Pracownicy nie rzucą się na PPK?

- Prawie 20 proc. firm zadeklarowało, że jest gotowe do wprowadzenia PPK, natomiast nadal ponad 10 proc. firm deklaruje, że nawet tych prac nie rozpoczęło i dopiero je analizuje. Jest to dosyć ryzykowne, mając na uwadze, ile czasu nam zostało – komentuje wyniki badania dotyczącego PPK Jan Karasek, partner w KPMG.

JS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 serina

Nie wiem czy się rzuca czy nie. Ale na pewno większość przystąpi. U nas też dużo było spekulacji a jednak ogromna większość się zdecydowała aby przystapić.Więc raczej takie gdybanie mało ma wspólnego z prawdą.

! Odpowiedz
0 1 kosiaczkaa

U nas np ludzie są zadowoleni z tego że jest taki program wprowadzony i chcą oszczędzać. A reszta się wypisała i tyle. Dobrze, że ten program jest dobrowolny bo chociaż jedni nie będą marudzić że ktoś coś im każe

! Odpowiedz
0 2 enigusia

Zależy kto, bo owszem znajdą się osoby które będą narzekały i marudziły, ale one się wypiszą i tyle. A Ci co faktycznie myślą o swojej przyszłości to będą uczestniczyć w tym programie i odkładać i koniec

! Odpowiedz
2 9 428ustka

przeciez to sciema tak jak polisolokaty

! Odpowiedz
6 41 nhl

Sama idea OFE czy PPK jest dobra , problem jest po stronie polityki państwa ,wiarygodności systemu prawa i zwykłej uczciwości . Tacy "politycy" którzy wyciągają ręce po pieniądze publiczne ( też emerytalne ) powinni być uznani za zwykłych złodziei .
Jeszcze większą szkodę zrobili ludzie którzy stali na straży prawa - sędziowie SN , prezesi TK którzy sankcjonowali prawnie te decyzje . Dziś tacy politycy jak Tusk , Morawiecki powinni gnić w więzieniu , a przedstawiciele prawa w osobie pana Rzeplińskiego z pozbawieniem wszelkich praw obywatelskich , emerytalnych czy majątku z podwójnym wyrokiem powinni towarzyszyć tym zwykłym złodziejom którzy ukradli pieniądze społeczeństwa . Takie mam zdanie .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 48 login503

Radzący ciągle kombinują jak się dobrać do oszczędności obywateli

! Odpowiedz
13 76 drabio

Zachęcam młodych do rozmów z rodzicami, starszymi ludźmi w sprawach pieniędzy i nie tylko i wyciąganie wniosków. Chyba celowo politycy robią wiele aby pokolenia w rodzinach i społeczeństwie były skłócone aby że sobą nie rozmawiały, wtedy bardzo łatwo ich "zrobić w PPK" Podstawą mądrosci jest doświadczenie im jest dłuższe tym nauka z tego pełniejsza. A oto przykład:.

Pamiętam jak zaczynałem pracę jako nastolatek musiałem wybrać do którego OFE należeć. Ojciec podpowiadał mi że nie ma to żadnego znaczenia, rozżalony był tym że oszczędzał za PRL na książeczkach mieszkaniowych, na samochod, na dzieci i po 1990 stracił prawie wszystko. to co udało się odzyskać nie starczyłoby nawet na koło od roweru. Wypominał sobie że trzeba było kupić stary dom działkę czy mieszkanie, cokolwiek rolkę miedzi np. - wtedy miał to w zasięgu reki i miałby z czego dolozyc do nauki mojej rodzeństwa, do swojej skromnej emerytury. Ze swojego już doświadczenia powiem MA RACJE...

OFE kto zajumal kasę z OFE? PPK kolejna sciema jak naciągnąć Polaków na kasę przecież już wiadomo że po 10 latach najpierw zabiorą połowę a po kolejnych 10 latach zniknie reszta tak samo jak OFE a w to miejsce jakiś inny Klapouszek wymyśli coś nowego.

Godziwe emerytury to

byly, są, będą tylko dla prezesów spółek skarbu Państwa, Polityków, ich klakierów, agentów Tomkow i innych pajaców którzy wysługują się prezesom, przewodniczącym... Całej tej pazernej hordzie.

Uczciwy człowiek który ufa politykom to w PL synonim głupca...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 63 zenonn

O PPK już dużo powiedziano, entuzjazmu brak, zysków brak. PPK czeka identyczny los jak OFE, zajumaja go kolejni bezkarni politycy na usługach obcych bogaczy. Najpierw realizować obietnice - powsadzać do pierdli poprzednich złodziei. Następcy zamkną aktualnych złodziei.

! Odpowiedz
16 69 carlito1

i bardzo dobrze.....PPK to nic innego jak drugie OFE tylko inaczej skonstruowane i przedstawiane.... rezultat będzie ten sam...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne