REKLAMA

Program Antykryzysowy: Prywatne uczelnie widzą szansę w zdalnej nauce

Paweł Sołtys2020-09-17 10:00redaktor Bankier.tv
publikacja
2020-09-17 10:00

Szkolnictwo wyższe w ubiegłym semestrze przeszło terapię szokową. Okazuje się, że nie ma tego złego, co by nie mogło wyjść na dobre.

- Oczywiście ten rok będzie całkowicie inny niż poprzednie, tak jak poprzedni semestr był całkowicie innym semestrem – mówi Roland Zarzycki, prorektor ds. dydaktycznych w Collegium Civitas w Programie Antykryzysowym.

- Jeśli chodzi o przychody, to nie tylko nie odczuliśmy skutków pandemii w sensie negatywnym, ale nawet mamy więcej studentów i lepszą rekrutację niż rok temu. Wydaje mi się, że to można traktować w kategoriach sukcesu. Natomiast jeśli chodzi o koszty, to o ile koszty najmu pomieszczeń istotnie się nie zmieniły, to doszły dodatkowe wydatki, których wcześniej nie mieliśmy - kwestia oprogramowania, serwerów czy obsługi. Pojawiły się również głosy wśród nauczycieli akademickich, że przygotowywanie zajęć e-learningowych jest bardziej czasochłonne niż zwykłych zajęć. Więc pojawiły się oczekiwania, że oni będą lepiej wynagradzani – dodaje Roland Zarzycki.

Ta rozmowa dostępna jest również jako podcast! Posłuchaj na pb.pl/antykryzysowy.

Źródło:
Paweł Sołtys
Paweł Sołtys
redaktor Bankier.tv

Śledzi wydarzenia ekonomiczne i tłumaczy z polskiego na nasze. Z pochodzenia radiowiec i warszawiak. W "Pulsie Biznesu" i Bankier.pl od 2017 roku - przesłuchuje audio, dogląda wideo oraz współtworzy na obu polach. Po godzinach kibic Legii Warszawa i pasjonat narciarstwa alpejskiego, również jako telewizyjny komentator. Tel.: 22 333 99 09

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Program Antykryzysowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki