REKLAMA

Pylon rozważa emisję nowych akcji w tym roku

2016-01-22 12:00
publikacja
2016-01-22 12:00

Pylon, notowany na NewConnect producent zestawów i obudów głośnikowych, rozważa emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie prasowym. Miałoby do niej dojść jeszcze w tym roku.

Plany te związane są z zakupem zabudowanej nieruchomości przemysłowej w Jarocinie. Ewentualna emisja akcji miałaby miejsce nie wcześniej niż na przełomie III i IV kwartału, przy cenie emisyjnej nie niższej niż 0,22 zł za akcję.

"Celem reinwestycji środków pozyskanych z opcjonalnej emisji akcji byłoby maksymalne ograniczenie zobowiązań wynikających z umowy kredytu inwestycyjnego, zawartej przez spółkę z Alior Bank SA oraz uregulowanie - w drodze objęcia akcji nowej emisji - należności względem PH Maks Sp. z o.o., stanowiącej wkład własny w ramach zakupu nieruchomości przeznaczonej pod działalność produkcyjną" - wyjaśnia Pylon w komunikacie.

Spółka informuje, że emisja pozwoliłaby długofalowo uwolnić znaczne środki finansowe, umożliwiające dalszy rozwój firmy w kraju i za granicą.

"Jesteśmy przekonani, że potencjalna emisja nowych akcji mogłaby zakończyć się równie pozytywnie, jak ta z lipca 2014 roku, kiedy poziom objęcia emisji 6.617.054 akcji serii G w trybie subskrypcji zamkniętej wyniósł 95 proc. (...) Co więcej, wdrożenie do produkcji przetworników elektroakustycznych sygnowanych marką Pylon, dokonane w ramach skutecznej realizacji celów wspomnianej emisji, pozwala nam wprowadzić do sprzedaży nowe produkty już w I kw. 2016 r. (...)" - poinformował cytowany w komunikacie Mateusz Jujka, prezes Pylonu.

Strategiczne plany rozwojowe Pylon i Pylon Audio na lata 2016-2022 zakładają m.in. rozszerzenie portfolio oferowanych produktów oraz ekspansję, poza Norwegią i Rosją, gdzie produkty Pylon Audio są już dostępne, na kolejne rynki europejskie, w tym intensyfikację jeszcze w 2016 r. sprzedaży w Niemczech.

Projekty inwestycyjne realizowane przez spółkę mają zwiększyć jej potencjał produkcyjny. Planowane jest przeniesienie linii technologicznych do większego i znacznie lepiej przystosowanego do potrzeb Pylon Audio zakładu. Efektem podjętych działań ma też być optymalizacja kosztów operacyjnych przez obniżenie bieżących opłat związanych z dzierżawą nieruchomości.

Przychody netto Pylon za 2014 rok wyniosły 1,54 mln zł. Z kolei narastająco za trzy kwartały 2015 roku spółka odnotowała 1,58 mln zł przychodów netto, a zysk z działalności operacyjnej w tym okresie ukształtował się na poziomie 142 tys. zł. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki