REKLAMA

Premier: Niebawem przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron

2021-12-06 12:19
publikacja
2021-12-06 12:19
Premier: Niebawem przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron
Premier: Niebawem przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron
fot. Krystian Maj / KPRM / / Flickr

Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o wariant omikron koronawirusa i o to, czy toczą się rozmowy o ewentualnych "paszportach covidowych".

"We wtorek lub najpóźniej w środę przedstawimy drugi pakiet zaostrzeń, m.in. taki, który będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze" - powiedział Morawiecki. Według niego, "jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych".

Premier zapowiedział "wzmocnienie mechanizmów szczepienia i ich obowiązkowości w niektórych zawodach". "Będziemy również dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach, dla osób niezaszczepionych, aby odpowiedzieć na tę odmianę wirusa omikron, który pewnie już jest w Polsce" - podkreślił.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach. (PAP)

ipa/ mir/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (36)

dodaj komentarz
tomkesz
ZMorawiecki już powinien dawno na kraty patrzeć od środka - to bankster - może następny będzie to samo robił , ale i ten następny będzie rozliczony!
petrolnuts
Zakaz sprzedaży karpia niezaszczepionym.
godojoshi
Jesteśmy na szczycie zachorowań, omnicron wydaje się póki co mocno zaraźliwy ale dość łagodny...a ci o zaostrzeniu. To tresura ludzi. A dziwili się Żydom w obozach, że tak zgadzali się na śmierć bez walki. To ten sam mechanizm... Nie widzę, nie słyszę, nie mówię... Totalna ignorancja.
miroslawag
Powinieneś zamowic wizyte u psychiatry.
antek10
Obostrzenia po to aby ludzie nie spotykali sie i nie gadali jak to Morawieckie przytuliły 15 mln zł . W demokratycznyum kraju za takie coś ten pan byłby wyeliminowany z polityki do końca plugawego życia.
bhaha
tak widać jak on chce wejść w życie ludzkie, chce znać ich troski, poprostu jakoś zapobiec jakimś kataklizmom, czy nawet moralnemu upadkowi ...on chce doprowadzić nas do nerwowej ekstazy!
no no z jakiego to ponadczasowego filmu?
osiemgwiazd
15 milionów zarobił na działkach, które dostał niemal za friko od czarowników w czarnych kieckach. Czy odda je podatnikom za np. wybory kopertowe?
langdon25
Vateusz pozwól antyszczepom szybko wymierać , nie rób żadnych obostrzeń

Im szybciej antyszczepy wymrą tym szybciej pandemia się skończy

Antyszczepy to margines narodu , nikomu niepotrzebni pustogłowi obywatele - dajmy im spokojnie odejść ALE POD WARUNKIEM ŻE NIE BĘDĄ ZAJMOWAĆ INNYM MIEJSC W SZPITALACH
Vateusz pozwól antyszczepom szybko wymierać , nie rób żadnych obostrzeń

Im szybciej antyszczepy wymrą tym szybciej pandemia się skończy

Antyszczepy to margines narodu , nikomu niepotrzebni pustogłowi obywatele - dajmy im spokojnie odejść ALE POD WARUNKIEM ŻE NIE BĘDĄ ZAJMOWAĆ INNYM MIEJSC W SZPITALACH !

Z każdym dniem 500 szt antyszczepa mniej - idzie ku dobremu
oloololo
Człowieku skąd tyle jadu w Tobie?
samsza odpowiada oloololo
Frustracja, dać się zrobić jak dziecko...
Od pisowców wziął...

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki