REKLAMA

Prezes Idea Banku: Regulacje w bankach? Można z tym żyć

2015-09-21 13:45
publikacja
2015-09-21 13:45
Prezes Idea Banku: Regulacje w bankach? Można z tym żyć
Prezes Idea Banku: Regulacje w bankach? Można z tym żyć
/ Idea Bank

- Strategia Idea Banku na najbliższe miesiące i lata nie zmienia się. Nadal koncentrujemy się na mikroprzedsiębiorcach, czyli firmach, które zatrudniają od 2 do 20 osób. Obecnie rozwijamy produkty i narzędzia, które wprowadziliśmy w zeszłym roku, a które umożliwiają nam lepszy kontakt z klientem. Mam na myśli przede wszystkim mobilne wpłatomaty i Idea Hub, czyli miejsca do coworkingu - mówi Jarosław Augustyniak, prezes zarządu Idea Bank.

Zapytany o ostatnie propozycje regulowania sektora bankowego w Polsce prezes Jarosław Augustyniak powiedział: - Trudno mi powiedzieć czy system jest przeregulowany, czy nie. Są obszary, które w ogóle nie są regulowane, a powinny być. Jednak tam, gdzie tych regulacji jest za dużo, pojawia się shadow banking. Z pewnością regulacje podnoszą koszty w bankach, zwalniają procesy, ograniczają produkty, ale z drugiej strony poprawiają jakość produktów - mówił Jarosław Augustyniak, prezes zarządu Idea Bank podczas I BANKING PROFITABILITY FORUM w Warszawie. W materiale także o tym, kim są klienci Idea Banku i jak bankowi udaje się ich zatrzymać.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~x_
A czy szanowny pan prezes ma zamiar coś zrobić z niedziałającym od dwóch miesięcy systemem transakcyjnym? Klienci mają ogromne trudności z zalogowaniem, przelewami, znikającą historią transakcji... Bank kreuje się na nowoczesną, innowacyjną instytucję, a w praktyce nic nie działa.
~Tom
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~gibon
Jarek ja Cię lubię, bo Ty potrafisz zrobić z niczego firmę z milionowymi przychodami, jednak stagnacja Ci nie służy, pozytywna energia pozostała jednak jakaś taka nie wyraźna. Jakie pytania takie odpowiedzi, tylko troszkę zbyt dużo ubawu z tego było.
~bynio31
Ach jak by nie było regulacji ochhh to byłby wolny rynek:):) Provident byłby wreszcie szanowaną instytucją
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Bankier
Chyba wszystkie banki pana X mają bardzo luźne podejście do kwestii regulacji. Potem klienci protestują przeciwko opłatom likwidacyjnym wynoszącym często powyżej 50% zgromadzonych środków.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki