Ile można zarobić na koncie oszczędnościowym? [Ranking]

Monika Dekrewicz2019-11-14 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-11-14 06:00

Klienci, którzy polują na lepszą stawkę na koncie oszczędnościowym, będą musieli spełnić dodatkowe warunki. Za ich realizację można zgarnąć do 4 proc. w skali roku. Znacznie niższe procenty opiewają przy rachunkach bez żadnych wymogów – tylko jeden bank jest skłonny zaproponować co najmniej 2 proc. na koncie tego typu.

Zgodnie z tradycją jak co miesiąc przedstawiamy zestawienie z najlepszymi rachunkami oszczędnościowymi dostępnymi aktualnie na rynku. W pierwszej tabeli zgromadzone zostały konta z tak zwanymi dodatkowymi warunkami, jak np. konieczność posiadania statusu nowego klienta czy zagwarantowania wpływów na konto osobiste. Drugie zestawienie dotyczy propozycji, które nie są objęte ograniczeniami tego typu. Jeden bank może pojawić się w danej tabeli tylko raz. W przypadku, kiedy dana instytucja ma kilka kont o podobnych parametrach, do zestawienia włączyliśmy to najwyżej oprocentowane.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Citi Handlowy

Konto oszczędnościowe „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority”

4,00%

26,63 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających Konto Citi Priority. Wymagane wypełnienie formularza rejestracyjnego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zapewnianie wpływów wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł przez cztery kolejne miesiące. Wyższa stawka obowiązuje przez 4 miesiące, do 10 000 zł. 

2.

Getin Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Bonus za aktywność”

3,50%

23,30 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR. Wymagane zasilanie konta wpływami wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł/m-c. Wymagane wyrażenie zgód marketingowych na kontakt ze strony banku. Wyższa stawka obowiązuje przez 12 miesięcy, do 10 000 zł

3.

Alior Bank

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego, którzy aktywowali korzyść uprawniającą do wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Wyższa stawka obowiązuje do 31 grudnia 2019 r., do 20 000 zł

Bank Pekao

Konto oszczędnościowe Premium

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających wskazany w regulaminie ROR lub posiadaczy ROR, którzy we wskazanym terminie utrzymywali na kontach osobistych saldo miesięczne niższe niż 50 zł, w okresie promocji, obowiązuje przez 180 dni, do 100 000 zł

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

3,00%

19,97 zł

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, w okresie promocji, obowiązuje przez 92 dni, do 50 000 zł

Credit Agricole

Rachunek Oszczędzam „Na start”

3,00%*

19,97 zł*

Oferta dla nowych klientów zakładających ROR, obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia ROR-u, do 30 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy ROR-u w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

mBank

eKonto oszczędnościowe

2,70%

17,97 zł

Oferta dla posiadaczy mKonta Intensive, którzy skorzystają z promocji „eKonto oszczędnościowe na nowe środki – edycja II” i wpłacą nowe środki. Obowiązuje przez 4 miesiące., do 500 000 zł

5.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

2,50%

16,64 zł

Oferta dla beneficjentów programu "Rodzina 500+". Wymagane zasilanie konta wpływami pochodzącymi ze świadczenia na kwotę min. 500 zł; oprocentowanie gwarantowane do 31 grudnia 2019 r., do 10 000 zł

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe

2,50%

16,64 zł**

Oferta dla klientów, którzy nie posiadają konta oszczędnościowego lub nie korzystali z niego we wskazanym w regulaminie czasie, obowiązuje przez 4 miesiące, do kwoty poniżej 100 000 zł

*Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł, przy czym bank standardowo dopisuje odsetki do rachunku co kwartał, także jeśli klient wcześniej wycofa całość lub część środków. 

**Odsetki dopisywane są na koniec okresu promocji (po 4 miesiącach od otwarcia konta). Podana kwota odpowiada zyskowi przypadającemu za miesiąc utrzymania kapitału w wysokości 10 000 zł.

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2019 r.

Citi Handlowy i jego Konto oszczędnościowe w promocji kolejny już miesiąc stoją na czele rankingu kont oszczędnościowych dla 10 000 zł z dodatkowymi warunkami. Rachunek ze stawką w wysokości 4 proc. rocznie jest dostępny jako nagroda dla nowych klientów, którzy się skuszą na założenie konta Citi Priority. Wśród zapisów regulaminu oferty można również znaleźć wymogi stawiane przed klientem. Należą do nich wysłanie formularza zgłoszeniowego, wyrażenie zgód marketingowych oraz zagwarantowanie wpływów wynagrodzenia w wysokości 2000 zł co miesiąc. Oprocentowanie jest przyznawane na 4 miesiące. Lepszą stawką objęte są środki do 10 000 zł.

Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2019. Najlepsze konto oszczędnościowe / fot. Shutter Rich / Shutterstock

Drugą pozycję również okupuje oferta promocyjna, która także skierowana jest do nowych klientów banku. Getin Noble Bank płaci 3,50 proc. w skali roku na Koncie oszczędnościowym, jeśli zainteresowany nie zapomni o zasilaniu konta wynagrodzeniem w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie przez okrągły rok. Jest to równocześnie okres obowiązywania preferencyjnej stawki. Do kryteriów, które sprawdzi bank, należy także wyrażenie zgód marketingowych. Podana stawka obejmuje oszczędności do 10 000 zł.

3,00 proc. rocznie oferują banki plasujące się na miejscu trzecim. Tyle zapłaci m.in. Alior Bank posiadaczom zarówno Konta oszczędnościowego, jak i Konta Jakże Osobistego. Aby cieszyć się podaną stawką, wystarczy włączyć odpowiednią korzyść przysługującą wszystkim posiadaczom konta osobistego. Bank Pekao – drugi bank ze stawką 3 proc. w skali roku – dyktuje warunki podobne do banków z wyższych miejsc. Podstawowy wymóg dla Konta oszczędnościowego Premium to założenie konta osobistego oraz posiadanie statusu nowego klienta. Bank zrobi wyjątek dla klientów, którzy nie korzystali aktywnie ze swoich rachunków w podanym okresie. Oferta Banku Pekao wyróżnia się wśród najbliższej konkurencji najdłuższym terminem (180 dni) oraz najwyższą kwotą objętą preferencyjnym oprocentowaniem (100 000 zł). T-Mobile Usługi Bankowe oraz Credit Agricole, które uzupełniają najniższy stopień podium, przyznają oprocentowanie w tej wysokości nowym klientom, którzy założą konto osobiste. W przypadku oferty tego drugiego pierwsze odsetki pojawią się po 3 miesiącach – rachunek jest objęty kapitalizacją kwartalną.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,22%

14,77 zł

2.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

3.

Idea Bank

Konto Idealnie Proste

1,10%

7,32 zł

4.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,03%

6,86 zł

5.

BOŚ Bank

EKOkonto oszczędnościowe Standard

1,00%

6,65 zł

Sprawdź pozostałe konta oszczędnościowe w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 13.11.2019 r.

Nie tylko czołówka pierwszej tabeli zachowała swoje pozycje. Listopadowe „TOP 3” tabeli najlepszych kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków dla 10 000 zł to „kopiuj-wklej” rankingu z poprzedniego miesiąca.

Najlepsza trójka pojawia się w tabeli w następującej kolejności: pierwsze miejsce przypadło Toyota Bankowi, który na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym daje 2,22 proc. w skali roku. Wiersz niżej od lidera znajduje się Rachunek oszczędnościowy od Banku BPS oprocentowany na 1,30 proc. rocznie. 1,10 proc. w stosunku rocznym to Konto Idealnie Proste w Idea Banku.

/ Bankier.pl

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W najnowszym rankingu kont oszczędnościowych na próżno szukać większych zmian. Wyższa stawka niż przed miesiącem jest dostępna w przypadku jednego banku. Zainteresowani ofertą mBanku mogą zgarnąć 2,70 proc. w skali roku, jeśli posiadają (lub założą) mKonto Intensive i wpłacą nowe środki. Wzrost o 0,10 pp. w stosunku do października przyniósł mBankowi awans o jedną pozycję.

Drobnej zmiany doczekało się również Konto oszczędnościowe od T-Mobile Usługi Bankowe. Oprocentowanie na rachunku spadło o… 0,01 pp. Jest to związane z obniżką stopy WIBID 1M, która dyktuje stawkę na produkcie TMUB.

W tym miejscu warto odnotować jeszcze dwie różnice – Bank Millennium przedłużył promocję Konta Oszczędnościowego Profit na kolejny termin, ale skrócił jednocześnie liczbę dni obowiązywania lepszej stawki ze 100 do 92. Z rankingu zniknęło Konto oszczędnościowe od PlusBanku, które zostało wycofane z oferty.

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
redaktor Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
adam987
Zdaje mi się, że na stronie https://bankowonline.pl/ jest taka dokładna oferta jeśli chodzi o propozycje banków więc w ten sposób będzie można sprawdzić jak to dokładnie wygląda i pewnie znalezienie atrakcyjnej propozycji też stanie się łatwiejsze. Kompleksowe porównanie ofert wielu banków więc też tych informacji Zdaje mi się, że na stronie https://bankowonline.pl/ jest taka dokładna oferta jeśli chodzi o propozycje banków więc w ten sposób będzie można sprawdzić jak to dokładnie wygląda i pewnie znalezienie atrakcyjnej propozycji też stanie się łatwiejsze. Kompleksowe porównanie ofert wielu banków więc też tych informacji z takiego porównania wyciągnie się sporo.
xiven
a waloryzowanie o wskaźnik inflacji?

3,5% - 19% podatek belki = 2,83%

2,835% - 2,5% (inflacja cpi rdr) 2,5% = 0,335% zysku realnego
kolodziej_rob
oferta gnb wygląda kusząco
czytacz
Dajecie za przykład Toyotę.Tylko,że wypłata środków wiąże się z zapłatą 30 złotych.Może się więc okazać tym,że mysza zjadła kota.Do tego będą Ci pobierać 1go te 30 złotych,a dopiero potem zwracać.Kpina i paranoja.Nie powinniście wogóle brać pod uwagę takich kont.
adam12oo
Getin Noble Bank jest wypłacalny? Od lat najbardziej konkurencyjne lokaty, nie wiem skąd zyski biorą, jeśli mówi się, że bankowość to już nie jest taki złoty interes. Po przejęciu Rajfajzen przez Paribas wszystkie parametry konta się pogorszyły. Kartę WizzAir za niedługo będzie trzeba zamknąć, konto oszczędnościowe,Getin Noble Bank jest wypłacalny? Od lat najbardziej konkurencyjne lokaty, nie wiem skąd zyski biorą, jeśli mówi się, że bankowość to już nie jest taki złoty interes. Po przejęciu Rajfajzen przez Paribas wszystkie parametry konta się pogorszyły. Kartę WizzAir za niedługo będzie trzeba zamknąć, konto oszczędnościowe, też to nie był jakiś szał ale z drobnych 16k 15-16 zł było miesięcznie, więc nie chciało mi się szukać alternatywy i co 4 miesiące tracić czasu na zakładanie szukanie ofert i zakładanie kont w jakiś nołnejmowych banakch, ale teraz ze śmiesznym 0,5% jestem zmuszony.
czytacz
Nie musi być wypłacalny.Od tego jest PFG.

Powiązane: Tylko u nas

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki