REKLAMA

Przedsiębiorcze panie mają swoje 5 minut

Grzegorz Marynowicz2011-11-25 09:30analityk Bankier.pl
publikacja
2011-11-25 09:30

Edyta Wojciechowska-Malke w kategorii Moja Firma oraz Agnieszka Świergiel w kategorii Korporacja zostały laureatkami konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku 2010. Już po raz trzeci rozdano nagrody najbardziej przedsiębiorczym paniom.

Laureatka kategorii Moja Firma: Edyta Wojciechowska – Malke jest założycielką i prezesem firmy " VISION ONE" produkującej artykuły sportowe dla dzieci i młodzieży. Bizneswoman roku łączy prowadzenie biznesu z projektami mającymi za zadanie propagowanie uprawiania sportu wśród dzieci i młodzieży. Firma pani Edyty rozwija polską markę sportową – move, którą promują takie twarze jak bramkarz – Jerzy Dudek oraz pływaczka – Otylia Jedrzejczak. Pierwszą nagrodę w kategorii Korporacja odebrała Pani Agnieszka Świergiel, - prezes i dyrektor Generalny  IMPERIAL TOBACCO POLSKA, która jako pierwsza kobieta na stanowisku prezesa firmy w Polsce zapoczątkowała innowacyjny styl zarządzania. Organizowana przez Radio Pin i BRE Bank inicjatywa to tylko jedna z wielu propozycji dla kobiet biznesu.

 

Mentorki dla przyszłych bizneswoman


Wspierać przedsiębiorczość kobiet oraz wymianę wiedzy i doświadczeń ma powołana przez Komisję Europejską sieć mentorów. Misją inicjatywy jest wsparcie kobiet początkujących w biznesie przez kobiety, które odniosły sukces  na rynku. Mentorki będą udzielać adeptkom biznesu konkretnych porad dotyczących prowadzenia i rozwoju przedsiębiorstwa w tej początkowej, decydującej fazie, a także będą pomagać im w nabywaniu niezbędnych „miękkich” umiejętności i szkolić. Kandydatki na mentorów zostaną wyłonione spośród pań, które przez co najmniej pięć lat posiadały małe lub średnie przedsiębiorstwo i z powodzeniem nim zarządzali. Komisja Europejska poinformowała, że sieć obejmie 17 państw w Europie i uczestniczyć w niej będzie 170 mentorów. (Czytaj: Mentorki pomogą kobietom rozpoczynającym działalność gospodarczą).

Zobacz, jakie pomysły na biznes mają kobiety!

Przeczytaj inne wywiady z cyklu

Akademia przedsiębiorczej kobiety


W Trójmieście trwa Akademia Przedsiębiorczej Kobiety - nowy projekt edukacyjny skierowany do aktywnych kobiet prowadzących lub planujących prowadzenie własnej firmy. Podczas zajęć panie uczą się planowania strategii rozwoju firmy, właściwego reagowania na sytuacje kryzysowe, budowania relacji z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym firmy i skutecznego zarządzania. Akademia to także indywidualne sesje coachingowe, dzięki którym uczestniczki mogą w pełni wykorzystywać swój potencjał.  Pierwsza edycja akademii obejmuje pięć modułów: Ja, Firma, Pracownik, Klient i Rynek oraz Zarządzanie. Szczegółowe informacje o inicjatywie dostępne są na stronie www.akademiapk.pl

Historie kobiet sukcesu


Także portal Bankier.pl mocno wspiera rozwój przedsiębiorczości wśród przedstawicielek płci pięknej. W każdą sobotę w cyklu Kobiecy pomysł na biznes prezentujemy najbardziej zaskakujące i ciekawe pomysły na biznes nadesłane przez czytelniczki portalu. Doświadczeniem w zakładaniu i prowadzeniu biznesu podzieliła się na naszych łamach m.in. Irena Soroka. Właścicielka firmy Haacalacha ku niezadowoleniu męża wzięła kredyt na zakup angielskiego autobusu, który przerobiła na plac zabaw dla dzieci (czytaj: Kobiecy pomysł na biznes: playbus).

Z kolei Laura Geiger studiowała architekturę, ale zamiast pracy w zawodzie założyła firmę zajmującą się sesjami zdjęciowymi dla noworodków. Ola Voyna produkuje meble, które podbijają rynki dóbr luksusowych na całym świecie (czytaj: Kobiecy pomysł na biznes: kowalstwo artystyczne). Lustra dla najbardziej wybrednych klientów projektuje natomiast Urszula Kowalczuk, właścicielka firmy Galeria Luster.

Historia kolejnej przedsiębiorczej kobiety jutro w portalu Bankier.pl., ale już dziś możesz przeczytać: Kobiecy pomysł na biznes: zabawki ze szmatek

Portal Bankier.pl organizuje także konkurs na Kobietę Biznesu. W tym roku zaszczytne miano Kobiety Biznesu 2010 przypadło Karolinie Mrowiec, właścicielce firmy Bajart. Firma powstała we wrześniu 2009 roku. Mając już doświadczenie w prowadzeniu biznesu, sprzedaży usług i marketingu, Karolina postanowiła rozwinąć działalność na cały kraj. Zaczęła więc budowę sieci franczyzowej. Sama stworzyła i opracowała cały system franczyzowy. Obecnie firma oprócz centrali w Szczecinie liczy sobie 9 oddziałów w całej Polsce i ciągle się rozwija. Zobacz wywiad z Kobietą Biznesu 2010.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki