Wiceliderem zestawienia zostało Indeksowane Konto Oszczędnościowe od Toyota Banku. Aktualne oprocentowanie wynosi 2,22 proc. w skali roku i obowiązuje do co najmniej końca tego kwartału. Bank pobiera opłatę miesięczną za prowadzenie konta w wysokości 30 zł, jednak jest ona zwracana klientom, którzy w danym miesiącu nie dokonali wypłaty z rachunku. Na trzeciej pozycji tabeli znalazło się konto Lion’s Excellence od Lion’s Banku na 1,50 proc. rocznie. Jest to wariant dla klientów, którzy nie są zainteresowani założeniem rachunku osobistego w banku oraz spełnieniem dodatkowych wymogów.

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W ciągu ostatniego miesiąca na rynku kont oszczędnościowych nie zaszły żadne znaczące zmiany. Najlepsze oferty – a mowa tu o wszystkich propozycjach, którym udało znaleźć się w topowej piątce pierwszej lub drugiej tabeli – utrzymały swoje pozycje ze stycznia.

Jest to także kolejny miesiąc, w którym konta oszczędnościowe kuszą wyższymi stawkami od lokat miesięcznych. O lokatę ze stawką min. 2,00 proc. w skali roku można się starać w zaledwie trzech bankach. W przypadku kont oszczędnościowych znacznie łatwiej o taki zarobek. Oprocentowanie na takim poziomie oferuje aktualnie trzynaście instytucji.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne