REKLAMA

Przychody ze sprzedaży gry "Ghostrunner" w dniu premiery pokryły koszty produkcji

2020-10-28 07:04, akt.2020-10-28 09:33
publikacja
2020-10-28 07:04
aktualizacja
2020-10-28 09:33
Przychody ze sprzedaży gry "Ghostrunner" w dniu premiery pokryły koszty produkcji
Przychody ze sprzedaży gry "Ghostrunner" w dniu premiery pokryły koszty produkcji
/ One more level

Szacunkowe przychody ze sprzedaży gry "Ghostrunner" przekroczyły w dniu premiery kwotę 2,5 mln euro, co oznacza pokrycie ze sporym zapasem kosztów poniesionych na produkcję gry - podały spółki All In Games i One More Level w komunikatach.

Premiera gry odbyła się we wtorek, 27 październikaGra trafiła na komputery PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Akcje One More Level tanieją na początku środowej sesji o blisko 13 proc. Dwucyfrowe spadki notuje też All in Games, obie spółki mają za sobą jednak okres gwałtownej hossy.

Jak podano, w dniu premiery gra znajdowała się na 2. miejscu globalnej listy bestsellerów Steam, natomiast w serwisie metacritic. com otrzymała ocenę 83/100, a na platformie Steam otrzymała 84 proc. pozytywnych recenzji na ponad 500 otrzymanych w pierwszych godzinach po premierze.

Notowany na NewConnect One More Level jest jednym z trzech producentów gry (pozostali to amerykańskie 3D Realms i duńskie Slipgate Ironworks), a All in Games jednym z dwóch wydawców tytułu (drugi to włoskie 505 Games).

"Ghostrunner" to gra akcji typu FPP osadzona w świecie cyberpunk. Niedawno pisaliśmy, że jest to produkcja, która trafiła do czołówki najbardziej wyczekiwanych gier na świecie. Obecnie gra znajduje się na czele globalnej listy bestsellerów Steam, czyli największej platformy do handlu grami.

Głównym bohaterem gry jest wojownik zdolny do walki w obu światach: rzeczywistym i w cyberprzestrzeni. „Specjalnie zaprojektowany system ruchów sprawi, że walka w grze będzie wyjątkowo dynamiczna. Wystarczy jedno trafienie od przeciwnika, aby zginąć. Kreowana postać zostanie wyposażona w szeroki wachlarz specjalnych umiejętności, które pomogą nam unikać pocisków i eliminować wrogów” – informuje spółka.

fot. / / Steam

Akcje One More Level podrożały w tym roku o blisko 1,5 tys. proc., a kapitalizacja tej niewielkiej firmy przekroczyła 1 mld zł. Skok notowań o 350 proc. w tym roku zaliczył również wydawca gry — spółka All in Games. Premiera „Ghostrunnera” to efektowny wstęp do intensywnego okresu w branży gier. Listopad to przecież miesiąc premier konsol nowej generacji: xBoksa (10 listopada) i PlayStation 5 (w wybranych krajach 12 listopada, w Polsce 19 listopada). Uzupełniać miał ją i debiut "Cyberpunka 2077" CD Projektu, studio przełożyło jednak premierę z 19 listopada na 10 grudnia.

PAP Biznes/BPL

Źródło:Bankier24
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki