Prezes Idea Banku: Regulacje w bankach? Można z tym żyć

- Strategia Idea Banku na najbliższe miesiące i lata nie zmienia się. Nadal koncentrujemy się na mikroprzedsiębiorcach, czyli firmach, które zatrudniają od 2 do 20 osób. Obecnie rozwijamy produkty i narzędzia, które wprowadziliśmy w zeszłym roku, a które umożliwiają nam lepszy kontakt z klientem. Mam na myśli przede wszystkim mobilne wpłatomaty i Idea Hub, czyli miejsca do coworkingu - mówi Jarosław Augustyniak, prezes zarządu Idea Bank.

Prezes Idea Banku: Regulacje w bankach? Można z tym żyć


Zapytany o ostatnie propozycje regulowania sektora bankowego w Polsce prezes Jarosław Augustyniak powiedział: - Trudno mi powiedzieć czy system jest przeregulowany, czy nie. Są obszary, które w ogóle nie są regulowane, a powinny być. Jednak tam, gdzie tych regulacji jest za dużo, pojawia się shadow banking. Z pewnością regulacje podnoszą koszty w bankach, zwalniają procesy, ograniczają produkty, ale z drugiej strony poprawiają jakość produktów - mówił Jarosław Augustyniak, prezes zarządu Idea Bank podczas I BANKING PROFITABILITY FORUM w Warszawie. W materiale także o tym, kim są klienci Idea Banku i jak bankowi udaje się ich zatrzymać.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~x_

A czy szanowny pan prezes ma zamiar coś zrobić z niedziałającym od dwóch miesięcy systemem transakcyjnym? Klienci mają ogromne trudności z zalogowaniem, przelewami, znikającą historią transakcji... Bank kreuje się na nowoczesną, innowacyjną instytucję, a w praktyce nic nie działa.

! Odpowiedz
0 1 ~Tom

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~gibon

Jarek ja Cię lubię, bo Ty potrafisz zrobić z niczego firmę z milionowymi przychodami, jednak stagnacja Ci nie służy, pozytywna energia pozostała jednak jakaś taka nie wyraźna. Jakie pytania takie odpowiedzi, tylko troszkę zbyt dużo ubawu z tego było.

! Odpowiedz
0 2 ~bynio31

Ach jak by nie było regulacji ochhh to byłby wolny rynek:):) Provident byłby wreszcie szanowaną instytucją

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 10 ~Bankier

Chyba wszystkie banki pana X mają bardzo luźne podejście do kwestii regulacji. Potem klienci protestują przeciwko opłatom likwidacyjnym wynoszącym często powyżej 50% zgromadzonych środków.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIBOR 6M 0,0000 1,7900%
2019-11-07
WIBOR 3M 0,0000 1,7100%
2019-11-07
LIBOR 3M CHF 0,0086 -0,7156%
2019-11-04
EURIBOR 3M 0,0050 -0,3950%
2019-11-08