REKLAMA

RPP ma ponad miesiąc wolnego. Posiedzenie przełożone

2020-04-20 07:45
publikacja
2020-04-20 07:45

Rada Polityki Pieniężnej ponownie zmienia harmonogram prac. Kolejne posiedzenie odbędzie się nie za dwa tygodnie, ale za ponad miesiąc.

/ fot. Krystian Maj / FORUM

Jak wynika z harmonogramu dostępnego na stronie NBP, kolejne posiedzenie RPP odbędzie się 28 maja. Będzie to posiedzenie jednodniowe. Oznacza to, że odwołane zostało dwudniowe posiedzenie planowane pierwotnie na 5-6 maja. Nie odbędzie się także jednodniowe posiedzenie początkowo planowane na 19 maja.

Nie jest to pierwsza zmiana trybu pracy gremium decydującego o stopach procentowych. Kwietniowe posiedzenie również zostało skrócone z dwóch do jednego dnia, nie odbyła się także konferencja prasowa z udziałem prezesa Glapińskiego oraz dwóch innych członków RPP. Co istotne, właśnie na tym posiedzeniu zapadła decyzja o drugiej z rzędu "kryzysowej" obniżce stóp (pierwszą podjęto 17 marca, na jednodniowym posiedzeniu). Nieobecni na posiedzeniu byli najwięksi przeciwnicy cięcia stóp, Kamil Zubelewicz i Eugeniusz Gatnar.

Zgodnie z dostępnym harmonogramem, czerwcowe posiedzenie Rady miałoby odbyć się 2-3 czerwca, a więc zaledwie kilka dni po posiedzeniu majowym. Z tego względu można oczekiwać, że kalendarz prac RPP ulegać będzie kolejnym zmianom. Bank centralny już zapowiedział, że będzie informował o ewentualnych kolejnych zmianach terminów.

Zgodnie z ustawą o NBP, posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej jej przewodniczący (czyli prezes NBP) zwołuje co najmniej raz w miesiącu. Dodatkowe posiedzenie może zostać także zwołane na pisemny wniosek co najmniej 3 członków Rady.

MZ

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (11)

dodaj komentarz
grab
Prezes NBP i jego koledzy partyjni to największe kłamczuchy wszechczasów!
1a2b
Przed wyborami nie mają niczego do powiedzenia.
degrengolada
skandaliczna postawa, Polacy ciężko pracują za grosze. A tymczasem, szkoda nawet tego komentować.
and-owc
Wszystko zgodnie z planem. Prezes NBP (RPP) zaplanował urlop na maj i odpoczynek we Włoszech (planów nie zmienił z powody pandemii). Polecam zmienić kierunek na "GRECKIE WINO" - (ANNA GERMAN).
leoto
To niekorzystne zdjęcie to celowo wybrano. Taka mała manipulacja bankiera na zlecenie czyje?
itsofunny
Wolny czas zawsze można przeznaczyć na edukacje.
john-eire
Glapinski I swoje przeplacony kohort zniszczyla inflacje w Polsce, zniszczyla wartosc zloty I zniszczyla oszczednosc dla Polakow. Zasluguja urlop w pieklo.
sztos1
Super praca 1-2 posiedzenia w miesiącu i 30000-60000 pln wpada na konto . Nie to co niewolniki tyrające za 3000-5000 brutto .
tomitomi
...bo ,trzeba mieć odpowiedni - polityczny ryj ! ...i po kłopotach !!!
samsza
Dobry czas zabrać się luksusową limuzyną do lasu, pooddychać świeżym powietrzem...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki